24. 2. 2019 Dycky MOST!

Ne, nebojte se, nebudeme se vyjadřovat k seriálu MOST!, jako mnozí, kteří se dychtí svést s touto módní vlnou. I když? Jednou větou - sleduji ho, líbí se mi, líbí se mi všemožné reakce "yntelygentů" na tento seriál, považuji jej za výborný seriál. Ale budu se věnovat něčemu trošku jinému. Tím jiným je kvalita života v naší zemi, včetně toho, jak moc je deformována morálka, čest, slušnost, především dobou předrevoluční.

Bývávalo zvykem, že se prezident republiky objevil v televizi, nebo na tiskové konferenci, alespoň v době připomínek důležitých historických momentů v naší zemi. To skončilo, ani 17. listopadu, ani k výročí 21. srpna, ani k výroční upálení Jana Palacha, se na veřejnosti neobjevila jediná zmínka prezidenta. Oslavu 50. narozenin Jaromíra Soukupa, spolumajitele čínské TV Barrandov si ovšem nenechal ujít, stejně tak i jeho, čistě osobní, přání k narozeninám. Neřeším ani tak skutečnost, že Zeman je primitivní buran, ale spíše to, kdo jej volil, prý vlastenec, prý patriot, který nevystoupí k NAŠIM důležitých historickým milníkům? Morálně zkažení voliči tohoto primitivního burana ukazují světu, jaký jsme národ, ale i jak sami sobě lžou, že prý volí vlastence.

Začíná bitka o "rodičovskou", to jsou peníze, které rodič, který zůstává s dítětem doma až 4 roky, pobírá, jako protihodnotu za péči o něj. To, že naše země má téměř nejdelší dobu "mateřské dovolené", jak se tomu říkávalo, je neuvěřitelné, s ohledem na naši ekonomickou situaci. V USA nemají žádnou takovou dovolenou, matka má právo být doma 6 týdnů na neplacené dovolené, poté může být doma klidně 20 let, ale za své. Norsko, jeden z nejbohatších ev. států, si myslelo, že extrémní podporou rodičovství zvýší porodnost a bude tak "bojovat" proti "vylidňování". Darovalo rodičům statisíce ročně. Porodnost se nezvedla ani o píď. Jak se žije rodičům třeba v Británii. Víte to? Tak stát slouží svým občanům, proto tam jsou otevřené školky, jesle, družiny od 5.00 do 23.00 hodin. Vše zdarma pro rodiče, takže tito mohou chodit i na 3 směny do práce. To je podpora. Pokud jim dítě školka, družina, jesle nepřijmou, mají nárok na proplacení péče chůvy, asi pamatujete porevoluční boom s Au pair, že? Tak takto vypadá stará konzervativní Británie. To by se postbolševická partaj plná mafiánů ODS zbláznila, kdyby s takovým návrhem někdo přišel. Ale on se již někdo našel - RestartČR - ZDE. Žádná z politických stran nám nenabízí nic jiného, než postbolševický skanzen, nikoliv moderní stát sloužící občanům.

Migranti, nepracující flákači, Rómové (klišé) - permanentní strach části našich občanů, předsudky, lži, manipulace s lidmi, na kterou naskočili voliči levice, pravice, nacistů, komunistů - výplach hlav dokonán. Demoralizovaná země. To je výsledek 30-ti let manipulace s lidmi, tak běžné, jako bylo před 30-ti lety. Za vším hledej socialismus, zde budovaný všemi stranami, tedy neustálé parazitování na sociálních dávkách. A jsme u toho.  V USA podporují nezaměstnané, protože nezaměstnaným se může stát kdokoliv a kdykoliv. Podporují je i potravinovými lístky, obdobný systém máme i u nás, tyto lístky jsou ovšem určeny do nejdražších obchodů. Zkusme se na to podívat jiným způsobem. Stát má povinnost se postarat o nejzranitelnější, takže nechejme být handicapované, vyjma toho, že náš stát prakticky znemožnil jejich aktivní zaměstnávání tím, že je poté nemůžete téměř propustit. Nemůžete tedy jejich činnosti využívat třeba pouze na 4 hodiny denně, na práci z domova apod. Co takto zrušit sociální dávky - to by znamenalo konec strašení lidí, manipulace s nimi, protože by asi těžko k nám někdo migroval, pokud nedostane ani haléř. Nahraďme podporu v nezaměstnanosti prací "obecního zaměstnance", tedy nezaměstnaný, nechť pracuje pro Obec, staví domy, byty, pečovatelské domy, uklízí, pomáhá komunálu, natírá lavičky, opravuje zastávky apod. A to vše za minimální mzdu. Tací nezaměstnaní nepřijdou o své pracovní návyky, nemusí se bát "sociálního vyloučení", nedostatku peněz, nejsou desocializováni. Nedochází, proti tomu, ke zneužívání sociálních dávek. Problém vyřešen, stojí méně, parazité, kterých je cca 60.000, nemají kde parazitovat a na kom. Stát má sloužit svým občanům, ne je okrádat o jejich daně. To by ale bylo křiku ze strany pravice, levice, nácků, komoušů, protože důsledek je, že jejich trumfy, strašení občanů, lhaní jim, nebudou najednou mít.

V čele státu, premiér i prezident, jsou agenti STB, placení udavači, nebo v registru STB. Oba bývalí komunisté, tedy členové strany mající na svědomí tisíce lidských životů. Najdou se tací, co je obhajují. Kdyby byl v Německu kancléřem bývalý příslušník SS, nebo Gestapa, to by bylo řevu na naše sousedy, že? Kde máte v sobě tu morálku, čest, slušnost, nevolit takové lidské svině? Bylo by vám jedno, že Gestapák vám zvýší důchody, zařídí slevu na jizdném, na úkor vašich pracujících dětí, vnoučat, rodičů, kterým ten samý Gestapák říká - spořte si na důchody, nebudete je mít, ale současným důchodcům budu přidávat nad rámec možností státního rozpočtu? Jak byste se na to tvářili, být v pozici těch platících váš přepych? Důchodcům se má zkvalitňovat život, ale těm, co mají nízké důchody, ne všem! Rovnostářský, bolševický systém, který tu vybudovali vrazi z KSČ, nikdo nehodlal dosud změnit. Od bývalého udavače STB to čekat také nemůžete. Takže ti, co mají málo, dostanou přidáno málo, ti, co mají 30.000 Kč důchodu, dostanou další 3.000 Kč. Opravdu jsou naši občané idioti?

Když se ve školství podíváte na nejlepší školské systémy světa, v porovnání s kvalitou výuky, která odráží uplatnitelnost studentů v jejich budoucím životě, tedy USA, Británie, Finska, Singapuru, Vietnamu apod., poté se nestačíte divit! Všude desítky let fungující inkluze, jenom u nás, prý, podle neobolšviků, jako je Klaus ml., Zeman, Babiš a další odpad, prý sníží úroveň vzdělávání našich dětí. Všude jej zvýšila, ale u nás sníží. Kde jste nechali mozek? Všude se spojilo základní a středoškolské vzdělávání do jednoho celku. Kdo nemá maturitu, jde do učení, ale již za své, jde pracovat a tam se učit manuální práci, být kvalitním, vzdělaným, s dostatečným rozhledem, řemeslníkem. On totiž již nepotřebuje teorii, protože ji 12 let studoval, potřebuje jenom praktické zkušenosti. Co u nás? Brečení nad chátrajícím učňovským školstvím? To nikde není!

Máte zde pár příkladů toho, jak za 30 let jsme stále 40-50 let za vzdělanou, západní, osvícenou civilizací. Toužíte zde žit stále v postbolševickém skanzenu. Proč? Všude stát slouží svým občanům, u nás je tomu naopak. Stali jsme se skanzenem, který šikanuje všechny své občany. V USA, ani jiném civilizovaném státě, vás Policista nesmí zastavit na kontrolu toho, zda máte v lékárničce obvaz, to je pouze u nás! Šikana na každém rohu. Všude vás Policie zastaví pouze poté, pokud jste spáchal přestupek. STK - šikana našich řidičů, která z nich dělá nesvéprávné pitomce. V USA neexistuje taková šikana, na které se přiživují tisíce lemplů. Nedivme se nárůstu populistů, neonacistů, komunistů, pokud sami neustále toužíme po nesvobodě, necivilizovaném životě, šikaně ze strany státu. Nedivme se, až se jednou probudíme, jako státní otroci. A směřujeme k tomu strmě.

RestartČR.cz