27. 1. 2019 Vládní koalici doplnila ODS a TOP 09

To byl ale týden, přátelé! Tento týden byl velkou zkouškou charakterů našich poslanců, testem jejich schopnosti dostát slibu, že budou pracovat pro naše občany a naši zemi tak, aby země a život v ní byl lepší. Během jednoho týdne jsem zažil pocit neuvěřitelného zklamání z jednání politiků, politických stran, které jsem kdysi považoval za demokratické. Ale pojďme postupně.

Novela insolvenčního zákona - vezměme si celou situaci. Podle všech dostupných informací je u nás v exekuci cca 900.000 občanů, dotýká se to 2.000.000 občanů (tedy včetně rodinných příslušníků), což je cca 20% občanů země. Pravdu mají ti, co říkají, že dluhy se platí. Stejně tak mají pravdu ti, kteří říkají, že odpovědnost musí nést i ten, kdo půjčuje, protože těžko lze někomu, kdo není schopen splácet závazky, půjčovat. Pokud již půjčíte takové osobě, poté si za to musíte nést svoji odpovědnost. Faktický stav je takový, jak jej tehdejší ČSSD umožnila. Umožnila vznik exekuční mafie, která řádí, jako černá ruka, posílá sponzorské dary všem politickým stranám, od ANO počínaje, po ODS konče. K tomu vznikla další, insolvenční mafie, které nyní poslanci přihráli 12 miliard ročně. Jednoduchý příklad - půjčím si 5.000 Kč u nebankovní společnosti - onemocním, 3 dny mám neplacené, to je prý solidární, jak tvrdí ODS, výpadek příjmu 7% z celkových. Splácím 500 Kč měsíčně. Příjem mám 16.000 Kč čistého, mám rodinu, nájem platím apod. Díky nemoci nemohu splátku hradit v plné výši, požádám věřitele o odklad splátky, odmítne jej, požádám jej tedy o rozložení splátky na další 3 měsíce s tím, že budu další splátky platit, odmítne. Zpoplatní celou pohledávku 5.000 Kč. Ty nemám, nemohu ji zaplatit celou, to bych asi, zcela logicky, měl těch 500 Kč na splátku, nemyslíte? Bez ohledu na to, že jsem chtěl vše vyřešit, objektivně jsem přišel o peníze, nemohl jsem objektivně splnit povinnost, nabízel jsem vyšší splátky následující, snažil jsem se domluvit, nemám šanci. Věřitel, pro nezaplacení plné částky, uplatní právo ve smlouvě, pokuty. Pokuta je dalších 5.000 Kč, každý den běží nesmyslný úrok. Vše předá exekutorovi, jeho poplatky navýší dluh na 40.000 Kč. Z 5.000 Kč, které jsem chtěl uhradit. Každý měsíc si exekutor účtuje dalších minimálně 1.000 Kč bez DPH (1.210,-- Kč), za své jako služby. Dosud jsem měl splácet 500 Kč, připomínám. Na dvojnásobné splátky nemám a neměl jsem. Jsem v dluhové pasti, z 5.000 Kč dluhu je 40.000 Kč dluhu. A teď přišel senátní návrh na změnu insolvenčního zákona.

Ten počítal s tím, že dlužník bude 5 let splácet to, co může, poté soud rozhodne o oddlužení, tedy Senátní verze. Ale ve Sněmovně máme koalici zločinců - TOP 09, ODS, KSČM, SPD, ČSSD, ANO. Ta přijala svoji verzi, která vylučuje nízkopříjmové skupiny, které nedosáhnou na platbu alespoň insolvenčnímu správci, který věc přejímá při žádosti o osobní bankrot, který si účtuje měsíčně částku 1.210 Kč. To z důchodu, rodičovské 9.000 Kč nelze platit, zcela logicky. Senátní verze počítala s tím, že i tací budou moci projít oddlužením. Na tom názorném příkladu, a to se krotím v celkové částce nárůstu, proti skutečnému dluhu 5.000 Kč, si to nyní spočítejme.

Senátní verze - skutečný dluh - jistina - je 5.000 Kč, vše ostatní jsou mafiánské a lichvářské praktiky, které umožňuje současný zákon, soudy, Policie, státní zástupci, kteří pro prokazatelnou lichvu nikoho nestíhají. Splácet má ovšem dlužník částku cca 40.000 Kč. I kdyby splatil jenom 20% za 5 let, má věřitel částku skutečné půjčky doma, včetně 60% úroků za 5 let. Toto se těm státním zločincům nelíbilo.

Až zase budou politici kvílet, proč nechodí lidé k volbám, tak u mnohých exekučně postižených to je i z důvodu, že na ně politici kašlou. Až se budou ptát, proč vyhrávají populisté, slibující ráj na zemi zadarmo, tedy výměnou za trochu té naší svobody, tak se nedivte, že člověk v exekuci, když už půjde volit, bude volit je, protože člověk v exekuci není svobodný a na svobodě mu nezáleží, když nemá co do huby.

Naprostou většinu politiků nezajímá občan, protože z něj nic nemá, ale exekuční mafie, která je sponzoruje, od Zemana počínaje, to jenom aby bylo jasno. Strana pirátská a STAN hlasovali pro Senátní návrh. V tomto konkrétním případě bych jim rád poděkoval, jako jediní, v celém celku, ukázali, že mají skutečný zájem o občana, každého jednotlivce, celku a snahu insolvenční zákon změnit tak, aby odpovídal tomu, co je v Německu a civilizovaných zemích. Ale tam nepotřebují sponzorské dary od exekuční mafie, jako naše parlamentní strany.

Pro ty, co půjčují lidem, bych rád vzkázal, že v životě platí jedno pravidlo - Když ti nepůjčí banka, já ti nepůjčím. Banky mají přístup k posouzení platební schopnosti každého z nás, proto si za své špatné půjčky sami musí nést odpovědnost. Pokud i přesto někomu půjčím, jedno, zda se jedná o bratra, sestru, musím počítat s tím, že mi půjčené peníze nevrátí, když jim nepůjčila ani banka.

Zrušení karenční doby - zrušení neplacených 3 první dnů v době nemoci - předně si uvědomte, že pokud vám již někdo strhává zdravotní a sociální pojištění ze mzdy, a to není malé, jenom zaměstnavatel za vás dosud platil 34,5% v celku, vy sami kolem dalších 11%, tj. dohromady cca 45,5%, tedy skoro polovinu mzdy, tak máte právo požadovat, aby vám, v případě nemoci, takový drban tuto dobu proplatil. Ten drban je stát. To, že zavedení karenční doby vedlo ke snížení nemocnosti je logickým důsledkem - máte teplotu - vezmete si raději dovolenou, nebo když vám není jenom dobře apod. Jenže dovolená není na to, abyste si v jejím průběhu léčil nemoc. Tedy - zrušení karenční doby - je správná věc, která napravila okrádání občanů této země. Voliči pravice a pravice se může zbláznit. Souhlasím s nimi s jediným argumentem - proč to má platit zaměstnavatel. Odpovím vám sám - protože pravicoví poslanci se v kantýně ožírají, přežírají, místo aby pracovali ku prospěchu společnosti. Ani jeden z nich nepředložil pozměňovací návrh, aby tuto dobu hradil příjemce pojistného, tedy zdravotní pojišťovna, případně sociální správa. Pravicovým voličům musím vzkázat - ptejte se, kde Kalousek s Fialou, Klausem chlastali, žrali, místo toho, aby své voliče chránili, například tímto pozměňovacím návrhem. Stejně tak vzkazuji těmto odpůrcům, stát určuje pravidla soužití v této zemi, tedy i odpovědnosti. Odpovědnost za vydanou pracovní neschopenku opilci, nese jeho lékař. Kde byli ti pravicoví poslanci, proč tuto odpovědnost nevyžadovali a nevyžadují. Proč pravice, plošně, v přímém rozporu s jejich programy, trestá všechny občany, byť 90% z nich u lékaře nepodvádí, místo toho, aby navrhli takové změny, které povedou k osobní odpovědnosti lékařů? Nikdo z nás, jenom voličů, neaktivních politiků, nemůžeme změnit zákony, ale máme právo naše poslance a senátory zahrnout dotazy, proč tak neučinili. Zrušení karenční doby je v naprostém pořádku, trestali se nevinní, plošně, bolševicky, viníci se smáli. Platit by to měl příjemce pojištění, nikoliv zaměstnavatel. Stát proti tomu snížil odvody za zaměstnance o 0,2%, abych nekřivdil zákonodárcům. Je nyní na zaměstnavatelích a jejich cechu, aby si spočítali, zda to je adekvátní, nebo málo a s vládou jednali. Opozičním poslancům je totiž naprosto jedno, i když vyřvávají opak, co se zaměstnavateli i zaměstnanci bude. Jim se věřit nedá. Politika je obchod s lidskou hloupostí! A jak to souvisí s vládní koalicí? No jednoduše, ANO, ústy agenta STB Bureše sdělila, že se zrušením karenční doby nesouhlasí, ale jako vládní strana návrh partnera podpoří.

Novodobá vládní koalice ODS, SPD, ANO, KSČM apod. navrhl zajímavý zákon - Omezování osobní svobody na sociálních sítích - který má nyní trestat ty, kteří smažou příspěvek, vězením až na 3 roky. Trestní sazba je na stejné úrovni, jako pro pachatele tr. činu zabití z nedbalosti, vyšší, než pro zloděje za Porušování domovní svobody. Lidský život má hodnotu jednoho tweetu, podle bolševiků, jako je Klaus. Zákon má šanci na projití, protože jej podporuje skoro celá vládní koalice, podle navrhovatelů, tedy ODS, ANO, SPD, ČSSD, KSČM. Tedy celá skupina komunistů a neonacistů. Jak se takový návrh dotkne někoho z nás. Tak máte 100 tisíc sledujících váš Twitter, nebo FB profil. Napíšete svůj názor na určitou věc. Okamžitě na vás naběhne skupina haterů (to jsou lidé, které nezajímá váš názor, ale jejich cílem je vaše dehonestace), kteří se při 100.000 sledovaných ihned nabalují. Například na názor o karenční době o vás napíší, že jste tlustá. Za smazání takového komentáře půjdete až na 3 roky sedět do kriminálu, mezi skutečné zločince. Jak se to ovšem má ve skutečnosti. FB profil si zakládáte sami, je váš, není nikoho jiného, vy jste administrátor, správce, prostě je to stejné, jako mít automobil na leasing, není sice ještě váš, ale provozovatel jste. Pokud vám jej někdo ukradne, nesete za něj odpovědnost, alespoň spoluúčastí na pojištění. A nyní si na svém osobním profilu musíte, podle komunistů a neonacistů, číst, že jste tlustá, brýlatá, ošklivá, hnusná, k názorům, třeba i velmi odborným. Nesmíte jej smazat. Je to zásah do vaší osobní svobody, stejný, jako byste nesměli vyhodit, zastavit, zloděje ve vašem bytě, nebo který krade vaše auto, byť na leasing. Svoboda projevu není nadřazena svobodě vlastnit, používat něco. To ovšem komunisté a neonacisté, v čele s Klasem ml. nechtějí, Chtějí zpět diktaturu, dohled nad vámi, nad každou vaší činností a mít k dispozici co nejvíce trestních skutků, na základě kterých vás pošlou do kriminálu, když se jim přestanete líbit, pochlebovat jim, nepolezete jim do zadní části těla. K tomu si vezmou institut - osobní svoboda. Tu má ovšem primárně vlastník takového profilu.

Rok 2019 začal neuvěřitelným obratem pravicových stran, tedy části z nich - ODS a TOP 09, podporující vládní koalici. K neprospěchu občanů!