29. 5. 2016 – Babišův odpad, kterým nás krmí aneb „jídlo“, které nás zabíjí

Blíží se doba dovolených, opékaček, grilovaček a tak jsme se dnes rozhodli podívat na kvalitu uzenin, tedy Babišových dobrot. Jak jsme již odkazovali v minulém příspěvku, tak do Babišova impéria patří:

Kostelecké maso a uzeniny

Krahulík

Vodňanská drůbež

 

Pomohli jsme si výsledky dTestu týkajícího se špekáčků, který konstatuje:

První špekáčky představené roku 1891 na Zemské jubilejní výstavě v Praze obsahovaly 50 procent hovězího zadního masa, 20 procent vepřového výřezu bez kůže a 30 procent špeku. A o tom si dnešní konzumenti Babišova doslova "odpadu" mohou nechat jenom zdát. Limit pro obsah vody, škrobu a soli v běžných špekáčcích není v současných předpisech nijak stanoven, obsah tuku je povolen vyšší než v minulosti. Určují, že dnešní špekáčky musí obsahovat 40% masa! Co je ten zbytek, za který platíte, si domyslete sami! Snadno lze dovodit, že platíte nejdražší vodu na světě.

Ale pojďme k výsledkům.

Kostelecké uzeniny - 64%

Krahulík - 31%

Kostelecké uzeniny - špekáčky delicates - 49% (pravděpodobně delikatestní voda)

Pokud nechcete mít "žaludek na vodě", zkuste spíše tyto špekáčky:

Billa Clever špekáčky - 82%

Tesco špekáčky 81%
Steinhauser tradiční špekáčky 75%

Libor Novák špekáčky 73%

Ponnath 70%

K dispozici ovšem máme mnoho dalších výsledků dTestu, ale i jiných, které nám ukazují, jakým výrobcům se máme raději vyhýbat.

Například výsledky tzv. Gothaje - Výrobce gothaje privátní značky Makra Aro firma Krahulík, MASOZÁVOD Krahulčí na obale tvrdí, že ve svém gothaji má 62 procent masa. Nezávislé podrobné testy ukázaly, že skutečný obsah masa je ani ne 47 procent. Tedy o 15 procent méně. Vskutku poctivý podnikatel, udavač STB, Babiš, to je, že? Kolik asi za to dostane pokuty, když si ji sám určuje, co? Ale to není vše. Obsahuje koktejl dalších látek. Hned na třetím místě je voda - té je tam tedy hned po vepřovém mase a sádle nejvíce, a tak tento gothaj samozřejmě obsahuje i jedno z nejvyšších množství fosfátů, které mohou ve vyšších dávkách způsobit nedostatek vápníku v těle - 1313 miligramů na kilogram. Salám zabiják. A jak jinak, abychom byli ošáleni a nepoznali, že v tom moc masa není – chuť a vůni dodají umělé zvýrazňovače l-glutaman sodný a kvasničný extrakt. A načervenalou barvu masa – E -120 – košenila z broučků a paprikový extrakt.

Ale to není vše - Drůbeží bílkovinu nezávislé testy objevily v gothajském salámu z Kosteleckých uzenin. S drůbežím masem současná vyhláška v gothajích nepočítá, protože hovoří jen o hovězím a vepřovém. Přímo pak zakazuje drůbeží separát. Gothaj z Kosteleckých uzenin opět obsahuje také jedno z nejvyšších množství fosfátů. Aby také ne, když voda je ve složení uvedena hned na druhém místě.  Samozřejmě nechybí něco na ošálení našich smyslů - glutaman sodný. Další likvidátor našeho zdraví, od udavače Babiše. Poctivec každým coulem, že?

Jsou tu i opaky, slušní podnikatelé, poctivci, které udavač STB Babiš nyní likviduje - Gothajský salám Steinhauser Tišnov – original quality, tradiční receptura z roku 1977, prodávaný v Lidlu. Obsahuje více než 83 procenta masa – na prvních třech místech ve složení je vepřové maso, sádlo a hovězí maso, vůbec žádné fosfáty na zadržování vody a žádné zbytečné přídavné látky jako umělá barviva a zvýrazňovače chuti. Tady už za přidanou vodu neplatíte, stejně jako z Masokombinátu Polička, kde je dokonce za kvalitní Gothaj cena stejná, jako u udavače STB Babiše. Ale platíte si za maso, ne za odpad.

 Jako národ paštikářů se podíváme i na oblíbené paštiky játrovky.

Jemná játrová paštika z Kauflandu má kromě 24 procent jater 60 procent vepřového masa. Tedy ve 125 gramovém balení 75 gramů masa. To je velký rozdíl. Pak ji samozřejmě není potřeba dobarvovat a chemicky dochucovat. Proti tomu Játrovka zabiják z Kostelce - E 621 – glutaman sodný – stupeň nebezpečnosti 5 -  tedy nebezpečné, nevhodné pro děti – obsahuje například Játrová paštika z Kosteleckých uzenin. Ta má podle deklarace obsahovat 26 procent vepřových jater a 25 procent vepřového masa, tedy o dost méně než polovinu toho co již zmíněná paštika z Kauflandu. Cenový rozdíl? 79,20 za 1 kg z Kauflandu, 159 Kč za 1 kg zabijáka z Kostelce. Babiš je poctivec, nebo lidský odpad, pokud nám na talíře dodává jídlo, nebezpečné pro děti a ještě ho prodává 2x dráž než kvalitní producenti?

To není vše - Výrobek s názvem Čertíci pochází z Kosteleckých uzenin. Část jehly se objevila už v lednu ve výrobku od Krahulíka, také z Agrofertu. 2x v jednom pololetí? Fuj.

Musíme začít bránit kvalitní české producenty, tím nemyslím Babiše, proti jejich cílené likvidaci pomocí Kontrolních hlášení k DPH a EET.

Ten, kdo nechce umřít na následky konzumace výrobků z Babišova impéria, by se jim měl velkým obloukem vyhnout. Podvody, okrádání, lži o obsahu výrobků jsou běžnou praxí této zločinecké kreatury, která dnes sedí na Ministerstvu Financí a velmi si rozumí s věčně zavirovaným Zemanem.

Pokud chcete, aby nadále mohl prakticky zabíjet vás i vaše děti tím, co vám dává na talíř, pokud nadále chcete platit za vodu, kterou jeho výrobky obsahují, nikoliv za maso, volte ANO. Pokud už máte toho odpadu, co vám na stůl dává dost, nevolte tu kreaturu, protože jinak zničí veškerou konkurenci, kterou tu má a dodává nám za polovinu cen kvalitní výrobky. To je cíl vstupu ANOSTB na politickou scénu.