24. 3. 2019 Nějak se nám ten kapitalismus se socialistickou tváří nedaří vybudovat, že?

Tento týden byl opravdu "bohatý" na události, hodné komentování, tak se alespoň pokusíme některé události okomentovat.

Ten kapitalismus se socialistickou tváří se nám nedaří vybudovat, že? Tak ANO-STB a vlastně celá vládní garnitura se nám nějak zamotává v tom, co bude a co nebude. Ještě před týdnem platilo, že rodičovská se zvýší na 300 tisíc, důchody vzrostou o 900 Kč. Sice jsme nikde neslyšeli z úst vládních činitelů, kde na to vzít, ale hned začátkem týdne už ta skvělá zpráva neplatila, ozval se spolek Naštvaní tátové a mámy, a vše bylo jinak. Slibuji, co jsem slíbil a odvolávám, co jsem odvolal. 🙂 Kocourkov hadr. To, že ženy berou nižší důchody se ovšem stále neřeší a neřešilo. Co takto založit spolek - Naštvaní pracující? Proč? Protože nic není zadarmo, vše platíme my, pracující.

Skandály ANO-STB nemají konců. Soudruh Vondráček vyrazil do Vatikánu a jako správný soudruh se chtěl pochlubit, co navštívil. Vyfotil se v chrámu i s piktogramy, že se tam nesmí fotit, ani natáčet. Jak debilní musí být volič ANO, nebo člen ANO, aby nepochopil jednoduchý obrázek fotoaparátu, který je v červeném kruhu a přeškrtnutý? Pozor, od ten Vondráček má bolševický vzdělání, ale vzdělaný není. 🙂

V tomto týdnu jsme také měli možnost vidět, jak si nacisté v Německu dokázali poradit s každým "nepoddajným" úředníkem. Andrej Bureš a jeho poskoci se rychle vypořádali, po vzoru nacistů i komunistů, s nepohodlnými a nepoddajnými úředníky ve Středočeském kraji, které vyhodili ze svých oddělení, nahradili je svými, loajálními, a hned změnili rozhodnutí správního orgánu nižšího stupně v Černošicích, o střetu zájmu jejich führera. A poté, že to nepůjde. Již brzy dojde i na vás, poté se nedivte, nyní mlčíte, nic neděláte.

Zeman vyrazil na svoji panskou jízdu do Karlovarského kraje. Mezitím se "provalilo", že porušil svůj další slib, tedy, že 1/3 svých příjmů bude odvádět do prezidentského fondu, kam již od března neodvedl ani haléř. Vedle obligátních nesmyslů, kterými krmí své voliče, urážek a sprostot, typického hnojometu, je spíše důležité, že jej začala ignorovat média, kde na tiskové konferenci padly pouze 2 dotazy, ale už i občanská společnost. Žádným překvapením vůbec nebylo poklonkování jedné političky, Jany Mračkové Vildumetzové nad "moudrostí pana prezidenta, která převyšuje její schopnost ji pochopit". 🙂

Když jsme u toho Zemana, tak také v tomto týdnu proběhla jeho odpověď na dotaz, týkající se porušení stavebního zákona jeho kancléřem, odpověděl, my jsme nadlidé, my si to můžeme dovolit. Bylo to jinými slovy, ale výstup je přesně takovýto.

Nyní, před volbami do EU Parlamentu sledujeme aktivity kandidátů. Tak například Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL dostal slušnou "sodu"  na Twitteru, kde se majitel účtu - Pražský popelář - proti uvedení Zdechovského zeptal, proč stejnou měrou, jako na oběti terorismu z Kanady, nebo od Boko Haram, nemyslel na oběti teroristů na Novém Zélandu a připomněl mu, že jako jeden z nejvyšších evropských politiků neprojevil ani trochu soustrasti s oběťmi takového teroru. Zdechovský jej odkázal na jiné sociální sítě, že tam se určitě vyjádřil. Pražský popelář se ovšem nedal a upozornil Zdechovského, že lže, že ani tam neprojevil soustrast, že to tam nemůže najít. Bylo zábavné sledovat, jak si údajného "křesťana" Pražský popelář "namazal na chleba", jak se lidově říká. Nejhorší na všem je, že skutečně Zdechovský, více než pravděpodobně s ohledem na skutečnost, že na Novém Zélandu se jednalo o bílého teroristu, studujícího mimochodem křesťanství, jako Zdechovský, který usmrtil na 50 muslimských věřících, černých lidí, necítil žádnou potřebu se nad tímto teroristickým činem alespoň pozastavit, z výkonu své funkce. Rasista? Konverzace ZDE. Dovolím si upozornit, že my odmítáme jakékoliv teroristické činy, bez ohledu na osobu pachatele, nebo obětí, jejich víru, barvu pleti, orientaci, věk, ale i pohlaví.

Více jak 400 českých Skautů a Skautek pojede v létě na Světové janboree v USA, tedy setkání Skautů z celého světa, jehož členů je více jak 60 milionů. Poněkud "divná" zpráva pro mnohé z vás, ale faktem je, že Skaut naši zemi nikdy nezradil, vždy stál na správné straně a odchovanci patří mezi nejčestnější lidi na Zemi. Tak hodně štěstí a ať se daří.

V pondělí zveřejnil Seznam reportáž o představiteli katolické církve zneužívaných obětech, včetně jejich výpovědí. Stejně jako ve všech společenských vrstvách, i v církvi se najdou lidé, kteří jsou zločinci. Nelze paušálně přenést celou odpovědnost za tato zvěrstva na celou církev. Ale zcela konkrétně - arcibiskup Duka, podle svědeckých výpovědí, kryl tyto trestné činy. Představitelé církve, kteří se k této reportáži vyjádřili, spíše lžou, domnívají se, že církevní zákony jsou nadřazeny světským, biskup v jižních Čechách vyzýval případné další oběti, aby se mu ozvaly, že on jim pomůže, nikoliv, aby se ozvaly na Policii. Neuvěřitelné selhání orgánů činných v trestním řízení, kdy za nezdaněné kabelky jste ve vazební věznici, za znásilňování, sexuální obtěžování, nikoliv. Jak je možné, že je Duka stále na svobodě?

K této věci nás velmi nemile překvapilo chování a jednání občanů, kteří jsou úzce spjati s katolickou církví. Například rektor Jihočeské univerzity na sociálních sítích, nebo různí "duchovní" vyjadřovali souhlas s jednáním církve, který je v přímém rozporu s Tr. zákonem a občanskými povinnostmi, například výzvy, aby oběti kontaktovaly právě biskupa z jižních Čech, nikoliv Policii, ale ani jeden z nich neodsoudil jednání takových duchovních. Je naprosto evidentní, že v katolické církvi není vše v pořádku a Policie tu má značnou práci, měla by začít důsledně a důrazně konat.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí oznámil, že všechny reinkarnace Dalajlámy se musí řídit čínskými zákony, v tomto případě Směrnicemi pro náboženské otázky a Opatřeními pro spravování reinkarnací žijících Budhů. Moudrost čínských soudruhů je nad naše chápání. Tohle rozum nepobere. 🙂

Brexit bude, nebo ne? Většina britských politiků se shoduje, že má být. Hlas lidu rozhodl, že ano. Jenom to politické jednání nemá tak nějak hlavu, ani patu. EU nastavila podmínky, po dohodě s britskou vládou, jak může Británie vystoupit na základě dohody. Britští politici tuto dohodu již 2x odmítli, ale neuvedli, jak si nějakou dohodu, tedy jinou, vůbec představují. Místo "slušného rozvodu", asi budeme svědky zcela typického "nenávistného rozvodu". Ekonomice Británie to uškodí, méně to uškodí ekonomice EU. Všichni máme možnost vidět, jak "moudrost" britských politiků zanechává pachuť v ústech nás všech. Nikdo netušíme, jak to vlastně dopadne, ale my ani netušíme, co vlastně Británie chce. Někdo si prosadí odchod z EU, to je jeho volba, ale již netuší, co má dělat, co vlastně chce, co vlastně bude dále, tak otravuje EU, ze které chce vystoupit, aby vystoupení probíhalo déle, než je dohodou dávno dané. Proč, když "lid" rozhodl, že jim bez EU bude lépe, neodešli ihned po hlasování o Brexitu? Bez dohody, vždyť EU nepotřebují, tak co dále obtěžují nás, co v EU nadále jsme? Vždyť jejich "moudrý lid" dávno rozhodl, že bez EU jim bude lépe. Tak ať jdou, bez dohody, a nechají svůj "moudrý lid" okusit tu jejich primitivní medicínu.

Studenti stávkují proti nečinnosti vlád v klimatických změnách. Zase ti studenti, si mnozí řeknou. Ale ti studenti vždy stáli na správné straně a vždy byli první, kteří vystoupili proti nebezpečí, ať již za nacismus, komunismu, i nyní. Všichni musíme uznat, že se "asi něco děje", není hmyz na autech, nejsou spodní vody, v Březnu je jako v létě, přitom "Ještě tam budem" je staré přísloví, tvrdící, že ještě budeme za kamny, v létě jsou úporná vedra, zvěř se nechová podle standardů, tají ledovce. Za posledních 30 let došlo k naprosto neuvěřitelným klimatickým změnám. Je čas, možná už ani není, postrčit toto téma na přední místa politiky. Ale začněme u sebe, přestaňme plýtvat potravinami, přestaňme podporovat ničení polí kvůli "krmivu" do paliv a elektráren, spaloven apod. Začněme řádně hospodařit, důsledně třiďme odpady, vyměňme topení na tuhá paliva za ekologičtější, podporujme obnovitelné zdroje. Přestože mnozí již mají "alergii" na ekologické aktivisty, musíme si umět přiznat, že "na každém šprochu je pravdu trochu. Začněme vracet přírodě její přirozený stav. Přestaňme jezdit auty a začněme více využívat kol, koloběžek, vlastních nohou, MHD, autobusů a vlaků. Proč bychom nemohli být první, co se budeme snažit být lepším, než ostatní země?

Tak zase příští týden, přátelé. A velmi děkujeme za vaše podněty, které nám posíláte.