27. 8. 2017 – Strach nepřichází z Kremlu, ale Agrofertu!

V souvislosti s naším průzkumem demokratických přístupů stran a politiků jsme obdrželi několik zajímavých podnětů. Mezi nimi bylo i několik, nápadně podobných, týkajících se zastrašování kritiků Andreje Babiše.

Nebýt jedné příhody z tohoto týdne, kdy jsme sami byli přítomni "rady" jednoho úředníka živnostníkovi, že by neměl kritizovat veřejně kritizovat Babiše, bylo mu doporučeno, tou hodnou ženou - Víte, neměl byste toto říkat před každým, měl byste si dávat větší pozor, tak bychom si těchto jednotlivých případů možná ani nepovšimli.

Vraťme se do období před rokem 1989. Nikdy nezapomenu na příhodu, která se stala přímo u nás, v naší domácnosti. Tehdy přišla sestra ze školy a zeptala se rodičů, kteří, jak bývalo zvykem, si právě dávali společně kávu a četli noviny v kuchyni, mami, kdo byl soudruh Stalin. Mamka zvedla oči od novin a řekla prostě - masový vrah. Otci málem spadlo cigáro do klínu, naprosto zbrunátněl a vykřikl, co to říkáš, vždyť nás všechny zavřou. Mamka, v naprostém klidu odpověděla, proč, to se zase nesmí říkat? Otec, ne, nesmí. Byla doba normalizace, kdo nezažil, jednalo se o 70-80. léta. Nastalo veliké vysvětlování sestře, proč to nesmí říci ve škole, zakončení tím, že rodiče zavřou do kriminálu a nás, děti, dají do "děcáku", to byla hrozba největší. Pro lepší pochopení musím uvést, že jsem vyrůstal v rodině "nevoličů", takže si pamatuji pravidelné návštěvy na ONV (to byl komunistický Okresní národní výbor), kde bodrý komunista vysvětloval matce, jak je nutné chodit k volbám a volit tu jedinou správnou stranu, komunistickou, jinak ji zavřou. Mamka měla sebou vždy kartáček na zuby, pastu, osobní věci, byla připravena na nástup do kriminálu a odpovídala jim, tak mě zavřete, já vás, komunisty, nikdy volit nebudu, ale postarejte se tady o ty 3 hladové krky.

Tento příběh je jakousi rekapitulací, jak se lidé obávali důsledků kritiky diktatury, která nás obehnala ostnatým drátem a ti, co chtěli tuto zemi opustit, ty zabíjela na hranicích, k tomu si cvičila mladé hochy, kteří plnili jejich špinavé rozkazy - vraždit lidi. A tato doba se nám se současnou vládou vrátila, vrátila se doba, kdy Mráz přichází z Agrofertu.

Přeháníme? Tak si zopakujme příběh malé živnostnice, který kritizovala Andreje Babiše v pořadu Jílkové. ZDE  Neskončilo ovšem u jedné kontroly, jak je známo.

K tomu máme několik dalších podnikatelů, kteří veřejně kritizují udavače STB Andreje Babiše. I těm se daří podobně, kontrola střídá kontrolu, co 14 dnů, to jedna kontrola. I když je vždy vše v pořádku, přijde další, pořád dokola. Obrana? Podat stížnost pro šikanu podnikatele. Ale to pouze oddálíte série dalších kontrol.

Ano, praktiky, které jsou podobné, jako za totality, jsou zpět. Po vítězství Babiše ve volbách, kdo nebude držet hubu a krok, bude státním aparátem zlikvidován a aparátčíků má ANO-STB dost, například Jurečku, Faltýnka, Pelikána, Stropnického a tisíce dalších.

Mnohým to je zatím jedno, ale brzy tu bude doba, kdy už nebudete mít živnostníky, ale jenom korporace, ta doba tu již přichází. Sami se podívejte na pěší zóny, náměstí svých měst, obcí, kdo tam má obchody a obchůdky. Najdete tam kadeřnici, krejčovou, zlatníka, prodejce zeleniny, jako tomu bylo dříve. Co místní trhy, jsou ještě? Kde si koupíte pomlázku a za kolik, když už dnes ji na trhu nekoupíte? Máslo za 60 Kč? No a co, to je přeci důsledek politiky současné vlády, která zlikvidovala soukromé podnikatele, kteří by dokázali konkurovat právě korporacím, nejen cenou, ale i kvalitou. Chtěli jste to? Máte to.

Ale i vás brzy vaše nenávist vůči živnostníkům dožene. Jednou se i vám přestane něco líbit, jenom prohlásíte, že Babiš si nahrabe a už vaše děti nebudou moci studovat. Diktatura, korporátní fašismus (dnes se tomu říká oligarchie), je plíživá forma diktatury, ve které platí, kdo nejde s námi, jde proti nám. Tak se poté nedivte, možná i šibenice se budou obnovovat. A až ne vy, ale vaše dítě, nebo vnouče, se systému postaví, systému, který jste tu vy zavedli, a vámi podporovaná diktatura jej nechá popravit, bude pozdě litovat. Za smrt vašich dětí, vnoučat, budete moci vy, co dnes korporátního fašistu volíte, tak, jako za smrt dětí v komunistické diktatuře jste také mohli vy, co jste je volili. A s touto budoucností klidně žijte.