23. 6. 2019 Kdy doženeme Německo?

Agent STB Bureš – Už je líp. To je lež, jako věž.

HDP na obyvatele by se dal označit za „index bohatství“ občanů. A od toho se odvíjí i celková spokojenost občanstva s politickou situací. Agent STB se rozhodl podpořit určité skupiny svých voličů tím, že se jim pokusí zvýšit právě jejich životní úroveň, jako jsou důchodci, učitelé, zdravotní sestry, úředníci apod. Víte o tom, že dnešní „státní úředník“ má téměř 90% průměrné mzdy a to zcela běžně? A to jich máme cca 650.000.

Ale pojďme k těm lžím, které Bureš rozšiřuje. Od roku 2004 se HDP na obyvatele naší země sice zvýšilo, to nelze popírat, ale stejně tak, ba i více, se zvýšilo porovnávaným zemím. Asi nejčastěji porovnávanou zemí, kterou bychom rádi dohnali, je Německo. Ano, to Německo, co si klidně přijme více jak 2 mil. Uprchlíků a migrantů za poslední 4 roky, které, podle Pitomia, živí a šatí více než královsky. Má na to.

Rozdíl mezi HDP na obyvatele ČR a Německa se za 15 let nezměnil, spíše se zvýšil. Stále činí v porovnání s Německem cca 15.000 USD. To činil i v roce 2004. Jak to je možné? Je to prosté, žádná z vlád za posledních téměř 30 let nedělala jediný krok ke zvýšení našeho národního HDP na obyvatele, nevytvořila tzv. prorůstový rozpočet, masivně nepodnítila výzkum, vývoj, produkci, stavebnictví apod. Problém je v tom, že náš zaměstnanecký potenciál je prakticky nyní vyčerpán, v Německu ještě ne, protože si Německo přijalo na 2 miliony nových zaměstnanců. Co to znamená? To, že jenom náš průmysl potřebuje více jak 500.000 zaměstnanců, kteří ovšem nejsou. Už prakticky nejsou lidé, co mohou pracovat 8 hodin denně. Vyjma asi 50.000, které nikdo do práce nedostane, tedy do té legální práce.

Jak je možné, že se nezvyšuje náš „index bohatství“, když rosteme více, než Německo. Tak na to je jednoduchá odpověď. Nerosteme více, jak Německo v daném časovém horizontu. Pokud máte 50.000 USD na osobu a roste-li tento údaj o 2%, poté roste o cca 1.000 USD za rok. Pokud ovšem máte základ 30.000 USD, pokud porostete o 30% více, tak vám to v celkovém počtu nedá ani na růst nižší se základem, jako mají v Německu, celkově tedy pouze o cca 780 USD za rok. Nůžky bohatství Němců a Čechů se budou nadále rozevírat a v tomto případě budeme mít nadále nižší „index bohatství“ o 220 USD za rok. Němci mají navíc „potenciál“ růstu minimálně v počtu nezaměstnaných, který je sice rekordně nízký, ale stále mají k dispozici nějaký ten stotisíc zaměstnanců. My ne.

Proti tomu má také Německo již několikátý rok po sobě přebytkový rozpočet. My v deficitu. A deficit znamená půjčka. Půjčka je na úroky. Takže každý rok je náš státní rozpočet zatížen větším nákladem na splátky půjčky a úroky.

Zvýšením důchodů se „index bohatství“ nezvýší. Pokud se zvýší zadlužení, logicky se poté sníží možnost zvýšit opět důchody, pokud nehodláte zemi poslat do bankrotu. Aby bylo jasno, náš státní dluh každým rokem roste. Nenechte se zmást, že vůči HDP klesá. To možná ano, HDP roste každým rokem od roku 2010, proto je základ pro výpočet k jeho poměru každý rok vyšší a vyšší, proto může být sice vyšší dluh v celkové částce, ale k poměru k HDP nižší. Jednoduchý příklad, pokud je celkové HDP 2 bil. Kč, stát dluží 1 bil. Kč, poté je poměr státního dluhu 50% k HDP. Pokud ovšem máte celkové HDP 3 bil. Kč, státní dluh 1,4 bil. Kč, máte vyšší státní dluh, ale menší poměr k HDP a to 46,6%. 

Za co se modlí soudružka STBačka Schillerová? Viděli jste otázky V. Moravce minulou neděli? Tam to jasně řekla. Za růst „inflace“, protože pokud rostou vaše ceny, tedy inflace, i základních životních potřeb, poté roste i příjem daní do rozpočtu. Udělá prý vše pro to, aby inflace rostla. Neudělá nic pro zvýšení naší efektivity, nesestaví prorůstový rozpočet ve věci růstu HDP na obyvatele, ale udělá vše pro zvýšení vašich základních životních nákladů, tedy růstu cen energií, potravin, léků, nájmů, protože to ovlivnit může, aby zajistila vyšší příjem do státní kasy. No, kdyby neplatila nesmysly a nepřidávala nesmyslně důchodcům více, než bylo možné, tak nemusela zajišťovat zvýšení cen.

Na závěr jedna zpráva, která vás nepotěší, tedy pokud jste dosud nepřistoupili na to, že politika je obchod s vaší hloupostí.

Pokud náš „index bohatství“, tedy HDP na obyvatele, poroste ročně v průměru o 3% (od roku 1993 je průměr cca 1,8%), německý poté pouze o 1% (od roku 1993 je průměr cca 1,3%), doženeme Německo asi za 50 let! Vezmeme-li v úvahu průměry od roku 1993, tak asi za 150 let. Jupííííííí. Tak šup, volit parlamentní strany, ať je hůř!!!!