22. 9. 2019 Každý je od narození „pravičák“

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Další „zářez“ do 100+1 lží Miloše Zemana

Není to tak dávno, co jsme opět přidávali další a další lži Miloše Zemana, do naší asi nejoblíbenější rubriky – 100 + 1 Lží Miloše Zemana. A je to tu opět. Slíbil, že agentu českého Gestapa neudělí abolici a šup, sliby-chyby. Ani nás moc nezajímá, co na to říkají ti, kteří toho prolhaného podvraťáka volili. Až Zeman splní svůj slib ruským vrahům, že naše jaderné elektrárny budou závislé na nich, tedy zajistí jim dostavbu Temelína i opravu a případnou dostavbu Dukovan, bude od něj pokoj. Naše obyvatelstvo poté bude vydáno na milost, či nemilost, nemocného ruského masového vraha.

Prý, co Gréta?

Tak jo, máte to mít. Proč prý nekomentujeme Grétu? Tak pro vysvětlení, i my jsme byli v době naší náctiletosti v situaci, kdy jsme chodili demonstrovat, bylo to v období Sametové revoluce. Stejně, jako dnes, i v té době se našli soudruzi, co na nás útočili. Pravdou je, že v té době byly v každém městě tanky vojsk Varšavské smlouvy a nikdo netušil, zda na nás vyjedou, budou střílet, nebo ne. Žili jsme v době okupace. Takže, jako studenti si pamatujeme, že jsme pro mnohé byli blbečky, k smíchu, lidé bez zkušeností, občas nás posílali „někam“. Za pár týdnů o nich nebylo vidu, ani slechu.

Gréta začala úplně sama, nechodila v pátek do školy, stávkovala za to, aby politici přestali žvanit a začali něco dělat pro jejich budoucnost. To, že se něco skutečně děje, to asi už víme všichni – nedostatek vody, sucha, tropy tam, kde nemají být apod. Je to její budoucnost, stejně tak i těch mladých lidí, kteří se k ní připojují. Ano, jsou mladí, to ovšem neznamená, že nemohou mít pravdu, nemají právo se vyjadřovat k věcem obecným, máme je považovat za blbečky. Ba naopak, osobně je považujeme za počátek změn, které jsou nevyhnutelné, tedy změn pro nás, náš životní styl. V žádném případě ji nepovažujeme za nepřítele, ba naopak, za přítele. Také chceme dýchat čistý vzduch, chceme žít tam, kde je voda, nechceme chodit po přírodě, kde se válí koberce a kdejaký dobytek si tam odhodí, co chce. Takže ano, má naši podporu. Ale jenom ona a studenti. Ono totiž bývá zvykem, že každé dobré věci, myšlenky, se uchytí nějaký magor a zažene nás do extrému, poté se lidé začnou bouřit. Ti magoři jsou většinou v politických stranách, sektách a zneužijí každé dobré myšlenky a věci. Chceme věřit, že politici budou muset začít konat tak, aby i pro naše děti, vnoučata, pravnoučata tu zůstala tato Planeta obyvatelná.

Rusové si mnou ruce

Neuběhl ani týden a už se zase z Francie, Německa ozývají hlasy o „přezkoumání“ sankcí na neonacistické Rusko, které si uzurpuje právo okupovat každé území, na kterém někdo promluví rusky, protože prý když v dané zemi není úřední jazyk ruština, tak tam vládnou fašisté. K nim se přidávají mnohé další státy, ČR nevyjímaje. Dá se říci, že EU podporuje okupaci Ukrajiny ze strany Ruska a dokonce ji financuje. Ať už má Ukrajina svých problému dost, neznamená to, že nějaký spolek má právo schvalovat, ba dokonce financovat, její okupaci. My ovšem v přímém přenosu koukáme na námluvy Ruska a EU. A to se najdou představitelé států EU, kteří kritizují amerického prezidenta za údajné poklonkování těmto vrahům, přestože americké sankce jsou daleko důslednější, tvrdší a dokonce vyvolávají i obchodní válku, což se spíše týká Číny, které USA neumožňují další paratizování na know how amerických výzkumných ústavů, amerických firem, amerických občanů. Americký prezident tvrdě atakuje čínské masové vrahy, kdy jeho sankce jsou natolik účinné, že doslova paralizoval čínský mobilní trh. Naši vládci se přitom poklonkují čínským a ruským masovým vrahům.

Až se budou zástupci EU chovat, jako se chová americký prezident D. Trump, ať si poté otevírají své „mordy“ na něj. Do té doby nechť koukají a snaží se mu alespoň přiblížit.

Pravice vs. levice

Již delší dobu se potýkáme s tím, že naši občané absolutně netuší, co je pravice, co je levice a „nálepkují“ ke každé kravině jednou tu, podruhé onu, stranu politického spektra. Například – levičáci chtějí zrušit možnost vlastnit zbraně – tak asi M. Thatcherová byla levičanda, když toto zrušila ve Velké Británii, že? Nebo, prý levice chce omezit naši svobodu, protože chce, aby se lidé chovali ekologičtěji. No, tak to jsem asi blázen, je-li toto „levicové“.

Levice se od pravice liší pouze jediným faktorem a to mírou přerozdělování veřejných prostředků (tedy daní). Levice chce vše centralizovat a následně přerozdělovat, pravice by byla nejraději, aby vybrané peníze byli převedeny v procentuální části, pevně stanovené, na přesný účet příjemce – např. Armády. Ani výše zdanění, ani selektivní zdanění – rozumějte větší zdanění bohatších – není levicové, ani pravicové. Je to výsledek dohody mezi volenými zástupci všech stran. Pravicová je jednoduchost, minimální byrokracie, minimální zásahy státu, větší tlak na osobní odpovědnost. Levicové je složitost, větší zásah státu do všeho, minimalizace osobní odpovědnosti. Například konzervativní vlády Velké Británie, ale i v USA, zavedly jídlo do škol zdarma, nebo pro některé zdarma. Byly ty vlády tedy levicové, podle některých „yntelygentů“?

Naše země se neustále potýká s FAKE, hloupostí, která je neúměrná kvalitě našeho školství, strašně rádi lidé „nálepkují“, kdy za „levicovostí“ se vidí i to, co je výsledkem pravicového systému. Ve své podstatě se ovšem všichni rodíme, jako pravičáci. Asociálnost není pravicová, byť se to mnozí snaží tvrdit.