3. 11. 2019 ANOčert

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

101 let od vzniku samostatné ČSR

Možná některé překvapíme, ale to, co jsme psali, jak by se mohl takový státní svátek prožít, jsme jej prožili. Osobně jsem byl u hrobu legionářů, položil tam kytičku, poklonil se jejich památce, prošli jsme se městem, především kolem bývalých kasáren, povídali si nejen o tom, jak asi složité muselo být postavit se tehdejší CK Monarchii, riskovat doživotní uvěznění rodinných příslušníků, zastavovali se u památníků našich hrdinů. Byl to hezký den. Na předávání Zemanových cen jsme se nedívali. Od doby, kdy Pražský hrad okupuje tato kreatura, již téměř 3 roky nesledujeme jeho soukromou párty s STBáky, udavači, komunisty a pár hochštaplery, kteří mu dělají stafáž. Tento původně ceremoniální večer, kdy se člověk těšil, že spatří tváře skutečných hrdinů minulosti, ale i současnosti, kdy spatří tváře skutečně významných osobností především z řady vědců, výzkumníků, které zná celý svět, udělala současná kreatura nechutné divadlo plné normalizačních soudruhů, na které se normální člověk nemůže dívat. To, že někdo převezme Zemanův metál, více svědčí o povaze přebírajícího, než o povaze předávajícího. Chamtivost, osobní zájmy, obdarovaných převyšují jejich morální a etickou rovinu natolik, že se nedokáží, až na výjimky, oprostit od pocitu své veledůležitosti, většinou spíše smyšlené, než skutečné. Však čím nás proslavil takový Krampol, David, Renč, ale i jiní, kteří metály přebírají? Stala se z této akce nechutná podívaná, jejíž součástí zcela dobrovolně nejsme. Co vy?

Rusko, Čína ano, či ne?

Proruská a pročínská propaganda se na nás všechny valí ze všech stran. Těmto totalitním zemím se v naší zemi věnuje tolik prostoru, který se nevěnuje ani našim nejdůležitějším obchodním partnerům z Německa, nebo jakékoliv jiné země EU, či USA. Napadlo vás někdy, že toto vše je součástí propagandy těchto zemí s neuvěřitelně brutální totalitou, která zahrnuje vraždy oponentů, koncentráky pro nepoddajné, převýchovu dětí, jako za nacistů apod.? Přitom naše země, o velikosti cca 10,5 milionů obyvatel, ani jednu z těchto zemí ke své prosperitě nepotřebuje. Nepotřebujeme od nich vůbec nic. Ani nepotřebujeme k nim nic dodávat. Jsme země malá, sice s nadprodukcí, kterou ovšem dokážeme dodávat na trhy sousedních zemí, zemí EU, kupodivu se nesnažíme více proniknout na nejbohatší světový trh v USA. Například do USA cestují naši politici leda tak na výlety, nikoliv za účelem proniknutí našich dodavatelů na jejich trh. Stejné to je s Británií. Jak je možné, že naši vrcholní politici častěji cestují do totalitních zemí, jako je právě Rusko a Čína, než do demokratických zemí, jako je Velká Británie, nebo USA, a už vůbec do sousedního Německa, které kdybychom chtěli, může odebírat 100% naší produkce.

Jsme země malá, nepotřebujeme dodávat tyranům, ani od nich nic odebírat. Toto by si měl každý uvědomit. Stejně tak je jistě nevhodné být závislý na jednom odběrateli, kterým je téměř výhradně EU. Ale existuje mnoho jiných demokratických států, jako jsou Kanada, Austrálie, Nový Zéland, kam můžeme dodávat naše zboží. Problém asi bude ten, že námi vyráběné zboží nemá konkurenční vlastnosti, proto neobstojí na trzích, jako je Japonsko, Korea, Singapur, ale už ani ve Vietnamu. Ztrácí dech, potenciál, schopnost konkurovat o několik tříd vyšší kvalitně zboží a služeb z těchto zemí. Nemáme ovšem potřebu dodávat zboží a služby na trhy, kde vládnou novodobí nacisté, jako je Rusko a Čína. Obhajovat jejich zločinné systémy může jenom zločinec. Vláda, která dbá o dobro naší země, by primárně investovala do vzdělání národa, výzkumu, vývoje. Následovalo by zjednodušení možností podnikání, snížila by byrokratickou zátěž, uvolnila stavební trhy, navrhla změnu stavebního povolení do 1 měsíce, změnila by strukturu EET tak, aby se zároveň jednalo i o podklad pro daně, jejichž návrh by podnikatel obdržel, buď přijal, nebo prokázal, formou účetnictví, nárok na nižší platbu daní. Protože poslední 2 vlády nedělají nic, naše země se propadá v žebříčcích vzdělanosti, podnikatelské konkurenceschopnosti, podnikatelském prostředí, což má za důsledek nižší mzdy, tím pádem nižší důchody, tím pádem nižší kvalitu života, a to už téměř 6 let. A ta poté, spolu s mnohými jinými faktory, vede k touze po totalitě, přestože nejbohatší země světa jsou demokratické a svobodné. Místo adorace rusko-čínské tyranie, bychom se měli zaměřit na naše vlastní problémy a zemi posunout dále, vpřed, a to, pokud možno, co nejrychlejším tempem. Problém je, že tuto možnost nikdo nenabízí. Není žádné politické hnutí, nebo strana, které by občanům nabídlo tento posun. Ukončit vazby s Ruskem i Čínou a vrhnout se na vlastní lidi, těm pomoci zbohatnout, nejen těm 10%, jako chce ODS, TOP 09, ale všem, od dětí a důchodců počínaje, po pracující konče, nebo naopak. Jak? Prostě a jednoduše – rozhýbat ekonomiku. Odstranit nesmyslnou byrokracii, pokud v Polsku za pár let dokončili celou dálniční síť, musí to jít i u nás a proč by to nemělo jít skrze evropské dotace? Rozhýbat stavební činnost, která nejen v Praze stagnuje, prakticky se nekoná. Důsledek – vysoké nájmy, nedosažitelné pro mnohé občany. Vysoké ceny nemovitostí, hypoték, cesta do dluhové pasti. Investujme do výzkumu, vzdělání i školství, ale vykašleme se na Rusko a Čínu, odtud prosperita nepřijde!

ANOčert

Možná jste také zaznamenali jednání současné stbácké vlády, podporované komunisty a nacisty z SPD, ve věci prosazování „daňového balíčku“, který posouvá naši zemi mezi země s nejvyššími daněmi na světě. Mnozí přichází o iluze, že Bude lépe, jak ANO-STB slibovala. Mnozí s tímto jednáním souhlasí – když sám nemám nic, ani soused nebude mít nic. Nezajímá mě, že když oba nebudeme mít nic, tak nebude mít nic nikdo a všichni se budeme mít alespoň stejně špatně. Jsou různé cesty, jak získat finanční prostředky pro provoz státu. První, nejvýznamnější, je snížení byrokracie a tím i počtu státních zaměstnanců. Pokud by se jejich počet snítil o polovinu, státní rozpočet ušetří na výdajích cca 100 mld. Kč. To je částka, která pokryje zvýšení důchodů i o 3.000 Kč. Zvyšování daní vyžene z naší země do daňových rájů více společností, i těch, které zaměstnávají jenom 5-10 lidí. Vyplatí se jim to. Nelze pouze plnit žaludky vyvoleným, přes nesmyslné zdanění pracujících, nebo podnikatelů. Žádné volání po „zrušení“ daňových rájů nic nepřinese, podnikatelé budou mít své mateřské společnosti v zemích, kde jsou nejnižší, nebo nízké daně, své dceřiné společnosti budou mít v ostatních zemích. Poté, na základě daňově uznatelných výdajů budou převádět peníze ze zemí, kde mají dceřiné společnosti do zemí, kde jsou mateřské společnosti a zde tyto peníze teprve zdaní. Podíváme-li se na nejbohatší země světa, zdanění tam je nižší, lidé se mají lépe, i důchodci, i děti. Tyto země se ovšem snaží o minimalizaci byrokracie, snížení počtu státních zaměstnanců, zvýšení podnikatelské aktivity, jak jsme výše psali, podporu aktivně činných občanů, kdy se nezapomíná, že zisky, nebo úspory, takto získané, se zpětně převádí potřebným, jako jsou důchodci, děti, z části se investují do budoucnosti – do školství, výzkumu, vývoje, podpoře podnikání. U nás se neděje nic. Tak se zvýší daně. Důsledek – snížení výběru daní, nižší příjmy do státního rozpočtu, které nikdo jinde nesežene. Podíl investic je nižší, než byl v době krize, v procentu k výši příjmů rozpočtu. Je to tragédie, kdy aktéři toto poznají až v posledním dějství. Lidé by si měli uvědomit, že nižší zdanění společností může znamenat převod mateřských společností ze zemí X do naší země a tím i zvýšení výnosu daní do státní pokladny. Naše země se nachází v situaci, že tu nejsou pracovní síly, přivážíme je z ciziny, pracuje jich tu legálně přes 650.000 (ekonomičtí migranti), přesto naše země nedisponuje výnosy z daní takovými, aby netvořila státní dluh. Již toto samotné by mělo vést lidi k zamyšlení, jak to je vůbec možné, že ani všichni občané, prakticky všichni zaměstnaní a dalších 650.000 ekonomických migrantů, nedokáže zajistit dostatečný příjem do státního rozpočtu. To i vola napadne, že se něco dělá špatně, nemyslíte? Poté je otázkou, proč volíte zrovna ty, kteří takto „hospodaří“.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte!