27. 6. 2021 Bartošovi rozmotávají dredy, nemá čas řešit aktuální kalamitu

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Předvolební dárek. Průměrná penze se navýší o 475 korun - Echo24.cz

Předvolební dáreček

Celá země zůstala koukat na to, co se s několika vesnicemi stalo prakticky za hodinu, kdy tam řádilo tornádo. Několik mrtvých, několik set zraněných. Katastrofa, která v této oblasti nemá obdoby. V průběhu 2 dnů se vzedmula obrovská vlna solidarity s postiženými občany a vybralo se zatím na materiál pro obnovu cca 110 domů. Mezitím křísili Zemana, aby skoro po 3 dnech národu sdělil, že tam bylo tornádo. Kdyby vypukla válka, Zemana by se povedlo vzkřísit na jejím konci, aby nám řekl, že vypukla válka. Hanba.

Z politického hlediska se dá konstatovat, že agent STB Bureš dostal obrovský předvolební dáreček. Po skomírající přízni se může „národu“ ukázat, jako dokonalý vůdce, který dokáže pomoci všem, pokud k něčemu takovému dojde. Je to „dar z nebes“, který může rozhodnout volby. A také to vypadá, že jeho PR tým si to velmi dobře uvědomuje. Prakticky okamžitá vládní pomoc každému, kdo přišel o dům, nebo ho potřebuje opravit, ve výši 2 milionů korun a dalších 3 milionů případné půjčky s úrokem 1% je důkazem toho, že si současná vládní koalice uvědomuje, že díky tomuto neštěstí může opět vyhrát volby a to dokonce s velkým přehledem.

Uvědomuje si to totalitní opozice, proto ihned spustila, skrze své trolly na diskusích, hnojomet na Bureše a jeho vládní soukmenovce. Ten se ovšem mine účinkem. AntiBabiš nefunguje, nefungoval a nikdy fungovat nebude. Za 8 let si to už totalitní opozice mohla uvědomit, ale neuvědomila. Komunističtí Piráti neposlali ani korunu, v Praze, kde vládnou, nevznikla jediná sbírka pro postižené oblasti, ať již finanční, materiální, či jiná, kterou by organizovalo vedení Prahy. Přitom to byla právě Praha, kam v minulosti, při záplavách, putovala největší míra solidarity mimopražských občanů, včetně největšího množství dobrovolníků, vedle obce Troubky. Pirát Hřib pravděpodobně přepočítává peníze na Prague Pride, místo toho, aby se zachoval alespoň trochu slušně a z rozpočtu, místo jeho rozkrádání, nechal vyčlenit několik milionů a ty nechal poslat do postižené oblasti, zorganizoval dobrovolníky, kteří by tam jeli pomáhat a svůj dluh, který Praha má vůči ostatním obcím, také splatila. Slušnost je Pirátům cizí.

Jediný, kdo alespoň trochu pochopil základy politické kultury, je Jurečka, který vyrazil se svým traktorem na místo, rozhodnutý pomoci postiženým. Pekarová je na manikůře a o tomto neštěstí asi vůbec netuší, protože poté letí ke kadeřnici a na pedikůru. Prof. Fiala chodí v obleku po lesích a o této situaci asi také nemá žádné tušení. Šéf STAN, několikanásobný měnič „kabátů“ Rakušan, si tam přijel udělat selfíčko a poslal 300 párků v rohlíku. Voliče těchto stran musí hanba fackovat.

ARCHIV | Párek v rohlíku 2 ks v akci platné do: 2.6.2011 | AkcniCeny.cz

Bartošovi už třetí den rozmotávají dredy, asi vůbec netuší, že k něčemu podobnému došlo. To by byl fantastický premiér, ten by přišel na to, že nás napadli Číňani až po týdnu, kdy by po rozmotání dredů přišel na Úřad vlády a tam by ho Číňani nepustili.

Komunisté řeší Internacionálu a žerou třešně, „vlastenci“ od Okamury tam nejsou. Tito hurá vlastenci mají obdivuhodnou vlastnost, vždy chybí tam, kde skutečný vlastenec vždy je. V první linii pomoci. Ani jeden z těch tzv. Lídrů nevyzval své voliče k jakékoliv pomoci, ať již osobní, finanční, nebo materiální. Žádná hitparáda, co?

Kde jsou nyní hejtmani? Jak je možné, že dosud žádný kraj nepřispěl jedinou korunou na obnovu těchto škod? Jistě, někdo řekne, spravují jenom svůj kraj, ale proti tomu stojí – my jsme ČR, ne kraje a slušnost je ihned poslat peníze, byť jenom třeba na jídlo na týden pro ty, co už nemají vůbec nic, ani tu střechu nad hlavou. Další je možnost poslat techniku, která je vlastnictví státu, krajů, obcí, na odklízení sutí a odpadu, včetně uhynulých zvířat.

Kde jsou země EU, těch prý našich přátel, V4, NATO apod? Ani jedna země neposlal do postižených oblastí ani cent, ani haléř. Zůstali jsme v tom naprosto sami. V nouzi poznáš přítele. Žádné nemáme. To je tvrdá rána pro Eurohujery a jim podobné slouhy diktátorů. Přitom naše země vždy poslala humanitární pomoc téměř všem. Ať už vládl kdokoliv. Peníze za měsíc nebudou těm lidem nic platné. Oni potřebují naději a tu nepotřebují za měsíc, ale hned.

Babišův PR tým si dozajista nenechá tuto výjimečně politicky příznivou situaci protéci mezi prsty. Vládní pomoc bude účinná, rychlá, poskytnutá na místě, nikdo nebude muset nikam jezdit, peníze dostanou všichni i ti, kterým tornádo odneslo zahradní lavičku, prostě dají najevo, že nebýt jich, ti lidé by asi už nežili.

Je tu jedno velké ALE. Skutečně si přejeme, aby stát a státní úředník dělal něco, co mu vůbec nepřísluší? Stát má jistě pomoci, o tom není pochyb, ale stát jsme my, jsou to naše daně, naše peníze, stát je jenom přerozděluje, což je věc, kterou by vůbec neměl dělat. Buď chceme stát, který má na takové případy vypracovanou jasnou strategii, o které všichni víme a může být zdrojem našeho uklidnění, pokud bychom se do podobné situace dostali sami, nebo nadále umožníme sbírat PR body u každé takové situace. To si ale poté nesmíme stěžovat, že toto někdo dělá, když mu to sami umožníme.

Jedna pozitivní informace ze zahraničí je. Pár anglických studentů, kteří studují v Praze, se dovědělo o této tragédii a obratem vyrazili na pomoc do této oblasti. Anglie vždy vychovávala gentlemany.

Ne kecy, ale skutky nás mají zajímat. Neoddiskutovatelným faktem je, že jediný Babiš a Jurečka neváhali a vyrazili na pomoc v situaci, kdy snad ani nic jiného nemůže být přípustné. Všichni ostatní se na ty ubožáky vykašlali. Hodnoťme pouze a jenom činy, nikoliv to, co někdo alibisticky říká, nebo slibuje.

Jak pocítíte zvýšení daní? Rodiny měsíčně utratí o 186 korun víc | E15.cz

Když všichni říkají, že to jinak nejde, vím, že lžou

Celá léta se tímto „heslem“ řídím. Jakmile všichni tvrdí, že to jinak nejde, vím, že lžou. Nikdy jsem se nezklamal.

Podívejte se na způsoby řešení postchřipečkové doby. Více jak bilion dalších dluhů za 2 roky, země před bankrotem, problémy na každém kroku.

Všichni tvrdí, že musí zvýšit daně. To je lež. Byť tvrdí, že nejdříve se pokusí korigovat náklady, tedy výdaje, státu. To je další lež. Nic takového totiž v diktátorské EU není možné. Máme pevně stanovená tabulková místa pro úředníky, které nám nadiktovala EU, ty musíme dodržet. Faktem je, že valná většina z nich není obsazena, podívejte se na nabídky práce ve státních sektoru. Moc lidí se tam nehrne, ono ani není proč, nástupní plat pro člověka s maturitou a povinností skládat státní zkoušky je kolem 18.000 Kč hrubého, asi 15.000 Kč čistého. Kdo by tam šel za peníze menší, než má uklízečka.

V tomto totalitním lhaní přesvědčivě lžou obě totalitní koalice. Vládní koalice se chová obezřetněji, nevykřikuje nic o nějakém zdražování a vypadá to tak, že by se případně mohla držet jiného scénáře, který tu nastíníme.

Jak takovou věc řešit?

  1. skutečně snížit počty státem placených zaměstnanců, těch je cca 20% z těch, kteří v naší zemí pracují, to je neuvěřitelné číslo. Tedy více jak milion. Státem znamená, z našich daní. To je reálné pouze, pokud vystoupíme z totalitní EU. Snížit počty policistů na polovinu, tím se ušetří kolem 40 mld. Kč, zrušit nesmyslná úřednická místa, v počtu převyšujícím 30%, tím se ušetří dalších cca 30-40 mld. Kč. Jsme policejní stát, kde je počet policistů na 100 t obyvatel bezkonkurenčně největší na světě, Čína nám může závidět. Nepotřebujeme jich ani polovinu. Pokud bychom vystoupili z EU, dokážeme na všech výdajích ušetřít kolem 150 mld ročně, což je slušná částka na to, abychom dokázali platit úroky z půjček, nikoliv samotné půjčky. K tomu by bylo potřeba dalších kroků, které uvádíme níže.

  2. Nezvyšovat výdaje. Samotná úspora podle bodu 1 je nedostatečná, pokud náš rozpočet počítá s 390 mld dluhu na letošní rok, který bude vyšší. Pokud by stát zavedl pravidlo, že nikdo nebude nezaměstnaný, ušetří až 50 mld ročně, což je obrovská částka. Dnešní nezaměstnaní z 90% pracují „na černo“, tedy pobírají sociální dávky, ale dále chodí do práce, kde jejich zaměstnavatel neodvádí za ně daně, sociální ani zdravotní odvody, oni sami je také neplatí. Při zavedení možnosti být obecním zaměstnancem, který pobírá minimální mzdu, která by musela být násobně vyšší, než je dnes, tedy cca 30 t měsíčně hrubého, by si musel vybrat, buď nepobírat sociální dávky, ale pracovat „na černo“, nebo chodit do práce pro Obec, čímž by nemohl nadále vykonávat „práci na černo“ a okrádat tak stát. To je těch 50 mld, které by tím stát ušetřil. To je docela velká částka na případné pokrytí nákladů států na zvýšení důchodů na „důstojnou úroveň“, tedy cca 25 t měsíčně pro důchodce.

  3. Zároveň, s ohledem na postupnou automatizaci práce, kdy se z procesu vyčleňuje člověk, který je nahrazen robotem, zdanit tuto robotizaci ve výši, která bude adekvátní potřebám příjmu státního rozpočtu, s ohledem na jeho výdaje, které s budoucími nezaměstnanými má. Tím se do rozpočtu dostane dalších cca 80-100 mld prakticky ihned.

  4. Zdanit výnosy z vlastnictví akcií, podílů na firmách, které vytváří své zisky na našem území. To by přineslo cca dalších 50 mld Kč.

  5. Zvýšení HDP přinese do rozpočtu další adekvátní příjmy z daní. Při 3% růstu lze hovořit o cca 42 mld Kč.

Našli jsme asi 300 mld Kč, které dokáží nahradit výpadky příjmů, které zavinila tato totalitní vláda pod diktátem EU. Najdeme jich klidně 500 mld, pokud by to někdo chtěl vědět.

Výsledkem je, že pokud všichni tvrdí, že se musí zvýšit daně, tak my tvrdíme, že to je lež, jako věž.

Tak hezký víkend a celý příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.