2. 2. 2020 Burešovi dochází dech

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Nepomůžeme!!!

Nikdy, nikdy, nikdy, a to si pamatujte, nikdy nepomůžu!!! A. Babiš. Bez ohledu na skutečnost, že Čína je pro nás de facto nepřítel, v humanitární katastrofě se prostě i nepřátelům pomáhá. Bylo to tak od nepaměti.

Čína požádala o humanitární pomoc v souvislosti s šířícím se koronavirem a zvyšující se úmrtností na tento virus. Bez ohledu na skutečnost, že si myslím, že tento koronavirus je vyvíjená biologická zbraň, čemž nasvědčuje jedno místo výskytu, v místě existující tajné biologické laboratoře, dosud nevysvětlitelná příčina vzniku, kdy se poukazuje na jeden druh zvířat, která ovšem žijí téměř na celé planetě. Tajnůstkářství, hodné Černobylu, je dalším z mnoha podpůrných důkazů o tom, že tento koronavirus Čína vyvíjela jako biologickou zbraň.

V této souvislosti je potřeba se pozastavit nad jednáním českých občanů. Útokem vzali lékárny, drogerie a jiné prodejny, aby vykoupili roušky. No jo, ale roušky brání virům, které sami máte, dostat se do ovzduší, nikoliv z ovzduší do vás. To jsme fakt národ takových pitomců? 🙂

Nejodpornější věcí na odmítnutí žádosti o humanitární pomoc je nesmyslná reakce, že sami máme málo, pokud u nás žádný případ koronaviru nebyl zaznamenán, nikdo u nás neonemocněl, ani nezemřel. I vzhledem k inkubační době viru, cca 14 dnů, podle odborníků, má naše země dostatek času na dokoupení případných zásob, které bychom věnovali Čině. Obyčejní Číňané jsou obětí komunistického teroristického režimu, jako byli naši občanů do roku 1989.

2 dny po Brexitu

Přes veškerá ujišťování médií, pseudoodborníků, pseudopolitků, i 2 dny po Brexitu Velká Británie žije, nezchudla, její občanstvo nepojídá trávu, jak jsme byli několik let ujišťováni, že tomu tak bude. Kupodivu ani země EU nezchudly, dramaticky se nepropadl Hrubý domácí produkt, vše funguje tak, jako před Brexitem.

Velká Británie se sice mírnému propadu hospodářství v průběhu 2-3 let nevyhne, ale nebude to tak dramatické, jak se mnozí domnívají. Poté dojde k velkému obratu a růst HDP bude násobně vyšší, než průměr Eurozóny a celé EU. Pokud dojde u nás k vyhlášení referenda o setrvání naší země v EU v období do 2-3 let, kdy bude Velká Británie v drobném hospodářském útlumu, je ještě šance, že se občané rozhodnou pro setrvání země v EU. Pokud dojde k vyhlášení referenda až v době, kdy Velká Británie začne hospodářsky násobně růst, než země Eurozóny, nikdo naši zemi v EU neudrží.

Ve věci referenda je paradoxní, že z parlamentních stran tuto možnost nabízí ve svém programu pouze SPD Tomia Okamury. Tedy fašisté. Žádná jiná strana referendum, jako legitimní rozhodovací prvek v demokratickém zřízení, nenabízí. Tedy ten, kdo chce referendum, a nejen k této věci, nemá jinou možnost, než volit SPD, bez ohledu na to, že s fašistickým programem SPD jinak nesouhlasí. To jenom pro zajímavost, proč mají tyto autoritářské strany tolik příznivců.

Příznivci Brexitu byli dlouhodobě vystaveni urážkám, nadávkám, zesměšňování. Přesto se obyvatelé hrdého Albionu, jak se Velké Británii přezdívá, vytouženého cíle dočkali. Den odchodu Británie z EU se slavil a označil, jako Den nezávislosti. Právem. Přeji obyvatelům Velké Británie, aby se jejich sny naplnily plnými doušky.

K samotné Británii. Místo pošklebků bychom se měli s úctou dívat na to, jak moderní pravicová strana – Konzervativci (Toryové) – tuto zemi dlouhodobě vedou. Neexistuje zde diskriminace kvůli sexuální orientaci, nebo pohlaví, všichni mají stejná práva, povinnosti, v otázce životního prostředí jsou Britové daleko vpřed, již za 10 let zákaz čistých spalovacích motorů, přitom ekonomika šlape, jako po másle, rekordně nízká nezaměstnanost, růst platů. Sociální systém je skutečně krátkodobý a záchytný, nikoliv mnohaletý, který buduje na klientech, tedy sociálních případech, závislost, jako u nás. Školky otevřeny od 5.00 hodin do 23:00 hodin, kdo nedokáže umístit děti do školky, ten má zdarma pro děti chůvu, tzv. Au pair. Mladí lidé tak mohou chodit do práce i na nepřetržitý provoz, protože „stát“ je v tom náramně podporuje. Jeden z nejlepších školských systémů světa, který generuje v TOP 20 nejlepších univerzit ihned 2 jejich. Sázka na vzdělání, byť placené, s podporou státu pro studijní úvěry, se vyplatila. Jediná země Evropy, která se nespojila s Hitlerem, ale vždy s ním bojovala. Země, které je celá Evropa vděčná za osvobození od nacismu.

Jistě, život ve Velké Británii není procházka růžovým sadem, o tom tu nepíšu, píšu o tom, jak tato země dlouhodobě funguje, jak obrovské úspěchy má za sebou, jakou budoucnost pro své občany připravuje.

Mnozí napadají voliče, kteří byli pro Brexit, z nevzdělanosti. To ovšem popírají fakta, kdy britský školský systém je jeden z nejlepších na světě. Občané Británie jsou kvalitně vzděláni již při pouhé „maturitě“, kterou mohou studovat všichni žáci, ano, je tam inkluze, dlouholetá, která je dokonalá a všichni mají právo na kvalitní vzdělání. Občané ČR, kteří si neumí zvolit nikoho jiného, než bývalého STBáka, bývalé komouše, orodovat za ně, nebo fašistické strany, jako je ODS, TOP 09, SPD, KDU-ČSL, by měli raději mlčet a dění ve Velké Británii raději nekomentovat. Ať si nejdříve zametou před svým prahem. A nelze jinak, než souhlasit s výrokem B. Johnsona – Brexit není konec, ale začátek.

Burešovi dochází šťáva

Vývoj posledních měsíců naznačuje, že Burešovi dochází šťáva. Stejně rychle, jak vykradl veškeré úspory z let minulých, které měly být použity např. na důchodovou reformu, digitální správu obcí, měst i státu, na budoucí povodně, které musíme stále častěji očekávat, apod., aby ukojil nesmyslné choutky určitých skupin obyvatel, dochází mu, že nyní již nebude mít peníze na úplatky pro své voliče v době před volbami. Faktem je, že naši zemi klidně opět, bezdůvodně, zadluží. Daleko horší je, že jsme sice bez téměř půl bilionu takto rozkradených zásob, ale žádný výrazný posun vpřed, v ekonomice naší země se nekonal. Stagnujeme, rosteme pomalu, nedoháníme Rakousko, nebo Německo, jsme stále na horších a horších pozicích ve světovém porovnání. V kvalitě silnic dokonce za Nepálem. 🙂 O kvalitě zdravotní péče raději nepsat, o kvalitě školství už vůbec ne. To, že vojáci si musí kupovat pracovní oděv a obuv za své, protože stát jim to nepořídí, to už je ukázkou katastrofy. Hlavně, že si mladá studentka může o víkendu dojet z Prahy do Brna k holiči za 35 Kč a tam se nechat ostříhat, protože ušetří 200 Kč za samotné stříhání. Policisté nechť klidně chodí ve svých vlastních pantoflích, místo pracovní obuvi.

Vážení, tato země je v rozpadu, uvědomujete si to vůbec?

Tak hezký víkend a celý příští týden.