24. 5. 2020 Chcete jezdit MHD, kupte si svůj autobus, vzkazuje „demokratická“ opozice

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Primátor Zdeněk Hřib navštívil vozíčkáře na Černém Mostě

Jestli chcete jezdit městskou hromadnou dopravou, kupte si svůj autobus

Možná vás, jako první, napadne, to je o Rusku, Číně, nějaké rozvojové zemi. Nikoliv, je to o handicapovaných vozíčkářích z Prahy a vzkazu, který jim poslal MUDr. (ano, to je údajně vystudovaný lékař) Hřib. Ale začneme od začátku.

Blíží se výročí, kdy po volbách začala v Praze fungovat tolik celorepublikově tzv. demokraty, žádaná koalice na komunální úrovni ve složení – Pirátská strana, STAN, TOP 09, KDU-ČSL, Praha sobě. ODS zůstala v opozici, stejně jako ANO. Pražané očekávali velké změny, které, tedy zcela jistě v očích handicapovaných občanů Prahy skutečně nastaly.

Jedním z prvních kroků bylo ukončení provozu několika stanic linky H1, která byla speciálně pro handicapované – vozíčkáře. A toto uzavření bylo a nadále je BEZ NÁHRADY. Tento autobus byl velkokapacitní právě pro vozíčkáře, ale i běžní lidé jím mohli cestovat. Pro představu, ostatní autobusy pražské PID mají jedno místo pro vozík, nebo kočárek pro miminka, kloubové autobusy disponují 2 místy pro kočárek nebo vozík. Jedna z těch linek je na stanici Černý most, kde delší dobu stojí bezbariérový bytový dům pro handicapované, kdy vozíčkářů v této lokalitě žije cca 200. Po ukončení provozu této stanice nechalo město po cca půl roce, zbudovat nájezdovou rampu pro vozíky v metru, stanice Černý most, kam se ovšem handicapovaní v zimních měsících nemohou dostat díky tomu, že Radnice Prahy, pod vedením Pirátů, prostě a jednoduše neobjednává úklid chodníků, tudíž se v případě sněhu, námrazy, vozíčkáři nedostanou prakticky nikam. Aha, vy to asi nevíte, tak prakticky všichni si myslí, že metro je bezbariérové. Ne, není. Naprostá většina stanic metra bezbariérová není. Chybí nejen výtahy do a ze stanice, ale také nájezdové rampy do souprav. Ani to ovšem není řešení, opět jeden vagón, jedno místo pro kočárek, nebo vozík s handicapovaným. V době „špičky“ se do metra ani handicapovaní nedostanou. Náhrada tedy nebyla zajištěna žádná.

Handicapovaní byli zdrceni, požádali o pomoc veřejnost, obrátili se i na Hřiba. Hřib přijel, nafotil se na vozíku, na výraz pochopení kýval hlavou, fotil se s handicapovanými, takové pěkné PR si udělal, slíbil okamžitou nápravu a na handicapované se následně vykašlal. Reagovalo i několik osobností veřejného života, například senátor Fischer, který se snažil věc politicky řešit, ale snaha zůstala pouze u jednoho kroku, zbytek stejný, jako u Hřiba. Výsledek je tedy stále stejný – handicapovaní jsou bez dopravy k lékařům, za úřady, do škol, do zaměstnání. Handicapovaní se nevzdávali a nadále žádali o náhradní řešení, nebo zpětnavrácení těchto zastávek linky H1.

Aby bylo jasno, linka H1 nadále jezdí, ale nejezdí do místa, kde je v Praze největší koncentrace handicapovaných vozíčkářů, tedy třeba Černý most, přestože tam celá léta jezdila, za primátorování paní Krnáčové, pana Hudečka, pana Béma, přežila téměř vše, vyjma vlády Pirátů. Ti se zaměřili na totální likvidaci handicapovaných v Praze.

Při posledním naléhání handicapovaných jim Hřib z Pirátské strany vzkázal, pokud chtějí cestovat pražským MHD, nechť si laskavě koupí svůj vlastní autobus.

Podotýkám, už jsem to psal, že linka H1 je nadále v provozu, pouze byly vynechány nejdůležitější zastávky právě pro vozíčkáře. Autobus tedy je. Hřib pouze vydírá ty nejslabší v naší zemi, handicapované.

No a to je jeden z důvodů, proč tato tzv. „demokratická opozice“, která se k handicapovaným chová jako komunisté do roku 1989, nebo nacisté do roku 1945, nikdy, alespoň doufám, nevyhraje celorepublikové volby do Sněmovny, kde by mohla páchat ty nejhorší zločiny proti lidskosti, které v této době vidíme. Dnes to je věc Prahy, zítra by to mohla být věc celé země. Dnes to jsou nejslabší a nejzranitelnější, vedle dětí, handicapovaní, zítra to mohou být důchodci, pozítří vy.

Vím, že tento článek handicapovaným v Praze nepomůže, ale snad pomůže vám, čtenářům, k pochopení, proč mnozí lidé raději nejdou k volbám, nebo volí někoho jiného, než tu samozvanou „demokratickou“ opozici. Ne, to nejsou demokraté.

90 let od velké hospodářské krize roku 1929. Dokázal se svět ...

Program, neprogram

Česká republika se začíná oklepávat z totalitní buzerace, kterou této zemi přinesla komunistická vláda novodobé Národní fronty (ANO, socialisté, komunisté, v minulé ještě lidovci, abychom to měli kompletní, jako za bolševika 1946-1989). Možná si vybavujete, že proti totalitním zákazům jsme vystupovali my a spolu s námi několik jedinců, nebyly to hordy demokratů, ale jednotlivci. Dnes už ta šikana a buzerace „leze na mozek“ i mnohým z vás, kteří jste doslova hýkali blahem nad tou šikanou a buzerací.

Objevují se správné otázky, jak potrestat Čínu, která je za vývojem této biologické zbraně, kterou vypustila do světa. Jsem si naprosto jistý, že to je biologická zbraň, jejíž vypuštění Čína nezvládla, tedy spíše pokusy na svém obyvatelstvu. Čína by měla být vyloučena z OSN. To by byla adekvátní odpověď na porušování mezinárodních závazků a zákonů. V každém případě nám tento zločin ukazuje, jak nebezpečné je jakkoliv spolupracovat s masovými vrahy z Číny, ale i z Ruska, jako jejich spojence. Mnozí začínají volat po „soběstačnosti“, tu ve výrobě zdravotních potřeb, tu v průmyslu, tu v potravinářství. Tyto populistické hlasy brzy utichnou, jsou totiž nesmyslné. Jistě, výroba má probíhat, prodej také, ale v tržním prostředí a za tržní hodnotu, nikoliv tak, jak jsme byli svědkem, rozkrádáním státního rozpočtu.

V současné době budeme čelit ekonomické recesi, tedy krizi, která přinese pozitivní, ale i negativní jevy. Negativní jistě bude zvýšená nezaměstnanost, tím i nižší tlak na růst mezd a platů, nižší koupěschopnost obyvatelstva. Pozitivní pro výrobce a exportéry jistě je možnost lepšího výběru zaměstnanců, kvalifikovanějších, vzdělanějších, zkušenějších. Ceny výrobků a služeb se mírně zvýší, aby se následně mírně snížily, možná budou i atakovat deflaci (což je opak inflace). Vláda Národní fronty nás bohužel bude v této situaci spíše udržovat, není schopná adekvátně a správně reagovat na podněty trhu, nebyla schopna finančně zem připravit na tuto variantu – krize – která je nezbytnou součástí hospodářského cyklu. Prostě přijde vždy, jenom je nutné se na ni připravit, aby nebyla hluboká krize. Nebýt bolševických zákazů a direktiv, naše ekonomika by se propadla o cca 5%, díky špatným investicím, především vládním, které nesměřují do oblasti výzkumu, vývoje, kvalitního školství, infrastruktury, ale do nejhloupější možnosti – spotřeby lidí, kteří jsou již beztak na státním rozpočtu závislí – senioři, matky s dětmi, příjemci sociálních dávek.

Mám velký důvod se obávat bankrotu země, protože již letošní schodek státního rozpočtu bude kolem 500 mld., alespoň vše tomu nasvědčuje. To jsem uváděl od samého počátku, že ministryně financí je absolutně neschopná ekonomka, něco na úrovni Kalouska, možná ještě horší. Pokud stát nezačne okamžitě řešit situaci kolem exekucí, osobních bankrotů, oddlužení, společnost se propadne v míře blahobytu o nějakých 30 let zpět. Tento propad již za naši generace nedoženeme.

Problémem opozice je neexistující program, který by byl nabízen voličům. Ještě větším problémem je nedůvěryhodnost opozice, která, jak je uvedeno v prvním článku, je snad ještě horší, než současná vládní koalice. A právě důvěryhodost, nikoliv dotace, bude rozhodující měrou rozhodovat, jako vždy, v příštích volbách. Mezitím si pár roků protrpíme. Snad to zvládneme.

Politika je obchod s lidskou hloupostí, nezapomínejte.

Tak hezký víkend a celý příští týden.