26. 12. 2021 (ne)Vánoční

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Program vlády Petra Fialy: Zrušení EET a 150 km/h na dálnici - CNN Prima  NEWS

Vláda lhářů pokračuje

Minulý týden jsme vyjádřili, že existuje mírná naděje, že vláda alespoň jednou dodrží své slovo a nebude pokračovat v Nouzovém stavu, přitom se opatření zruší a nově budou k banální nemoci přistupovat tak, že budou pouze dávat doporučení.

Jaký velký omyl, to byl. Takže opak je pravdou. Nouzový stav sice skončí, ale už zakázali prodej o Vánočních svátcích, což sice na 25. a 26. většinou platilo už ze zákona, ale 24. bylo běžně otevřeno, potraviny do 12-13 hodin, ostatní obchody většinou zavírali podobně, nebo o trochu déle. Jistě je vhodné připomenout, že se jedná o svátek, tedy lidé pracují za 100% příplatek, mohou si tedy i v prodejnách vydělat kolem 2.000 Kč hrubého i více.

Samozřejmě chápeme, že někteří chtějí být už doma, s rodinou, trochu si užít té vánoční atmosféry, možná se i projít, prostě užívat si. Ale jisto jistě existuje celá plejáda lidí, kterých je minimálně stejné množství, ne-li více, kteří prostě nemají dostatek finančních prostředků, vycházejí s nimi jen tak tak, prostě buď neušetří nic, nebo velmi málo a tito velmi vítají jakoukoliv příležitost si vydělat více, nebo přivydělat a práce ve svátek tou možností je. A v dnešní době, kdy vláda nedělá vůbec nic proto, aby snížila ceny energií, takových lidí příbývá raketovou rychlostí.

My, spotřebitelé, chcete-li zákazníci, se podřídíme tomu, jakou otevírací dobu majitelé prodejen zvolí, je to jejich právo a my se tomu umíme přizpůsobit, aniž bychom většinou cokoliv, v této vánoční době, komentovali.

Vláda nám tedy tvrdí, že vir se vyskytuje v obchodech jenom od 24. 12. 13.00 hodin, do 27. 12. otevírací doby každého jednotlivého obchodu. K tomu nemusíme být žádní profesionální epidemiologové, aby nám bylo zcela jasné, že když budou mít obchody cca 3 dny zavřeno, takže se zvýší počet zákazníků i doba jejich nákupu v obchodech s ohledem na nutnost předzásobení. Takže nemusíme být epidemiologové, aby nám bylo jasné, že vláda lže, podvádí nás, dělá z nás blbce, protože o žádné protiepidemiologické opatření se nejedná, je to opatření, které je v přímém rozporu s epidemiologií. Vůbec nejde o naše zdraví. Ale zvolili jste si je.

A to vše, na rozdíl od vlády Babiše, bez náhrady pro postižené obchodníky a jejich zaměstnance. Vypadá to, že tato vláda totálně zničí naši živnostenskou třídu, která jejich řádění nepřežije.

Za celý týden si vláda řešila navýšení státních zaměstnanců v jejich 3 nových ministerstvech, což nás bude stát přes 100 milionů korun ročně, to je částka, za kterou dnes postavíte 30 rodinných domků, řešila své brebendy, kde si kdo a co nakrade, vyhrožovala policejnímu řediteli, který nakonec vyhrožování podlehl a požádal o propuštění ze služebního poměru, vyvěšovala vlajky EU ve Sněmovně a dalších institucích, jako je Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí, mezitím v naší zemi stoupla inflace na úroveň kolem 7%, zdražily se energie, mnohým o 200%, zdražily se hypotéky pro mnohé o více jak 3.600 Kč měsíčně, díky stoupajícím úrokům, na příští rok se opět zvýšila cena energií o dalších cca 70%. Vláda si hraje na svém písečku, ale nepracuje, natož v zájmu občanů této země.

Do nového roku bych tedy této vládě přál jediné, aby se buď vzpamatovala, nebo přenechala místo vládě nové, která vzejde opět z voleb. Je to naprosto katastrofální scénář, co nás čeká a nemine. A není čas na zahálku.

Očkovaní vs neočkovaní

V tomto týdnu jsme shlédli diskusní pořad televize XTV, kde jsme se konečně dočkali velmi odborných názorů světově uznávaného epidemiologa prof. Berana, kterému státní propgandistická média zakázala u nich vystupovat, s velmi neodborným, doslova hlupákem, doktorem Kubkem, prezidentem České lékařské komory, který, na konci pořadu, musel přiznat, že opravdu celé věci nerozumí a jenom je propagandistickou hlásnou troubou vakcinační mafie, která u nás zavedla nacistické praktiky segregace a apartheidu.

V této diskusi bylo moderátorem umožněno, aby se profesor Beran mohl zbavit naprosto lživých a nepravdivých napadení jeho osoby, ze strany podvodníka a lháře Kubka. Veškeré jeho lži vyvrátil, velmi dobře vysvětlil fungování léku Isoprinosine, sdělil naprosto děsivá fakta, která plynou z Francouzského státního zdravotního úřadu, týkající se byť jedné dávky smrtících vakcín pro lidí, kteří mají protilátky, vysvětlil nebezpečnost takového tlaku a nařizování očkování nejen pro tyto lidi, i pro laika skvěle vysvětlil, kteří lidé by se měli podrobit očkování a kteří ne. Vřele vám doporučím si v tento vánoční čas udělat necelou hodinku času ke shlédnutí tohoto diskusního pořadu, který si můžete prohlédnout.

Proč to zde píšeme? Protože, jak jsme uvedli na začátku, profesor Beran, jako jediný odborník v oblasti epidemiologie v naší zemi, světově uznávaný profesor, jehož výzkumy citují taková média, jako New York Times a další světové známá média, který má nespočet vědeckých citací a nespočet vědeckých prací v recenzovaných specializovaných medicínských časopisech, je skutečně světovou ikonou epidemiologie, je v České televizi a Českém rozhlase, zakázán, jako v době nacistické, nebo bolševické, protože ty jejich propagandistické nesmysly umí odborně vyvrátit. Názory takového odborníka by měly být pro každého z nás „svaté“. Sami ve videu uvidíte, že jeho profesionální argumentace je neprůstřelná, je naprosto dokonalá a opírá se o jeho celoživotní zkušenosti v této oblasti, což poznáte v závěru videa, kde musí Kubka poučovat o tom, jaké hodnoty jsou pro občany nebezpečné.

Kolik lidí vlastně vakcíny zabily?

Toto je statistika, která se nikde nevede. Nevede se kvůli tomu, aby propagandistická média mohla tvrdit, že vraždící vakcíny jsou naprosto bezpečné. Státní úřad pro kontrolu léčiv (SÚKL), vydal prohlášení, že 2 ze 4 dosud používaných vakcín jsou pro lidi nebezpečnější, přináší větší škody, než samotná bezvýznamná čínská chřipka. Toto ČST a Český státní rozhlas ani neuvedly. Oni ví proč. Je tedy patrné, již z tohoto prohlášení SÚKL, že 2 ze 4 vakcín vám uškodí více, než samotný Covid.

Další děsivá čísla přinesla statistika úmrtí lidí s diabetes, kdy, podle propagandistických médií, záhadně umřelo o 10.000 občanů s touto nemocí více, než v předešlých letech a nebylo to na Covid. Tato skupina patřila mezi ty, které se mohly vakcinovat vraždícími vakcínami přednostně, což si jistě pamatujete. 

Jak se vytváří dezinformace na politickou objednávku

ČTK (Česká tisková kancelář) vydala naprosto bombastické prohlášení o našem Hrubém domácím produktu, který by v příštím roce měl vzrůst o cca 3,9% a tím bychom se měli dostat na úroveň před čínskou chřipečkou.

Potud bych na to skoro nereagoval, kdybych neznal pojem průměrný, minimální, maximální, jako je u růstu HDP předpokládán, kdybych nevěděl, jak se HDP počítá.

HDP tvoří úhrn všech finálních výrobků a služeb, které byly za určité období vyrobeny a poskytnuty na území daného státu

Aby tomu rozuměl i laik, tak do HDP se počítá třeba cena všech rohlíků vyrobených a prodaných v ČR za celý rok, nebo všech tržeb z kadeřnictví. Ale, už se do HDP nepočítá například tržby za kus plastu, který se montuje do automobilu, protože to není „finální výrobek“, ale polotovar, který se následně montuje do finálního výrobku. Ale to pro tyto šířené dezinformace není moc podstatné.

Podstatné je, že tam chybí propočet podílu dosud nejvyšší inflace, kterou jsme snad od roku 1993 neměli. A co je ta inflace? To je růst cen, to asi všichni víte.

A v čem je ta dezinformace. Pokud ročně vyrobíte a prodáte 100 vánoček po 25 Kč a následný rok prodáte také 100 vánoček, ale už po 35 Kč, tak vám obrovsky vzrostlo vaše „HDP“, ale tomu se u vás říká tržba. To vypadá dobře, k HDP, ale, vy jste prodali pořád jenom stejných 100 vánoček, jako každý rok.

A v tom je potřeba, pokud nechcete jenom plnit něčí politickou objednávku, také zdůvodnit, proč k tomu růstu došlo. A to pouze a jenom díky růstu finálních cen za tu vánočku, nikoliv vyšší produktivitou (to byste museli vyrobit alespoň 101 vánoček), ne automatizací, robotizací, ale prostým zvýšením ceny.

Takže my jsme vlastně terčem dezinformace na politickou obednávku, protože autoři, od kterých převezmou tuto informaci ostatní média, tak nějak zapomněli uvést příčinu růstu HDP, ale vyvolávají dojem, jak se naší ekonomice daří. Ale součástí té ekonomiky jsme i my, občané, říká se nám spotřebitel.

Proč na politickou objednávku? Protože jste si jistě všimli, jak se politici tím HDP pořád ohání, například naposledy, že jsme předstihli Portugalsko, Španělsko. Ale to se dá také vysvětlit tím, že u nás jenom dramaticky stouply ceny, kdežto u nich mohly stagnovat.

HDP je konstrukt centrálních bank, kterým lze libovolně manipulovat, protože centrální banka dělá měnovou politiku, tedy může snížit, zvýšit kurz Kč vs Euro, USD apod., má nástroje k ovlivňování inflace, je to jedna z jejich hlavních náplní práce, tudíž téměř neomezeně může ovlivnit údajný růst HDP, bez zohlednění příčin takového růstu, nebo propadu.

Právě proto je pro nás, spotřebitele, daleko důležitější ukazatel – Parita kupní síly.

Ale v čem je ještě ta dezinformace, to už totiž tak veselé není. Podíváte-li se na výši inflace, která násobně převyšuje růst HDP v letošním roce, i v tom příštím bude velmi pravděpodobně převyšovat, tak fakticky zjistíte, že přes cca 7% inflaci, tedy i 7% nárůst cen, ze kterých se HDP počítá, došlo ke zvýšení HDP o pouhá 2,5%. Matematikům už došlo, co píšu, těm, co jsou spíše na ty humanitní věci to napíšu. Fakticky tedy došlo ke snížení produkce, ale zvýšení cen o tolik, že celkový HDP vzrostl. A to je, přátelé, velký problém.

Původní článek ČTK ZDE

Šťastné a veselé Vánoce, do roku 2022 vám i vašim rodinám přejeme jenom to dobré.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.