18. 8. 2019 – Jak spolu souvisí Šmarda, Piráti, Kalousek, Babiš?

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře. Sice by měla být „okurková sezóna“, ale není. Předesíláme, že nám v komentářích týkajících se politických rozhodnutí hodně chybí odborný pohled na věc, opřený o znění zákonů apod. Tak s chutí do toho.

zem13

  1. Šmarda, neŠmarda

Cirkus kolem (ne)jmenování nového ministra kultury, jednoho z těch nejzbytečnějších, navázal na cirkus kolem (ne)odvolání bývalého ministra kultury, který se a místě ohřál pár měsíců. Nebudeme hodnotit „kvalifikační“ předpoklady pana Šmardy, protože tyto nejsou, z letité praxe a z celé podstaty demokracie, absolutně důležité. Ministr je politická funkce, nikoliv odborná, jak se snaží vsugerovat svým miláčkům to opilecké monstrum z Hradu. Kdyby byla odbornost základním předpokladem pro výkon funkce Ministra, poté bychom mohli zrušit veškeré volby a dosazovat do pozic pouze a jenom kvalifikované odborníky. Tito již mají být ve funkcích nepolitických náměstků a státních úředníků. Tomu tak sice také není, ale to můžeme změnit právě ve volbách, kdy se máme zajímat, kdo, s jakými kvalifikačními předpoklady, vlastně na ministerstvech vůbec pracuje. A to nás, po pravdě, absolutně nezajímá. Odbornost Ministrů nepožaduje ani žádný zákon.

V čl. 68, odst. 5. Ústavy České republiky se píše:V ostatních případech prezident republiky jmenuje a odvolává na návrh předsedy vlády ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo jiných úřadů.

Není zde uvedeno – nejmenuje, nemusí, může, ale je tu přesně definováno – jmenuje. Pro úplně blbé, znamená to, že doslova „drží hubu“ a jmenuje, odvolá, na návrh předsedy vlády. Žádná diskuse tu není přípustná, Ústava vyznívá naprosto jednoznačně. Zeman porušil Ústavu ČR, nejdůležitější zákon země.

Přicházejí různí „popírači“ výkladu Ústavy. Jistě jste se již setkali s názorem, že v Ústavě není uvedeno, že „musí“ jmenovat. To tam jistě uvedeno není, ale Ústava říká jediný správní úkon, který prezident činí – ten je „jmenuje“, nebo „odvolá“. Jiný nepřipouští.

S úsměvem pozorujeme různá vyjádření politiků, kteří dělají, že neznají Ústavu. Sice se vyjadřují ve smyslu, že Ústava byla porušena, ale již nenabízí žádná řešení. Najdou se i tací, co nás začnou přesvědčovat, že dementní stařec z Hradu se snaží změnit náš ústavní systém v prezidentský, nebo poloprezidentský, s tím, že nikdo nemá šanci toto jeho jednání zarazit. To není pravda, to je dokonce lež.

Nejdříve se vypořádáme s tím, proč tak činí. Obávají se, bojí se, že způsob, zcela legální, v souladu s Ústavou, lidé v budoucnu využijí i proti nim. Součástí Ústavy ČR, nedílnou, je Listina základních práv a svobod, která nám, v čl. 23, přisuzuje tuto OBROVSKOU MOC - Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

Výklad tohoto bodu je jednoznačný – občané země se mohou, nenásilně, ale i násilně, postavit na odpor proti Zemanovi i Babišovi. NEPOTŘEBUJÍ k tomu žádný souhlas!

Politika je obchod s lidskou hloupostí, tak zkuste číst.

Praha Hřib

  1. Praha likviduje handicapované

Po volbách v Praze se mnozí domnívali, že se konečně zbavili dosud snad nejhoršího správce Prahy, v koalici ANO a ĆSSD, která v Praze byl za posledních 30 let. Nikdo netušil, že střídající „garnitura“, pod vedením Pirátské strany, v jejíž koalici jsou z Parlamentních stran i KDU-ČSL, STAN, TOP 09, bude ještě horší, než ta předešlá.

Proti mediálním výstupům primátora Hřiba nelze mít věších námitek, snaží se odstranit politická prohlášení v partnerství Prahy s čínskými masovými vrahy (nesnaží se takové ukončit), podporuje sexuální menšiny, rozproudil krev ruským masovým vrahům. Toť ale vše, co by šlo na jeho obhajobu považovat za něco dobrého.

Tato koalice, zřejmě po vzoru Adolfa Hitlera, se rozhodla separovat z očí „nadřazené české rasy“ handicapované občany. První s tímto způsobem separace přišel Adolf Hitler. Proto jim zrušili zastávky na autobusové lince H1 z Černého mostu směrem do centra. Přes odpor nejen handicapovaných spoluobčanů Prahy, nadále takto separují od práce, od lékařů, od kamarádů, z očí „nadřazené české rasy, asi Pirátské“, tyto lidi. Toto jednání „führer“ obhajuje údajnou neobsazeností této linky, což není pravdou, a nerentabilitou. Od jaké doby se státní peníze, obecní peníze, vynakládají jenom z důvodu rentability (návratnosti)? Co školství, zdravotnictví, armáda, Policie, kolik vynaložených peněz na jejich fungování se vrátilo do státního rozpočtu? Kolik takových peněz bylo „investováno“ se ziskem? Žádné. Ani koruna. Šíří lži, nepravdy, dezinformace. Kdo? Hřib!

Při běžné prohlídce Prahy se nejdříve zděsíte pohledem na autobusové nádraží na Černém mostě, nebo na Zličíně. Bordel, kde se podíváte, špína, lavičky, na které si nepoložíte ani batoh, nebo tašku. To vskutku v Praze, před touto nacistickou koalicí, nikdy nebylo. Když pokračujete dále, směrem do centra, zděsíte se pohledem na ten neuvěřitelný bordel i v centru. To, že necestujete klimatizovaným hromadným dopravním prostředkem, po jeho užívání více jak 50 let ve světě, vás ani nepřekvapí. Zpocení až na záda, vyjdete někde poblíž centra. Koše na odpadky plné, většina odpadu se povaluje bokem, jako by to nikdy nikdo nevyvážel. Jdete-li, nejen, na Václavské náměstí, všude samá prostitutka, nebo drogový dealer, městská policie mezitím úspěšně kontroluje zásobovací vozidla, jak dlouho stojí na vyhrazeném „15 minutovém“ parkování pro zásobování na Hlavním nádraží. Tam, když vyjdete, si musíte dávat pozor, abyste nešlápli do nějakého hovna, které tam lidumil zanechal (na to si musíte dávat pozor i v MHD, je tam zvykem, že je tam nablito, nachcáno, nasráno, omlouvám se za lidové označení). Pozor si musíte dávat i ve stanicích Metra Muzeum, nebo Můstek, nasráno, doslova, kam se podíváte, ono se to týká většiny zastávek Metra. Již v MHD vás překvapí, že na každých dveřích je nalepena cedulka – Pozor na zloděje. Připomíná to socialismus v plné míře. Občas vás překvapí oslava Československo-Sovětského přátelství v útrobách Metra.

Když budete pracovat jako hasič a pojedete „na zkušenou“ do velké Prahy, zjistíte, že díky „kvalitní“ práci zastupitelstev a Radnice se prakticky k ohnisku požáru nejste schopni dostat. Nejen, že lidé si parkují, kde chtějí, ale městskou policii nevidíte na kilometry, tedy na Hlavním nádraží ji najdete ve dne vždy, s dalekohledem v ruce, ale dělat to, za co jsou od nás placeni, to opravdu ne. Nejde jenom o hasiče, jde o celý IZS, popeláře, úklidové čety apod. Vůbec vás nesmí překvapit, že před vámi jde „Pražák“ se psem, ten se vykálí na chodník a „Pražák“ si to štráduje zase dále, výtvor nesebere, on ho ani nemá kam vyhodit, tak se není čemu divit. Ničeho se neobávejte, nemocnice zatím trochu fungují, sice vás nesmí překvapit, že na rakovinu vám předepíší paralen, ale když si ránu z přepadení zašijete sami, tak vám nástroje půjčí. Nesmíte se spoléhat na Jízdní řád u MHD, to je jenom „pro oko“. Zcela běžně autobusy MHD, tramvaje, nejezdí, natož podle Jízdního řádu. Proč? To ví jenom führer Hřib, který na vše kašle. Jedete do práce a autobus nikde. Ne jednou za čas, ale 4x za týden nepřijede do práce včas. Ten pán, co řídí vozidlo MHD, to je opravdu řidič. Nenechte se vyvést z míry, i když má na čele uvázaný hadr, kolem krku ručník, na hlavě špinavou čepici, na nohách trepky, propocený je až na prdel, jak se říká, je to opravdu řidič. Nedivte se jim, v 60 stupních, co v autobusech, tramvajích, zcela běžně bez klimatizace, jsou, to nelze jinak vydržet. Když se setmí, nevycházejte ven. Ne, že to je doba, kdy z Černého mostu, díky zrušeným zastávkám, konečně do centra k lékaři doráží první handicapovaní na vozícíh, tedy ti, které nikdo cestou nezranil, nebo nezabil, ale město se změní v „sicilskou“ enklávu, známou ze 40. let minulého století v jiných zemích, plnou drog, násilí, prostituce, řevu, bordelu, špíny. Policii už nevidíte ani na Hlavním nádraží.

To je dnešní Praha. Snad budou mít lidé více rozumu, komu svůj hlas příště dají. A ostatní by měli vědět, jak to dopadne, když příští volby do Sněmovny vyhraje Pirátská strana. Kdo nedokáže řídit Prahu, nedokáže vládnout nikde. A handicapovaným se můžete stát, než napočítáte do 3.

BeFunky Collage

  1. Okamura, Kalousek, Fiala, Babiš, Hřib, Bartoš, Filip?

Všichni jsou stejní. Pokud se podíváte na to, že „strašit“ je nejlepším politickým trikem a obchodem s lidskou hloupostí, tak tito všichni patří do jednoho „pytle“.

Vybrali jsme si téma, které zajímá všechny. Důchody. Na důchody prý nebude, poté, že bude, že prý je, či není, nutná důchodová reforma. Jediná pravda je, že na důchody bude. Musí být. Víte proč?

Listina základních práv a svobod v čl. 30 říká - Občané mají právo na přiměřené hmotné zabezpečení ve stáří a při nezpůsobilosti k práci, jakož i při ztrátě živitele.

Podle Ústavy má stát povinnost důchody, zajišťující přiměřené hmotné zabezpečení ve stáří poskytovat.

Pokud někdo tvrdí opak, že na důchody nebude, poté hodlá porušovat Ústavu a toho nevolit!

Dlouhé, ale snad nepovažujete čas, který jste věnovali čtení našeho komentáře, za promarněný. A nezapomínejte – Politika je obchod s lidskou hloupostí. Tak zase za týden, který vám přejeme co nejlepší.