20. 12. 2020 Šťastné a veselé Vánoce v koncentráku

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Před 75 lety byl osvobozen koncentrační tábor Osvětim, symbol lidského  pekla - Novinky.cz

Vánoční svátky v koncentráku

Nejsme jediní, kteří už vůbec netuší, co bude, co nebude, otevřeno, zavřeno, do kolika můžete být někde na návštěvě, jestli vůbec můžete na návštěvu, kde a co nosit a nenosit, komu zase tato fašistická junta co zakázala. Vy to snad víte?

Stařečci oslaví vánoční svátky v LDN, pečovatelských domech, domovech důchodců, místo u svých dětí, vnoučat. Stejně tak i příchod nového roku. Dárky dostanou kurýrem, nebo je nedostanou vůbec, koledy si budou „přehrávat“ v hlavě, zpívat je prý také zakázáno. Občas jim děti zavolají, pokud stařečci už ovládají telefon, který možná mají, naprostá většina z nich neovládá třeba tablet, počítač. Rodina bratra neuvidí rodinu sestry, vnoučata neuvidí dědu, babičku, babička s dědou neuvidí své děti ani vnoučata. Ale prý mohou na Půlnoční mši, tedy jenom asi 1 ze 4, možná méně, protože z domova důchodců je ven nepustí, co kdyby si přinesli čínskou chřipečku. To, že to pro 100.000 občanů této země jsou Vánoce poslední, stejně tak i oslava nového roku, nikoho nezajímá. Na čínskou chřipečku zemřelo 10% z tohoto počtu, v příštím roce zemřelých, lidí.

22. 12., ve 13 hodin na Malostranském náměstí bude v Praze demonstrace proti těmto zločinům proti lidskosti. Opět přijde pár stovek lidí, budu mezi nimi. Miliony lidí se nepůjdou postavit, alespoň takto symbolicky, proti zločineckým praktikám, které tu vládnou. Jistě, lze očekávat, že Gestapo se zase postaví proti lidem, co žádají svobodu v této zemi, co odmítají tyto zločiny proti lidskosti, dá se očekávat, jako obvykle, nasazení gestapáckých provokatérů, vodní děla, obušky, jako v roce 1989, ale i 1968, 1938. Totalita si svoji moc umí vymlátit.

Tak: Šťastné a veselé.

Prezidentská jedenáctka | Dobrý Zprávy

Nový prezident

Bookemakři, tedy jenom ti z Fortuny, protože nikdo jiný sázky na budoucího prezidenta zatím nepřijímá, zveřejnili šance jednotlivých případných kandidátů pro volby do funkce prezidenta republiky.

Na prvních třech místech jsou bývalí komunisté a KGBáci – Babiš, Klaus st., gen. Pavel. Ne, že bych nevěřil úsudku bookemakerů, to vůbec ne, ani mě toto pořadí nepřekvapilo, jsme země, která se odmítla vypořádat se svou minulostí, odmítla se vypořádat s komunistickými tyrany, jsme země, která komunistickou tyranii dokonce omlouvá a má pro různé bezcharakterní jedince, jako jsou tito tři, dokonce mnoho pochopení, jejich účast ve straně masových vrahů dokonce bagatelizuje, oni sami se prý nemají vůbec za co omlouvat.

Mnozí si neuvědomují, že právě tito lidé jsou odpovědni za to, že z naší země je obyčejný skanzen, kde vůbec nic nefunguje. I když si nalháváme, že tomu tak není, tak tomu opravdu tak je. Jenom z posledních 14 dnů, řidiči jistě vzpomenou, byly mlhy, ty namrzaly. Viděli jste někde silničáře? Na západě zcela běžně sypou a provádí preventivní postřik, aby nedošlo k tvorbě náledí. Opět, řidiči, kteří si projeli zrekonstruované části dálnice D1. Všimli jste si, že odstavná místa pro automobily jsou natolik malá, že se tam nevejde poškozený automobil včetně například odtahové služby? Byli jste někdy na dálnicích v Německu? O nákladních vozidlech ani nemluvě, takže když se poškodí nákladní automobil, tak ho ani není kam odtáhnout a to ani osobní automobil. Jistě, někdo řekne, to jsou drobnosti, ale právě detaily dělají celek. Zkusme třeba podnikání, žijete ve Velké Británii, rádi děláte domácí sirupy, marmelády apod. Dáte je ochutnat kamarádům a oni projeví zájem je od vás koupit. Proč ne, řeknete si. Tak je doma začnete vyrábět ve větším množství, ale těch lidí, co jsou ochotni to od vás koupit je více a více. Uděláte si živnost, tu mimochodem zařídíte po internetu, samozřejmě čekáte návštěvu z hygieny. Tak ta k vám přijde, podívá se, zda máte doma pořádek, čisto a povolení dostanete. Víte, jak to je u nás? Dokud nebudete mít přípravnu na ovoce z nerezu, včetně zdí do stropu, nebo hygienického materiálu, jako jsou obklady, dlažby, tak žádné povolení nedostanete. Ve Velké Británii investice 0, v ČR v řádech milionů, i ten sporák budete muset mít z nerezu, včetně celé kuchyňské linky. A to si prostě jenom chcete přivydělat na tom, co vás baví a lidem to chutná.

Proč jsem se tak rozepsal, protože za tohle všechno, jak je vidět v porovnání s civilizovaným západem, mohou právě a jenom naši politici, nikdo jiný. A kdo jimi byli a jsou? Bývalí komunisté, KGBáci, STBáci, zločinci. No jo, ale vy byste možná platili nějakou tu daň z příjmu, kterou teď neplatíte, neměli byste strach, že vás někdo udá, pokud již tu marmeládu prodáváte, kdy v naší zemi fungovalo to, co v civilizovaném západě. Z těch daní, pokud by takových lidí bylo sto tisíc, by se třeba mohly zvýšit nejnižší důchody, nebo zvýšit mzdy vědcům, zvýšit investice do výzkumu a vývoje, ale hlavně, vy byste ten zisk „neprožrali“, nebo nevyvedli do daňového ráje, ale třeba si i pronajali větší místnosti, zvýšili výrobu a peníze investovali u nás, možná byste si i zaměstnali nějakého pomocníka. No, a takto se tvoří národní bohatství, které de facto nemáme.

Přesto pořád preferujeme ty, kteří se přímo podíleli na vytvoření našeho skanzenu. Jistě, od revoluce se máme podstatně lépe, než v dobách totalitních. Tedy alespoň naprostá většina, která v době totalitní prostě k bohatství, nebo materiálnímu zabezpečení nemohla přijít. Možná právě tato skutečnost mnohým brání vidět dále, než právě za to své materiální bohatství, máme barevné televize, obrovské úhlopříčky, téměř zadarmo, dají se koupit již od 8.000 Kč, máme internet, počítače, chytré telefony, dnes už se nepere na valše, jako za totality, nevyváří se prádlo na sporáku, jako za totality, ale neumíme tyto vymoženosti využít. Například vygooglovat si, jak to je ve skutečnosti v tom civilizovaném západě. Možná ani nechceme dané srovnávat, ale všude se platí za služby státu, platíme jedni z nejvíce, podle zdanění, ale nedostáváme je v takové míře, jako občané civilizovaných západních zemí. Opravdu není čas na změnu, podívat se na politické strany, které nejsou v Parlamentu, podívat se na to, co nabízí, překlenout tu jistou míru závisti, že by třeba učitel, nebo lékař, měl mít x-krát větší mzdu, než mám já, pochopit, že to je právě kvůli nadprůměrnosti, kterou nedokážeme zajistit, pokud nám budou neustále utíkat právě do toho civilizovaného západu. Přitom všude slyším, že máme třetinové mzdy, proti západu, ale výsledek voleb je poté takový, že nám vládnou bývalí komunisté, kteří si přišli k majetkům poněkud snadněji, než třeba vy. Naše nejlepší univerzita, Karlova, je v tabulce kvality na úrovni filipínské, opravdu vám to nevadí, že se srovnáváme kvalitou se zeměmi, kde lidé občas nemají ani co jíst. Pokud toto nezměníme, budeme se neustále propadat za ty civilizované západní země, místo toho, abychom je doháněli. O televize nepřijdeme, ale budeme stále jenom skanzenem.

Šťastné a veselé.

Politika je obchod s lidskou hloupostí, nezapomínejte.

Tak hezký adventní víkend a celý příští týden.