20. 6. 2021 Popelka

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Do Evropy se vrací roušky, Chorvatsko se nechce vzdát turistů - Seznam  Zprávy

Do Chorvatska a dalších zemí bez podmínek

Chcete na dovolenou do Chorvatska? Tak už to jde i bez testů a dalších podmínek. Je to jako o Pražském jaru, totalita začíná trochu povolovat. Co bylo ještě před 2 lety nepředstavitelné, že byste museli v Evropě dokazovat, že nemáte chřipku, když jedete do Německa, nebo Chorvatska, se obratem ruky změnilo. Eurounijní, naprosto neschopní politici, využili nejmenší možné příležitosti, jak skomírající ekonomiky starého kontinentu, neskutečnou státní zadluženost, byrokracii, nesplněné sliby o předehnání ekonomiky USA hodit na něco jiného. Tak svoji neschopnost hodili na chřipku. Tu novou, čínskou. Aby ukázali „důležitost“ chřipečky, která nemá na svědomí za skoro 2 roky více obětí, než 0,3% populace, tedy násobně méně, než rakovina, zavedli v celé EU totalitu stalinistického střihu, nebo možná hitlerovského. Zákaz vycházení, zpívání, chodit do obchodů, restaurací apod. Takové stanné právo. A prošlo jim to. Zjistili, že lidé si zanadávají na sociálních sítích, ale ven, na demonstraci, už je nikdo nedostane. Bez mrknutí oka přijali povinnost se podrobit experimentu, po vzoru Mengeleho, s jakousi vakcinací, aby se prý domohli svých práv zpět. Zapomněli, že ta práva jim nikdy nikdo nevrátí. Mocným totalita zachutnala. Jak tradičně, v našich podmínkách.

Nyní už EU ví, že si může dovolit vše. Cenzurovat, kriminalizovat za názory, prostě vše, co jste si dosud neuměli představit, pokud jste v totalitním zřízení, které u nás bylo do roku 1989, nežili a již jenom poslušně přijímáte nesmyslnou totalitu, kterou tu zavedla EU, prakticky bez odporu větší části společnosti, natož politiků.

Totalitáři z EU to dělají dobře, vychovávají si svůj „hitlerjugend“, pomocí různých, pro mladé, zajímavých výhod, jako je možnost zdarma absolvovat opíjecí kurz v zahraničí, zvaný Erasmus, kde jeho účastníci říkají, že to byla skvělá zábava, samý večírek, ale nic se tam nenaučili, na každé škole visí nálepky s EU a nikdy jinak, tu jim EU přispěla na nové počítače, tu na nové šatny, tu na tělocvičnu, ale to, že jim přispěl stát, tedy my, daňoví poplatníci, tam nenajdete, u každé fontány, lavičky a dalších blbostí, které tu zaplatí, jsou obrovské tabule, které nás, hloupý lid, informují, že bez nich bychom na lavičku za 5.000 Kč neměli. A lidi mlčí, nestrhávají tyto novodobé hákové kříže, neodmítají tyto blbosti, nejdou do ulic, aby to dali najevo, že nejsme hlupáci. Poslušně, jako v každé totalitě, tyto totalitní produkty přijímají.

Totalitáři vytvořili dojem, jako kdysi SSSR, se kterým jsme měli být na věčné časy, že bez EU si nevytřeme ani zadnici. Mocní přišli s názorem, že nám musí vnutit jejich pohled na ekologii. Sice se tu nadále budou prohánět nákladní automobily na naftu, vlaky na naftu, u nás i parní, které jsou na uhlí, v zaostalejších zemích to samé, tedy největší znečišťovatelé ovzduší, stále tu budou továrny, chrlící mraky CO2 do ovzduší, ale my budeme muset, všichni, opustit naše plechové naftové, nebo benzínové miláčky a přesedlat do prý ekologických elektromobilů. Bez ohledu na to, že vytváří daleko větší ekologickou zátěž pro přírodu, než ten náš starý naftový veterán. A opět, nikdo venku ani nepípne, zanadáváme si na sociálních sítích. Nikdo se proti těmto nesmyslům neozve, tedy z těch mocných, z řad politiků.

Já to píšu jenom kvůli tomu, že v budoucnu budu moci říkat, protože se tuhého nacismu dožiju – Já vám to říkal. 🙂

Putin od Bidena dostal bizona a brýle, daroval mu psací soupravu -  Novinky.cz

Ženeva

Určitě největší událostí tohoto týdne bylo setkání Biden – Putin v Ženevě. Mnozí měli velká očekávání, která se nenaplnila. Dalo by se říci, že jako vítěz odjel Putin. Prakticky neustoupil ani o milimetr, přesto dosáhl svého. Jediným viditelným výsledkem je, že si obě země vrátí velvyslance na svá místa. Zjevně rozčílený Biden, což projevil svým výpadem vůči novinářům, nedosáhl prakticky vůbec ničeho. Po tolika letech v politice, dokonce i ve funkci víceprezidenta USA, je to nepochopitelné diplomatické selhání a snad až neomluvitelná naivita, se kterou do tohoto souboje vstoupil. Nabízí se velká porovnání s Trumpem. Toho lze totiž na mezinárodním poli považovat za druhého nejlepšího prezidenta USA všech dob, po Reaganovi. Biden zatím na zahraničním poli ztrácí jeden bod za druhým.

Před samotným jednáním v Ženevě byl Biden na summitu NATO. Tam ho čekali přívětivější státníci, než je Putin. I zde Biden selhal na celé čáře. Na rozdíl do Trumpa, který se nebál jít do střetu s lídry států, kteří úmyslně nedodržují svojí povinnost dávat na obranu 2% HDP ročně, a dát jim to tvrdě najevo, že něco podepsali, jsou tam dobrovolně, tak také budou plnit své závazky, se Biden tohoto tématu ani nedotkl. Podíváte-li se na Německo, které zotročuje prakticky celou Evropu, má přebytkový rozpočet, přitom své závazky neplní, vede jej mnoho let Merkelová, je vám až s podivem, že je v NATO vůbec trpěno. Po I.WW to byl právě Hitler, který neplnil své závazky vůči světu, my je plnili, jako poražený stát jsem platili válečné reparace tak, jak jsme měli, a Merkelové desítku let prochází, že se chová, jako ten malíř pokojů. My máme „máslo na hlavě“ také, neplníme podmínky, jako Německo, ale naše země je na úrovni rozvojových, máme horko těžko třetinu reálných příjmů, co Němci, což je sice chyba naše, stejně tak to nemá být omluva pro nedodržování mezinárodních smluv, ale upozornění, že situace u nás je poněkud odlišná. Přesto, zbavit se poloviny policistů, kterých máme nejvíce na světě na 100 t obyvatel, tak ty peníze máme a můžeme je investovat do naší vlastní obrany. U Němců to je úmysl, podvod a doslova zločin. A tento zločin Biden ignoruje.

Bidenův údajný apel na lidská práva, při rozhovoru s Putinem, působil komicky, při představě, že den předtím stojí bok po boku s lídry zemí EU, která tu zavedla drastickou totalitu stalinistického typu, cenzoruje svobodnou diskusi, nechává zavírat lidi jenom na písemný projev, která nám zakázala cestovat, chodit ven, odebrala nám veškerá práva, která nám garantuje Listina práv a svobod a při tomto setkání ani nepípl.

Přestože je Biden ve funkci pár měsíců, má za sebou celá léta v politice na těch nejvyšších amerických postech. Přitom se chová, jako lokaj a nezastupuje zájmy amerických občanů a už vůbec ne demokracii a svobodu. Pro svět bude jeho administrativa buď k smíchu, nebo k pláči. Srovnání s Trumpem je pro Bidena zdrcující.

Naposledy Libuška Šafránková mluvila o manželovi Josefu Abrhámovi, Popelce  a nové generaci | ŽivotvČesku.cz

Zemřela Libuše Šafránková

Málokdy se věnujeme úmrtí našich osobností, ale toto byla zcela výjimečná osobnost. O hereckých kvalitách tu psát nebudeme, to si naši čtenáři dokáží sami ocenit, tuto její hereckou výjimečnost. O její nevšední kráse také psát nebudu, tu také umíme všichni ocenit, protože paní Šafránkovou lze, ve vší úctě, označit za ženu, která byla krásná v každé fázi jejího věku.

Napíšu tu o paní Šafránkové, jako o člověku. Celý svůj život prožila s velkou úctou ke svobodě a demokracii. Nikdy se nezpronevěřila mocným, každý z nás musel dělat ústupky, ale když je dělal minimální, nebo žádné, poté si zaslouží o to větší úctu a respekt. Její manželství s panem Abrhámem bylo výjimečné po všech stránkách. On je totiž podobná osobnost, jako paní Šafránková. Měla ráda humor, sama jej také rozdávala, to vám potvrdí každý, kdo ji znal. Před nikým se nepovyšovala, ale také se nikdy před nikým neponižovala. Prakticky neodmítla žádnou žádost o pomoc, i v tom byla výjimečná. Když někam vstoupila, věděli jste, že jste v dobré společnosti, kde se nebudete nudit.

Byla velmi důstojná a dost pevná ve svých postojích. S manželem ji pojila i méně známá věc, velký odpor ke komunistům a jejich praktikám. Moc se to neví, ale dědečkovi pana Abrháma komunisté ukradli cihelnu v Kunovicích, kterou jim po revoluci vrátili v restitucích. Samozřejmě zdevastovanou, zastaralé technologie. Přes urputnou snahu majitelů však nebylo možné tuto cihelnu zachránit. Je to 15 let, co zkrachovala, i přes milionové investice a urputnost, se kterou majitelé za její záchranu bojovali. To byla pro manžele velká rána a bolest. Odtud, s největší pravděpodobností, pramení i jejich začínající a dlouhodobé zdravotní problémy.

Zemřela dáma, která celý svůj život prožila v úctě k lidskému životu, která celý svůj život zastávala ty nejlepší možné postoje, které od člověka můžete očekávat. Dáma, která sice měla své „chyby“, kdo je nemá, ale nenajde se jediný člověk na světě, který by o ní mohl pravdivě říci něco špatného. A v tom tkvěla její výjimečnost, vedle herectví a nevšední krásy. Projevujeme co nejupřímnější soustrast pozůstalým.

Tak hezký víkend a celý příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.