24. 12. 2017 Štědrýýýýý večéééér nastááááál

A je to tu, mnohá dětská očička jsou plná nedočkavostí, hospodyňky připravují slavnostní večeři, tatínkové si dali záležet na jejich nejlepším na světě bramborovém salátu, děti pobíhají sem a tam, pořád se ptají - a kdy už přijde Ježíšek - mamka to nevydrží a houkne na taťku - nemůžeš již s nimi ven, ať mám trošku klid na tu přípravu a stihnu to?

Vánoce mají být šťastné a veselé. Komunisté, jako vše, i tyto svátky si pobolševizovali a tvrdili, že to mají být svátky míru a pohody, do všeho prostě tu svoji sprostou agitku museli nacpat. Pamatujeme i strejdu Zápotockého, jak přesvědčoval národ, že Ježíšek už není, nyní bude Děda Mráz. Pamatujete tu dobu, kdy jste se těšili, co dostanete a nebylo toho moc, ani moc náročné, brusle, lyže, kolo, rifle a každý rok jste místo vysněných dárků dostávali jenom tzv. "měkké dárky" - fusekle, trenky, utěrky, ručníky, výbavu? Ne snad proto, že by rodiče nechtěli splnit vaše přání, ale proto, že prostě nebylo kde koupit vysněné dětské dárky. Dnes již to není, dnes již máme všeho plno, děti dostávají to, co si skutečně přejí, pokud tedy moc nezlobí :), ale alespoň část toho, co skutečně chtějí, dostanou. Dnes již lidé zapomínají na tu hrůzu, co zažili, jak jako děti každý rok brečely do polštáře, aby je nikdo neslyšel, že nedostaly prakticky nic, co si přály, zapomínají na tu potupu, kterou zažívaly ve školách, kde se dětičky komunistických prominentů chlubily dárky, o kterých si oni mohly nechat jenom zdát. Dnes se takovým dětem a rodinám říká "sociálně vyloučené rodiny", to byly ale rodiny téměř všech dětí, vyjma komunistických pohlavárů.

Dnes se lidé podivují nad "konzumností" Vánoc, že již nejsou o tradicích, ale pouze o konzumu. Ale to je důsledek komunistické tyranie v této zemi, dnes totiž rodiče kupují dárky svým dětem, jaké si skutečně přejí, protože jsou. Kompenzují si tak svůj dlouholetý mindrák z doby totalitní, kdy oni sami zažívali, že jim Ježíšek pravidelně nepřinesl vůbec nic, co si skutečně přáli, psali Ježískovi, jako o závod, každý rok je zklamal. Nechtějí to samé připravit svým dnešním dětem. Ano, jsou konzumní, ale tyto svátky byly "na západě" konzumní desítky let před tím, než se staly konzumní u nás. A tomu se říká vývoj, civilizace, která nemůže lpět pouze a jenom na prastarých zvycích, ale prostě se postupně posouvá k novým zvykům, modernismu, konzumní společnosti. Proto nenadávejme na konzumní formu těchto svátků, protože generace dnešních dětí se postupně začne vracet k těm původním zvyklostem, ne docela, ale jistě z velké části, již si nebudou kompenzovat vlastní utrpení, které nemají, na rozdíl od jejich rodičů a budou mít "čisté" důvody k oslavám těchto svátků.

Přestože jsou v plném proudu i předvolební klání kandidátů na funkci prezidenta ČR, dnešní sváteční den se jim věnovat nebudeme.

Přejeme vám i vašim rodinám šťastné a veselé Vánoce, bohatého Ježíška.

sněhulák