2. 4. 2017 Profesor Drahoš oznámil kandidaturu na prezidenta

28. 3. 2017 oznámil pan prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. svoji kandidaturu na prezidenta České republiky. Článek ZDE.

jd

 

Předně je potřeba uvést, že pan profesor Drahoš je bývalým předsedou Akademie věd, je to celosvětově uznávaná osobnost nejen v oblasti výzkumu a vědy, která se setkává s mnohými politiky mnoho let, již z důvodu právě vykonávané funkce. Je celoživotní nestraník, nikdy nebyl členem žádné strany. Lidmi, kteří jej znají, je považován za čestného a slušného člověka, pevných morálních zásad. Je to také vynikající vědec, který je podepsán pod více jak desítkou patentů.

Ihned, po oznámení této skvělé zprávy pro celou Českou republiku, se současný hradní soudruh odtrhl od sledování nahých obrázků malých dětiček a pověřil své proruské trollstvo k akci - Dehonestovat Drahoše, přestože veřejně slíbil, že nebude útočit na žádného protikandidáta.

Hlavní role "hnojometa" se ochotně a rád ujal redaktor komunistických novin Ovčáček. A spustil na svém twitteru hnojometnou kanonádu lží, kterou se naučil od svého soudruha u počítače. ZDE.

Tento komentář zůstane otevřený až do prezidentských voleb. Jeho cílem je uvádět fakta a napravovat lži, které neonacisté z hradu šíří o tomto kandidátovi.

Kdo by se rád seznámil s životem a dílem pana profesora Drahoše, doporučujeme se podívat na dokument z cyklu GEN, který s ním byl natočen - ZDE.

Průběžně zde budeme i umísťovat odkazy na různá vyjádření a vystoupení pana profesora Drahoše. Jeho FB profil najdete ZDE. FB skupinu podporující pana profesora v jeho kandidatuře najdete ZDE.

Vyvrácení lží soudruha Zemana o panu profesorovi:

1. Česká republika potřebuje prezidenta, který se zastane občanů, jako třeba v situaci migrační krize. Ne kývala, který pronese prázdný projev. - Česká republika potřebuje prezidenta, který bude celosvětově uznávanou osobností, která nebude naši zemi dehonestovat v očích celého světa. Prezident nemá žádnou pravomoc, ani zákonodárnou moc, kterou by mohl vyvíjet. Občanů se proto zastávají politici, které si občané zvolí do Parlamentu, nikoliv prezident, který vystupuje za Českou republiku.

2. Zatímco Zeman je podle něj „kandidát občanů naší krásné země”, Drahoše označuje za „kandidáta médií, který je umělým PR produktem”. - Produktem médií s umělým PR je Zeman - má svůj televizní pořad na Barrandově, další v nejčtenějším bulvárním tisku Blesk, vlastní pořad na Rádiu Frekvence 1, své pravidelné vystupování v Parlamentních listech s ruskými sponzory, ve vlastnictví manžela moderátorky Jílkové, dále mu jsou nakloněny tiskoviny z impéria Agrofert, jako jsou Lidové noviny. Profesor Drahoš nemá nic z toho.

3. Žádné velké překvapení se nekoná. J. Drahoše nadšeně podporují média a politické strany. TOP 09 počínaje a okolím B. Sobotky konče. - Naše země potřebuje prezidenta, který bude "vyhovovat" všem parlamentním stranám. Prezident totiž zastupuje celý národ, ne jeho část, proto je jenom dobře, pokud bude vyhovovat všem. Profesor Drahoš není kandidát žádné z politických stran a kandidátem žádné strany nebude.

4. U kandidátů médií jsou typické floskule o boji s "extremismem a populismem". Takové fíkusy na Hradě by plně vyhovovaly politickým stranám. - Je naprosto jisté, že pan profesor Drahoš se nepostaví na jedno podium s člověkem, který chtěl veřejně namlít odpůrce do masokostní moučky. Odsoudit takovýto extrémismus je v naprostém pořádku. Postavit se na jedno podium s takovým nacistou, jako je Konvička, není v pořádku.

Otázky a odpovědi

1. Byl profesor Drahoš v KSČ, nebo jiné straně - Nebyl.

2. Profesor Drahoš je "vítač" - není, pouze upozornil na nárůst extremismu a populismu v této zemi. Jednoduchá řešení nás přivedla do okovů nacismu i komunismu.

Veřejná vystoupení

Rozhovor prof. Drahoše, uveřejněný v iDnes 13. 4. 2017 si můžete přečíst ZDE. Profesor Drahoš správně poukazuje na skutečnost, že žádné čínské investice v naší zemi, žádný účinek nepřinesly. Nemohly nic přinést, protože jejich objem se naopak snížil, za rok 2016.

V rozhovoru prof. Drahoše pro denník E15 pan profesor uvedl, že nevidí důvod ke zrušení sankcí vůči Rusku. ZDE Opět správný pohled. Ti, co obhajují okupaci Krymu, nechť si vzpomenou na důvody, kterými se Hitler oháněl při svém požadavku na vrácení Sudet do Německa. Taktéž se oháněl údajnými právy německy mluvících občanů a jejich údajnou diskriminací ze strany našeho státu. Stejně tak je nutné jim připomínat, že ČSR vznikla v roce 1918, do té doby Sudety nikdy nebyly součástí naší republiky, pokud argumentují, že Krym byl součástí Ruska. Máme tedy dobrovolně nyní vydat Sudety Německu?