25. 8. 2019 Přizdisráči

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře. Ať již jste náš pravidelný čtenář, který netrpělivě očekává nedělní dopoledne, aby si mohl přečíst náš komentář, nebo jste nový návštěvník našich stránek, pevně doufáme, a podle reakci našich čtenářů to tak vypadá, že naše komentáře vám nabízí nový, poněkud neotřelý pohled do politiky, myšlení politiků, ale i nás, občanů. Tak se pevně držte, začínáme.

Přizdisráči

Zkusme zabrousit do naší historie, která tu je údajně od toho, abychom se z ní poučili. To ovšem pro český národ vůbec neplatí. Zkusme začít obdobím nacismu, kdy jsme se pokorně a poníženě plazili před okupanty a posléze adorovali největšího škůdce naší země, především v kontextu zničené morálky, Dr. Beneše, který nás, v jeho osobním zájmu, předal do rukou kata Sovětského svazu. Zkusme si připomenout rok 1968, kdy jsme pokorně a poníženě přijali naši okupaci vojsky Varšavské smlouvy v čele se SSSR. Ale v té době proti nám vždy stály i jejich armády. Dnes si jeden starý člověk umane, že poruší Ústavu a my, Češi, opět poníženě a pokorně přijímáme tento útok na naši svobodu. Najdou se i tací, co tvrdí, že Ústava porušena nebyla. Byla. Jsme prostě národ přizdisráčů.

Brexit

31. 10. 2019 je pevné datum, podle nového britského premiéra Borise Johnsona, kdy Británie opustí EU. Ať už je příčinou rozhodnutí o odchodu země z EU občanů Spojeného království Velké Británie a Severního Irska cokoliv, máme povinnost, jako demokraté, jejich rozhodnutí přijmout a popřát jim, ať se jim daří. Brexit jistě vyvolá menší krizi, která bude ve Velké Británii trvat dlouho a bude jistě hlubší, než v ostatních zemích EU. Důvod Brexitu je zřejmý. Británii nevadí lidé s jakoukoliv vírou, ale vadí jim Slované. Faktem je, že od doby, kdy na ostrovy mohli přijít nerušeně statisíce Slovanů, kteří zde téměř zdvojnásobili trestnou činnost, Velká Británie začala čelit tlaku místních občanů k opuštění EU. Tento tlak vyvrcholil v referendu.

Argument, že ti, co chtěli Brexit podlehli lžím politiků je zcestný. Všichni politici lžou, lhali jak ti, co byli pro Brexit, tak ti, co pro něj nebyli. Je to tak i u nás. Mezi největší lháře v naší politice můžeme zařadit – Zemana, Babiše, Klause, Filipa, Okamuru, Kalouska, Hřiba, Bartoše, Zdechovského, Klause ml. Dá se říci, že to je celé politické spektrum. Je tedy nefér, napadat jednu stranu, která prokazatelně lže, druhou stranou, která také prokazatelně lže. Výsledky referenda je potřeba respektovat a jednání současného premiéra ohodnotit, jako naprosto správné, respektující a nijak neprodlužující agonii, spojenou s rozhodnutím v referendu. Ať se Velké Británii daří.

Německo se paktuje s Ruskem

V rámci EU se začínají dít věci. Německo se více a více paktuje s Ruskem, vůči kterému, naoko, uplatňuje jakési sankce, které ovšem samo docela hezky obchází. Jedná se například o plynovod Nord Stream II., nyní se německý ministr obchodu tetelí blahem, jak skvělé vztahy má současné Německo s nacistickým Ruskem. Začínáme se dočítat, že Západ a Rusko prý nejsou v opozici, Německo si prý nemůže dovolit mít Rusko za nepřítele, Rusku se vrátila hlasovací práva v Radě Evropy. Německý ministr zahraničí vyzývá ke zrušení sankcí vůči Rusku. Další a další kroky následují, bez ohledu na pokračující okupaci Ukrajiny ze strany nacistického Ruska. Proti tomu na každém kroku slyšíme, jak je Donald Trump Ruskem placený politik, přestože on uvalil sankce na ruský plyn, Německo si s Ruskem postaví nový plynovod. Spíše to vypadá, že Ruskem jsou placeni němečtí politici.

Nevím jak vy, ale já nevyměním kousek své svobody ani za jediný hřebík dodávaný masovému vrahovi.Všichni máme právo se vyjadřovat k politickým záležitostem, nikdo nesmí být za své názory, jsou-li v souladu s Ústavou, postihován, kriminalizován, nebo zabíjen, jako tomu je v Rusku.

I toto jednání člena EU vůči Rusku je velkou podporou pro Czexitáře. A musím uvést, že ani já v takové EU nechci být.

Dezinformační válka

Posledních pár let žijeme v době, která ovlivňuje veřejné mínění pomocí dezinformací. Mnohé z nich, naprostá většina, je vytvářena na území jiných států, především Ruska. Ruští trollové šíří jednu dezinformaci za druhou. Ne každý jsme schopni, nebo ochotni, se věnovat původu informace, která se k nám dostane. Natož si dané informace ověřovat. Týká se to jak voličů současné vládní koalice, tak voličů opozice. Všichni rádi přeposílají různé FAKE, nepravdivé informace, dezinformace, vzájemně se osočují ze lhaní a šíření lží. Starší lidé to mají složitější, nedokáží se v záplavě informací vůbec orientovat, vybírají si ty nejstrašnější záběry, které poté, jako pomatení, posílají svým známým. Tato generace prožila maximum svého života v době, kdy lhaní bylo politicky řízeno. Dodnes se nedokáží vyrovnat s informacemi, které napravují bolševikem šířené lži a dezinformace. Mnozí dosud nejsou ochotni připustit ani to, že Plzeň byla osvobozena západními spojenci.

Tato generace, ale mladší, si již neumí vůbec přiznat, že veškeré podniky postavené po roce 1945 (ne 1948), byly postaveny z nakradeného. Komunisté ukradli vše, statky, pole, podniky, průmysl, obvinili, v naprosté většině neprávem, majitele a ukradli jim majetky. Z výnosů těchto majetků se začalo stavět. Vše bylo postaveno z nakradeného. Je potřeba jim tyto věci neustále opakovat. Jakmile přijmou za fakt tuto skutečnost, budou ochotni se věnovat i informacím, které k nim přichází z trollích farem. Víte například, že Švédsko patří k nejbezpečnějším zemím světa? A nyní se podívejte na sociální sítě, mimo své bubliny, co o Švédsku rozšiřují ruské trollí farmy. Je to jeden z mnoha příkladů. Sami si zkuste odpovědět na otázku, kdo v naší zemi nejvíce znásilňoval a znásilňuje naše ženy a děti – Češi, Rusáci, muslimové? Další příklady šíření dezinformací z obou stran přineseme v nějakém z dalších komentářů. Budete se divit, věřte mi.

Digitální daň

Mnozí již o této dani slyšeli. Jedná se o zdanění především velkých nadnárodních korporací, které podnikají i na našem území a zde vytváří zisky, ze kterých ovšem neodvádí daně. Jako příklady jsou Facebook, Twitter, Google, Uber, apod.

Každý podnikatelský subjekt na našem území, který zde podniká a vytváří zisky, je povinen být přihlášen u Finanční správy k platbě daní. Tito ovšem nejsou.

Jedná se o nerovné podnikatelské prostředí. Navíc se jedná o zločin, podvod. Všechny zisky se odvádí do zahraničí. Náš podnikatel je znevýhodněn. Digitální daň je v naprostém pořádku.