29. 12. 2019 Bilanční

 

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře, posledního v tomto roce.

Tak co nám ten rok dal?

Seniorům o 200 Kč více, než měli nárok, o které poté přišli díky inflaci a zvyšujícím se životním nákladům. Společně se studenty měli všichni nižší náklady na dopravné. Třeba k holiči z Prahy do Brna, protože to nyní vyjde levněji. A to je fajn, ne? Kdo to zaplatil? Jejich děti a jejich rodiče.

Podnikatelům přinesl další byrokracii, buzeraci, šílenosti vůči státu. Další vesnice jsou bez hospod a prodejen základních potřeb pro jejich občany.

Několikrát se zvýšily ceny „neřestí“, jako jsou cigarety, alkohol apod. Rodiče malých dětí nadále platí 21% DPH například z plínek pro děti. Některé ceny vzrostly i násobně, například u brambor, jídla chudých.

Více jak 3 mil lidí je v exekucích, nebo se jich exekuce dotýkají (rodinní příslušníci). Stav, utěšeně k exekuční mafii napojené na Babiše, roste.

Postavilo se 12 km dálnic. V roce 3124 bude mít naše země konečně dostavěnou dálniční síť. Silnice I. a II. třídy nelze od sebe rozeznat. Jejich stav vypadá stejně – tankodrom a blíží se stavu současné dálniční sítě. Alespoň potrénujeme péra a tlumiče našich plechových miláčků.

Ekonomika roste, sice pomaleji, ale stále rosteme. Hurá. Nikomu z pracujících nebyla snížena daňová povinnost ani o haléř. Sociální systémy jsou nadále zneužívány, 50% národa pobírá nějakou „sociální dávku“. Podle Milouše se nám prý daří. Minimální mzda je o 20.000 Kč měsíčně nižší, než je mzda, která vám zajistí důstojný život, tedy důstojná mzda. Pracující otroci. Díky, Odbory.

Malý, přesto znatelný, odboj proti hradní zahraniční politice. Snaha poukázat, že alespoň někteří z nás se stále necítí být gubernií masových vrahů z Ruska nebo Číny.

Zastavení trestního stíhání, jeho obnova, agenta STB Bureše, stále stejnou nečinnost Státního zastupitelství v jiných, prokazatelných, podvodech agenta STB.

Odcházení ze scény ruského gubernátora Zemana. Díky.

Co nám tento rok vzal?

Kdo ještě měl nějaké iluze, tak právě ty.

Iluze o přibližování naší země k německým, rakouským, sousedům, jak ekonomicky, tak morálně, eticky. Naši zemi se dlouhodobě nedaří. Jsme stále rozvojovou zemí EU. Školství se v kvalitě propadá a propadá, chybí již jen krůček k „dohnání“ bolševického stavu. Vědci nemají průměrné vybavení svých pracovišť, platy na úrovni dělnických, bez zahraničních investic se naše země neobejde.

Lékaři, učitelé, zdravotní sestry, dělníci – nadále čekají na adekvátní zvýšení svých platů a mezd, aby se alespoň jednou za rok dostali k moři na dovolenou. To je pro mnohé nedosažitelný cíl již 30 let. Z dětí jsou mezitím rodiče a prožívají stejná muka.

Zpomalení stavební produkce, nikoliv z důvodu, že by někteří na byt, či dům, neměli peníze, ale máme takové řízení k vydání stavebního povolení, že za námi je již jenom Papua nová Guinea, pardon, ta je před námi, za námi je Nepál a Mauricius.

Vzal nám konkurenceschopnost, po byrokratickém živnostokaustu tu již pomalu není nikdo, kdo by byl schopen konkurovat i našim bývalým přátelům z KLDR. „Získali“ jsme téměř totální závislost na cizím kapitálu.

70% pracujících si za svou mzdu, či výplatu, nemohou dovolit koupit jídlo, oblečení, školní pomůcky, zaplatit nájem, inkaso, a jít jednou za měsíc třeba i do posilovny. Nezbývají peníze. Něco z toho si každý měsíc musí odpustit. Natož dovolenou, zaplacení za zubaře, cvičení, kulturu.

Dostali jsme informační embargo. Nikdo z nás již vlastně ani netuší, jaká je u nás zahraniční politika, jaké budeme mít důchody, jaké u nás bude zdravotnictví, školství, žádné reformy se nekonají. Jenom nějak přežíváme. Můžeme si to dovolit, jsme nejbohatší země světa. 🙂 Mezitím lékaři utíkají za hranice, následovaní zdravotnickým personálem, učitelé chodí do fabriky k pásu, mají o 50% více, než kdyby učili, a o důchody se starat nemusíme, Bureš nám je prý zaplatí ze svého, i vám, milé děti.

Přišli jsme o 50 mld. Vyčerpaných z vládních účtů, jako je privatizační, z prodejů hmotných rezerv. Skutečný schodek státního rozpočtu tak je cca 80 mld. Kč. Už téměř vše zeje prázdnotou a je tam duté ticho. V době hospodářského růstu.

Mnohé MHD i autobusové linky v celé zemi se smršťují, přestávají poskytovat i ty, tak mizerné služby, jaké poskytovaly. Jak budou ti, co to tady platí, tedy dělníci, jezdit do práce, nikoho nezajímá.

2 generace po nás se už asi dočká „spálené země“, doslova a do písmene. Tak jim tedy i my předáme zem v horším stavu, než jsme ji převzali. Hlavně, že soudruzi Klaus, Zeman, Bureš už budou pod drnem, po nich, ne potopa, ale spálená země.

Co nás čeká v roce 2019?

Pozitivního vůbec nic, pokud tedy za pozitivní nepovažujeme povinné zvýšení důchodů, podle inflace. Jinak pokračující nicnedělání. Vláda neřeší nic, obmění uniformy u armády a považuje to za obrovský úspěch, jinak by armáda chodila v trenýrkách a dámy v kalhotkách. No, to nejsou žádné investice, to je klasická obměna, jako u popelářů, když koupí nové auto, protože staré se rozpadá.

Budeme nadále nečinně přihlížet, jak státní zástupci nekonají v prokazatelných mafiánských zlodějinách, nejen agenta STB Bureše. Někteří budou nadále chodit na demonstrace proti vládě, jiní jim budou nadávat a užívat si ten marasmus zde.

Pozitivního se dočkáte pouze toho, co sami pozitivního uděláte. Být vámi, začnu se učit německy, anglicky a zdrhnu za kopečky, jak se říkalo. Nemá smysl tu nadále žít, ničeho pozitivního se nedočkáte. Pokud chcete žít ve slušné zemi, mít slušné a důstojné mzdy, musíte jít do Německa, Rakouska, Belgie, Nizozemí, Velké Británie apod.

Jsme 30 let za Německem, Rakouskem – ve všem, 50 let za Koreou, Japonskem, USA. Opravdu si myslíte, že se tento rozdíl, který zde trvá celých 30 let, vymaže za dobu vaší práce, abyste si toho ještě mohli užít? Ne, utíkejte, dokud je čas.

Pozitivní tu budete mít jenom to, co si sami uděláte.

Do roku 2020 vám přejeme, milí čtenáři, jenom to nejlepší, pevné zdraví, hodně štěstí.