19. 11. 2017 STBáci a nacisti kradou 17. listopad

To byl týden, co? Máme za sebou další týden, kdy agent STB Babiš opět nesložil vládu, týden, kdy jsme slavili 17. listopad, kdysi Mezinárodní den studentů, v Rusku vznikají Putinjugend, u nás nacisté pokládají věnce u hrobu neznámého gestapáckého vojína, no, nevíme, zda je čas se smát, či brečet. Studenstvo přihlíží, stejně tak i pamětníci, místo toho, aby kytice vzali a vyhodili, protože špiní památku studentů a jejich boje s diktaturami.

Domácí potřeby

V Rusku vznikají, za halasného kvílení ovcí, Hitlerjugend, pardon Putinjugend, kde děti se od útlého mládí, pod dozorem bodrých poslanců, připravují zemřít pro svého führera. ZDE Mnozí si pamatují, jak komunističtí tyrani stejně vychovávali je, v jistých Jiskrách, následně Pionýrech, Svazácích, také k boji za socialistický ráj, proti západním imperialistům.

Auto-moto

Další týden čekáme, kdy agent STB představí svoji novou vládu. Začíná ovšem přituhovat, jeho nohsled Faltýnek již vyhrožuje prakticky všem, kdo nejde s námi, jde proti nám. ANO-STB je prý státotvorná strana. Poněkud ovšem zapomíná, že v čele této firmy, nikoliv strany, stojí obviněný agent STB, který ještě před 4 roky, než si to změnil, musel mít čisté lustrační osvědčení, aby vůbec mohl ve vládě být. Adolf Hitler také, po roce 1933, změnil svoji rétoriku na "státotvorné" uskupení dělnictva, které hodlá dodržovat demokratické principy, netrvalo pár let a sám se prohlásil "vůdcem", veškerá demokracie vzala za své, také oblboval stařičkého Hindenburga, který vážně nemocen, mu nakonec vyšel vstříc a jmenoval jej kancléřem. Jistá paralela s Milošem se tu objevuje, že?

Mezitím se ustavil tzv. Demokratický blok ZDE Nabídku ke vstupu dostaly sice i strany ČSSD a Pirátská strana, obojí ovšem vstup odmítlo. U ČSSD docela pochopitelně, protože "pravici" považuje za svého smrtelného nepřítele, o demokracii jim vůbec nejde, u Pirátů to je také zcela pochopitelné, levicoví extrémisté se nespojují s nikým. Nikdo ovšem netuší, s čím příště Piráti vyrukují. Mrštný jazýček jejich předsedy Bartoše naznačuje, že jejich změny názorů vždy dokáže "přehodit" na členstvo. To oni neví, ne já, jak Baroš naznačuje. Samotní voliči Pirátů z toho musí být doslova zhnuseni, jak často Piráti mění své názory, jak nedokáží obhájit své postupy, jednání, návrhy apod. Udělali z politiky frašku.

No nic, přišel 17. listopad, kterým si připomínáme nejen výročí vzniku Sametové revoluce v roce 1989, ale i oběti z řad studentů v roce 1939. Oboje data mají společné to, že studentstvo vystoupilo proti totalitářům, v roce 1939 za to mnozí zaplatili životy, v roce 1989 krvavými ranami od poskoků totalitního režimu z řad STB, Lidových milicí, Policistů, současný poradce Milouše chtěl dokonce na ně poslat tanky. Studenti se ovšem nedali a nadále protestovali, stávkovali, jako první se k nim přidali umělci a herci, dělnictvo čekalo, bálo se, že opět na lidi pošlou tanky, jak si přál přítel soudruha Zemana, po několika dnech se první odvážili podpořit studenty. Došlo tak ke změně politického systému na demokratický a přišla tolik očekávaná svoboda. Kdo ovšem letos pokládal květin a pugéty? Zeman - KSČ, STB, KGB, Klaus - STB, KGB, Babiš - KSČ, STB, Okamůra - nacista. Podívejme se, kdo u nás vládne - Štěch, předseda Senátu - kariérní komunista, člen KSČ, Babiš - budoucí premiér - KSČ, STB, Rychetský - předseda Ústavního soudu - KSČ. Poněkud podivná sešlost, která si dovolí položit květiny, věnce na pietní místo, které připomíná boj studentstva proti totalitním režimům a jejich představitelům, tedy boj studentstva právě proti nim. Je to naprosté zneuctění památky studentů.

Jako téměř každý rok, i letos, se tato připomínka studentům, kterou by měli organizovat a moderovat právě a jenom studenti, změnila v jistou divadelní frašku. 3 kandidáti na prezidenta vystoupili se svými projevy v "prime time" tzv. Festivalu svobody. Zneuctěný p. Horáček, který měl techtle mechtle s STB se podivil, že on nebyl pozván. Organizátoři dané předem zdůvodnili, že 3 pozvaní řečníci nejlépe naplňují odkaz studentstva k tomuto svátku. Pan Horáček se ovšem nevzdal a na své FB stránce opět zaútočil na svého úhlavního nepřítele, z jeho pohledu, profesora Drahoše. On jím není Zeman, jak by se někomu mohlo zdát, ale prof. Drahoš. Když si budete dělat oslavu vy, také si pozvete toho, koho chcete, že?

Ale nepokračujme v této taškařici. Dovedete si představit, že oslavy tohoto výročí skutečně budou organizovat studenti ve všech městech? Že se i jejich profesoři seberou, půjdou na tuto oslavu, pozvou dosud žijící účastníky jak z roku 1939, tak z roku 1989 a například takoví rektoři VŠ jim předají například "čestné doktoráty", ředitelé středních škol předají tehdejším aktivistům například "čestné uznání", starostové například "čestné občanství"? Nebyla by ta oslava podstatně důstojnější? Co studentská hymna, nechyběla vám tam? Ona byla, ale nebyla přítomná na každém kroku, jak by se dalo očekávat u svátku, ve kterém vzdáváme čest právě studentům.

K samotné oslavě tohoto dne "svobody" je nutné uvést, že určitá část občanstva si plete pojem demokracie a svoboda, s pojmy, jako jsou komunistické tyranie, diktátorství, apod. Demokracie je o tom, že se podílíte, svým hlasem, na vedení země těmi nejlepšími, které znáte, nebo můžete poznat. Svoboda je o tom, že máte možnost volby. Ani demokracie, ani svoboda, vám nezajistí blahobyt, jako v Německu, lepší životní úroveň, majetky, statky, lásku. Ale zajistí vám rovnou příležitost dané získat. V diktaturách tuto rovnou příležitost nedostanete, pokud nebudete ochotni ohýbat svůj hřbet, tedy vzdát se morálních zásad, své cti. To v demokracii nemusíte. Ale je to dřina, být lepší, žádanější, poté také více oceňovaný a následně, po té dřině, být i majetný. Majetný více, než ten, kdo tu dřinu odmítá podstoupit. Pokud někdo v politice tvrdí, že vám zajistí bohatství, vyšší životní úroveň, tak poté lže a nehodlá udržet demokracii a svobodu. Svoboda je také pro všechny, pokud někdo tvrdí, že má být jenom pro některé, poté je to zástupce diktátorů, podvodník, proti kterým právě studenti vystupovali.

vlajka