28. 4. 2019 Kauza Feri, církevní restituce, demonstrace

Tento týden uběhl, jako voda, jak se říká. Pořád se něco dělo a děje. Zeman v Číně, Feri dostal po čuni, prošlo zdanění církevních restitucí, proběhla demonstrace SPD, následující Pochod pro život a mnoho dalšího. Tak alespoň k některým událostem se vyjádříme.

Začneme kauzou Feri

Poslanec TOP 09 Dominik Feri byl napaden. Ihned po svém napadení na všech sociálních sítích prezentoval výsledek takové rvačky. Nikde neuvedl, že byl nalitý, jako carský důstojník, údajně měl 1,7 promile "v žíle", všichni jsme viděli, jak má pořezaná záda, ihned se spustila kampaň, jak útočníci tasili nože, následně se prokázalo, že tomu tak nebylo, řezná rána byla důsledkem ostrosti parapetu, kam byl natlačen, či čeho jiného. Ihned začali odsudky politiků, pro údajný "rasistický" motiv jeho napadení, přestože sám Dominik Feri žádné rasistické narážky od útočníků neslyšel, přestože jim stál čelem k ústům. Kdo jiný by asi měl rasistické narážky, údajně o "negrech", slyšet, než ten, co je na max. půl metru od toho, kdo je měl říkat, že? Spustily se ankety, zda má být jeden z údajných útočníků vyloučen z Lékařské komory. Jedním slovem - spustil se "lynč". Státní zastupitelství, ani Policie neřeší tento případ, jako rasisticky motivovaný. Alespoň pro tentokrát to vypadá na vítězství "zdravého rozumu" orgánů činných v trestním řízení. Zatím to spíše vypadá na bitku minimálně jednoho opilce s druhým člověkem. Možná je za ní neshoda v politických názorech, možná i to, že Dominik Feri nemá bílou barvu pleti, ale v každém případě, jeho bývalý šéf dal přes hubu klukovi, co měl blbé kecy. Nikdo ho za to nelynčoval, naopak, měl zastání, i u nás, protože někomu vyhrožovat fyzickou likvidací si zaslouží dostat před hubu. Doktor Macek zpohlavkoval doktora Rátha, nikdo je za to nelynčoval. Máme-li být k sobě trochu slušní, tak nechlastejme, když jsme poté agresivní. Podívejte se na film Vesničko má středisková a uvidíte skutečný kolorit maloměst, vesnic a obcí. Mimochodem se v naší zemi říká, co by to bylo za svatbu, kdyby se nám to tu neporvalo. Faktem je, že násilím nikdy nikdo nic nevyřešil. Násilí vyvolává násilí, křik vyvolává křik. To víme asi všichni. Své frustrace si vybíjejte ve sportu, je to lepší a není to trestné. V každém případě, po takových aktech, jako se stalo Dominiku Ferimu, je dobré si počkat, jak to vyřeší Policie. Pokud "šijete horkou jehlou", můžete tím ublížit i nevinnému.

Církevní restituce

Zdanění církevních náhrad, jak je požadují komunisté, je morálním zločinem. O tom není pochyb. Pokud někdo někomu vrací ukradený majetek, finančně jej odškodňuje za majetek, který již nemůže vrátit, nelze mu jej danit. Stejným morálním zločinem ovšem bylo i zdanění úroků z příspěvků státu na stavebním spoření, které zavedla pravice, která nyní křičí, že končí jistota víry v platnost dohody se státem. Sorry jako, ale ten, kdo uzavřel stavební spoření s garancí státu o úrocích, také už díky "pravici" nevěří v tuto platnost, díky vám, "pravice". Nejde o to, že to je skutečně morální zločin, ale zločinec nemá co křičet, že někdo jiný páchá stejný zločin.

Ale co více, již nikdo nekřičí, že některé církve, především ta největší, o jejíž tradice se různí politici opírají a říkají, že to jsou křesťanské tradice, podávaly a nadále podávají žaloby na stát, kraje, obce, města, na vrácení jejich majetku, za který již ovšem obdržely finanční náhradu od státu, v rámci tohoto zákona o tzv. "Církevních restitucí". Dominik Duka sice zajistil stažení žalob na Kraje, ale již ne na Obce a Města. Některé církve nadále kradou, okrádají nás, občany této země, pokouší se podvodně získat majetky, za které již získaly finanční odškodnění, se kterým souhlasily. Policie věc neprošetřuje, přestože se jedná o organizovaný zločin. Mafie.

Náš pohled je asi takový. Vrátit majetky těm, co byli okradeni, nic nedanit, je to lumpárna. Na druhou stranu - sebrat majetky těm, kteří se pomocí organizovaného zločinu snaží okrást stát o miliardy, tedy především největší církvi u nás, v rámci náhrady vzniklé škody a také v rámci finanční pokuty udělené soudem, tzn. konfiskací celého majetku této největší církve, včetně těch, které se chovaly stejně.

Demonstrace SPD

Bez ohledu na skutečnost, že se jednalo o malé fiasko organizátorů, kdy účast, podle Policie, byla cca 600 lidí, bylo toto shromáždění povoleno. Kdo sledoval videa z této akce, například on-line reportáže, nemohl si nevšimnout, že Policie měla vážné problémy s účastníky "protiakce", kteří nerespektovali tzv. Shromažďovací zákon, nadávali příslušníkům Policie ČR do Gestapa, apod. Policie ČR přitom nepovoluje taková shromáždění, není to jejím právem, ale je její povinností donutit účastníky takového shromáždění k dodržování zákonů. Přitom se musí citlivě vypořádávat s projevy, které nejsou u nás zákonné.

Policie obvinila jednoho člověka z údajného hajlování. Viděli jsme 2 videa daného člověka. Přestože se jistě snažil hajlovat, o hajlování nešlo. Ono to ani nejde nějak prokázat, protože měl v "hajlující" ruce cigaretu, prsty měl skrčené, přesto pozice paže vykazovala znaky pokusu o hajlování. Bude to mít Policie těžké, prokázat tuto zakázanou propagaci. Na druhé straně ovšem musela zasáhnout v 10-ti případech, kdy věc předává správnímu orgánu pro podezření z přestupku, ovšem mávání vlajkou SSSR, propagace komunistických symbolů ze strany odpůrců, již asi není trestná, podle nečinnosti Policie. Pohled na oba tábory byl frustrující. Stírá se rozdíl mezi demokraty a zastánci neonacistických uskupení. V minulých komentářích jsme psali, že demokraté prohráli. A to především díky těmto jejich "předstrčeným" hrotům, nebo jak tyto zastánce totalitního SSSR, který má na svědomí daleko více lidských životů, než nacismus, nazvat. My nepatříme k žádnému z těchto dvou táborů. Odsuzujeme jak projevy nacismu, tak projevy komunismu. Jako demokraté ani nemůžeme jinak. Určitě nebudeme nikdy souhlasit s názorem většiny tzv. demokratů, že pokud jsou takové symboly používány na tzv. "správné" straně, tak to máme ignorovat. Nikdy toto ignorovat nebudeme.

Pochod pro život

Je dobré si uvědomit, že v demokracii mají právo se shromažďovat, pochodovat, demonstrovat, všichni. Ostatní by měli jejich právo tolerovat. Je-li porušen zákon, poté má zasáhnout Policie a pořádková služba, která takovou demonstraci má povinnost ukončit. To se netýká této akce, ale všeobecně k demonstracím a právům účastníků.

Pochod pro život je organizován spíše lidmi s křesťanskou vírou, bývá spojován s odporem k interrupci apod. Při pohledu na to, jak se daní chovali, musí běžný občan této země skutečně zuřit. Já, ateista, si nedovolím jít do kostela, rozbalit si tam sváču a dlabat. Oni si, bez problému, sednou na Památník letcům z RAF, hrdinům, bez kterých by tu dnes velmi pravděpodobně, takto demonstrovat vůbec nemohli. Nejen to, že po takovém památníku chodí, sedí, ale i svačí, v čele se svými matkami. Odsuzujeme, právem, selfíčka z koncentračních táborů, odsuzujeme, právem, projevy neúcty k historickým objektům, k lidem, kteří položili své životy v boji s diktaturou. Jestli jsou toto, ty "křesťanské hodnoty", tak já je nesdílím a nikdy je nebudu sdílet.