18. 4. 2021 Abychom se za sebe nemuseli stydět

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Miliardář pod palbou: Babiš užívá slovník diktátorů, tvrdí Zimola | Krajské  listy.cz

Abychom se nemuseli, před svými dětmi a vnoučaty, stydět

Jistě jste si kolikrát říkali, proč se naši rodiče, prarodiče, daleko aktivněji nepostavili diktatuře, ať již nacistické, nebo komunistické.

Co jste si o nich mysleli, styděli jste se za ně? Dnes se to omlouvá „náročností tehdejší doby“, někdy i zbytečností, nejvíce ze všeho se lže, že proti totalitě aktivně bojovali. Jistě jste si všimli, že se poslední dobou „urodilo“ obrovské množství dřívějších hrdinů, kdy třeba u RAF nebojovalo pár stovek československých vojáků, ale skoro celý národ. 🙂

Faktem je, že tehdy, i dnes, nastupovala totalita postupně, ať již nacistická v Německu, nebo komunistická u nás. Zpočátku ji dokonce většina národa podporovala, jenom „trochu utahovali šrouby“, ale v zájmu jich všech, prý budou mít konečně dobře placenou práci, prý budou mít konečně bydlení, prý budou mít konečně společenské postavení, postupně se přitvrzovala a z bavících se lidí se stali lidé, kterým najednou, z ničeho nic, zmizel soused a už nikdy jej neviděli, začali se bát. To už bylo pozdě, chtít se bránit. Tak začali kolaborovat, aby se měli stejně dobře, jako jiní. A co jejich děti, vnoučata? Ale no tak, jste jedněmi z nich, tak jak? Styděli jste se za ně, nebo ne?

Dnešní doba má poněkud jiný obraz. Diktátor nás zastrašuje od samotného počátku, má za sebou prakticky celou politickou scénu, včetně totalitní opozice, která mu tleská, snad vyjma SPD a nezařazených poslanců Volného a Bojka, vůči kterým si připravili šikanu, právě a základě návrhu mladých komunistů z řad Pirátů, kdy jim mohou, za pouhé nenošení respirátoru, udělit pokutu ve výši poslaneckého platu. No, není to tak dlouho, kdy soud prohlásil, že páchat trestný čin na půdě Sněmovny, není trestným činem, protože poslanci mají imunitu. Jistě všichni pamatujete tu srandu s trafikami pro poslance ODS, ne?

A co na to my? Nadáváme na sociálních sítích. Bude to pro naše děti a vnoučata stačit, jako důkaz, že jsme nesouhlasili se zničením jejich životů, a udělali vše pro to, aby se to nestalo? Bude jim opravdu stačit tlachání na sítích, nebo si myslíte, že budou čekat něco více? Třeba aktivní odpor?

Kdepak, mnozí, jako tehdy, si říkají, já jsem odpor sdělil, tehdy ne na sociálních sítích, ale v hospodě v Horní Dolní, a myslí si, že jejich děti a vnoučata to „uznají“. Ne, jako my jsme to „neuznali“ našim rodičům, mnohé považujeme za zbabělce, když ne rovnou za kolaboranty s režimem, stejně se zachovají naše děti a vnoučata. Stejně, jako my, si nesmírně vážíme hrdinů z RAF, tak i oni si budou vážit pouze rodičů, dědů, babiček, kteří se postavili novému Hitlerovi, v těle agenta STB Babiše. A to buď formou podávání žalob, trestních oznámení, spojením se v občanské hnutí odporu vůči totalitě, která tu vznikla a je podporována všemi represivními složkami státu.

Nebudeme se muset před našimi potomky, jejich potomky, stydět? Nebudou nás vnímat jako lidi, kteří se v době, kdy se to očekávalo, odmítli bránit proti diktatuře, terorismu, totalitní vládě?

UEFA začala konat v kauze Kúdela. Taková lepší remíza, zní ze Slavie -  Seznam Zprávy

Slavistická šlamastika

Nabídneme vám trochu jiný pohled na průšvih, který si Slavia, jednáním jednoho svého hráče, v Evropě udělala. Všude se píše o rasistické poznámce, kterou měl hráč Slavie pronést vůči hráči tmavé pleti soupeře. Tuto ovšem nemůže nikdo potvrdit, ale ani vyvrátit. UEFA jednala nekompromisně, stop na 10 zápasů. Toto údajně rozlítilo i hradního spáče, který, prostřednictvím svého kancléře, měl odeslat dopis do ústředí UEFA a tam se důrazně ohradit.

Celá věc se má trochu jinak. Zapomínají se na faktické věci. Důkazy přímé asi nejsou, nejsou, protože si hráč Slavie zakryl tvář, když pronášel jakousi poznámku na adresu hráče soupeře. To je prostě fakt. Hráč Slavie připouští, že jej vulgárně napadl, měl mu sdělit, že je „zasraný chlapík“. A tady se zkusme zastavit. Toto je totiž přiznání.

Do sportu, jako takového, patří Fair play. Velké peníze, které fotbal na takové úrovni produkuje, láká velké investory, hráči si vydělávají miliony, kluby také, ale má to jednu podmínku, musíte se dostat mezi ty nejlepší. Nikdo v celé plejádě rádoby odborníků nevzpomněl na jednu, psanou, podmínku jakékoliv soutěže, kterou je Fair play. A k Fair play nepatří žádné vulgární urážky soupeře, nepatří k ní žádné úmyslné fauly, žádné úmyslné pokusy o zranění, ale ani projevy jakékoliv nesnášenlivosti.

Jistě sami neumíme rozšifrovat, co se ve skutečnosti stalo, víme jenom to, co jsme viděli, nebo si přečetli od všímavějších, ale jisto jistě víme, že se hráč Slavie přiznal, že pravidla Fair play porušil a to vulgárním napadáním soupeře. Jistě se najde mnoho „obhájců“ tohoto nefér jednání, kteří budou tvrdit, že to je tak běžné, jako v životě. Ano, je to běžné, ale je to v rozporu s pravidly UEFA, ale i všech sportovních organizací. Jistě je to normální ve společnosti, ale nemá to co pohledávat na hřišti.

Přes velké emoce, které vyvolal verdikt fotbalové asociace, přes velké peníze, které se točí v takovém sportu, mnozí zapomněli na to základní, co má sport přinášet. Zábavu a pobavení. Nikoliv nutnost poslouchat něčí výlevy typu zkruvysyne, píčo, čuráku, svině apod. To ke sportu nepatří a nikdy nepatřilo, byť se to poslední dobou opět v masivním měřítku objevuje. Sport je o Fair play a k Fair play nepatří ani urážky, nadávky, ani rasismus. A to vše, co tam nepatří, bych nedělil, trestal bych vše stejně.

Přiměřenost trestu je pochybná, zdá se mi nízká, protože Fair play je hlavní zásada všech sportů, stejně tak se mi zdá nízký i opačný trest za faul, který se odehrál na brankáře Slavie, ale i napadení hráče Slavie po utkání. Ale nevím přesně, jaká pravidla jsou pro hru na hřišti a pro jednání mimo hřiště, to už také různí „experti“, ať již hradní, nebo podhradní, neuvádí.

V celé věci vůbec nejde o fotbal, rasismus, ale pouze a jenom o emoce, které jsou spojené se sportovním kláním, kdy se již mnozí nedokáží vůbec ovládnout a jednají, jako zvěř. Vůbec nepochybuji o tom, že hráč Slavie skutečně použil rasistickou poznámku vůči soupeři, je k tomu totiž manažery a trenéry veden, pouze a jenom plní přání, nebo rozkazy, příkazy, mocných, kterým jde pouze a jenom o neuvěřitelný finanční profit z klubu, protože jsou na něm také složkou odměn závislí. Každý ví, že „rozhodit“ soupeře po stránce emoční, je velkou šancí jej porazit, proto se tyto nechutné praktiky, kupodivu bez povšimnutí UEFA, začali používat. Vůbec nejde o rasismus, jde o co nejhorší urážku, která „rozhodí“ soupeře. Ti hráči je používají s vědomím a tímto cílem. Pokud by někdo chtěl skutečně tuto oblast očistit od těchto nechutností, tak poté musí začít exemplárně trestat nefér jednání.

Verdikt fotbalové asociace se mi zdá, v kontextu tohoto pohledu, správný. Tresty nepřiměřeně nízké.

Pusťte nás na ně a oni utečou. Pirátům se v Praze potápí loď | iROZHLAS -  spolehlivé zprávy

Sledujte dění v Praze

Tak teď se jistě mnozí ptají, proč asi? Tak proto, že koalice Pirátů a STAN, přípravky KSČ, zde vládne, přitom mají v preferencích největší šance vyhrát volby do Sněmovny. Šéf Pirátů, Ivan Bartoš, několikrát připustil vládní koalici s agentem STB Burešem.

Ono ani tak moc nejde o to, s kým hodlá přípravka KSČ vládnout, ale o to, jak vládne. A právě proto – Sledujte dětí v Praze.

Už jsme tu několikrát upozorňovali na nebezpečí, které celé zemi hrozí, pokud se naplní předvolební průzkumy a Piráti se STAN zvítězí ve volbách. V Praze je přitom patrné, jak moc to nás všechny bude „bolet“. Když napadne sníh, neuklízí se, počká se klidně 1,5 měsíce, dokud neroztaje, tramvaje si proráží cestu, kterou mají ujet, důchodci se brodí sněhem, aby si vyšlapali cestičku při venčení pejsků, nebo jenom na nákup. Matky s dětmi nevyjíždí s kočárkem ven, protože kočár skrze vrstvu umrzlého sněhu prostě neutlačí.

Piráti v Praze zrušili speciální linku H1 pro handicapované spoluobčany na vozíčcích. Argument byl, že je prý ztrátová. Ztrátové jsou ovšem všechny linky MHD, tato ovšem patřila mezi ty nejméně ztrátové. Vozíčkáři se tak nemohou dostat do práce, k lékaři, do škol, za kamarády, za rodinou. Tato linka byla zrušena bez náhrady. Metro v Praze není bezbariérové, jak ukazovali vozíčkáři na svých stránkách. Poté, co se vozíčkáři ohradili, jim záhadným způsobem začal hořet jejich dům. Spekuluje se, že to zapálili příznivci Antify a Pirátů. Zůstala jenom jedna oběť.

Piráti v Praze rozkradli několik miliard z Dopravních podniků Praha, na což poukázal kontrolní orgán. Piráti si v Praze vymysleli takovou krásnou věc, že budou podporovat START-UPy, což jsou začátečníci v podnikání. A hádejte, komu se přidělují miliony z daní Pražanů? No, jejich kámošům z Pirátské strany.

Piráti si zaplatili 1 milion korun na předvolební kampaň do Krajských voleb z pražského rozpočtu.

Jistě jste slyšeli i viděli scénky, jak Primátor Hřib poklepává na základní kámen tzv. Metra D. A víte, že ten samý Primátor tuto stavbu obratem zastavil a tato linka se nestaví? To už vám přípravka KSČ neřekla, co?

To samé se týká okruhu Prahy.

Představte si, že žijete v zóně, kde musíte za své parkování platit, 10.000 Kč ročně, přestože tam bydlíte. A najednou tam nemáte kde zaparkovat, protože vám komunisté do té zóny, zcela zdarma, vpustí možnost parkovat tzv. Eko automobily, tedy elektrická vozítka, která ovšem nemají vlastníka, jako vy, vlastníte svůj automobil, ale jsou na kšeft, tedy k pronájmu, za který různí uživatelé platí stovky korun denně, když pojedou jenom přes kousek Prahy. 10.000 Kč ročně v luftě.

Představte si, že žijete v Praze, kde máte vlastní byt, nebo pronajatý, kde je parkovací místo za 10.000 Kč, které si platíte, ale najednou vám KSČ, pardon, Piráti, skrze Twitter, který vůbec nemáte, sdělí, že od teď už tam jezdit s autem nebudete. Co vy na to?

Jdete s kočárkem po chodníku, bavíte se s manželkou, krásné odpoledne a najednou hrc – rána jako z děla, kočár letí vzduchem, dítě také a dopadá hlavou na chodník. Tak to je v Praze zcela běžné, Piráti dovolili jezdit s koloběžkami a koly po chodnících, tedy jenom těm, co si pronajímáte od různých podnikatelů. Že to není pravda? Tak to byste se měli jít zeptat stovek lidí, které takováto nehoda potkala.

To je jenom 1% z toho, co se v Praze děje. Skutečně se dívejte na to, co se v Praze děje. Proč? Protože po případném vládním angažmá těchto komunistů se to bude dít všude, ne jenom v Praze. Sledujte, koho chcete volit. Pokud někdo nezvládne vládnout hlavnímu městu, jak by to chtěl zvládnout v celé republice?

Do výbuchu ve Vrběticích byli podle zjištění BIS zapojeni příslušníci ruské  tajné služby, oznámil Babiš | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Ruský útok ve Vrběticích

Aniž bych chtěl jakkoliv zpochybňovat závěry našich tajných služeb, kterým věřím, překvapuje mě, že s výsledkem šetření případu, který je starý bezmála 7 let, přišly teprve nyní.

Ani moc nepřekvapuje. Babiš ví, kdy a jak vytáhnout „eso“ z rukávu. Rozpadla se mu podpora ve Sněmovně, propadají se mu předvolební průzkumy, to samé v ČSSD, je tu obrovský tlak z Hradu na zajištění vakcíny Sputnik V, a tato informace zcela jistě otočila pohledy občanů právě na tento zbabělý útok z Ruska. Najednou není Covid, najednou nejsou problémy domácí, najednou nemáme 400 mld dluh za pouhé 3 měsíce tohoto roku, ale máme tu útok ruských tajných služeb na naši zemi, který se odehrál před 7 lety.

Důkazy asi nebudou moc přesvědčivé, bude se spíše jednat o řetězec nepřímých důkazů, který bude šikovný manipulátor schopen zpochybnit, ale tyto důkazy jsou známé celých 7 let.

Zveřejnění této třaskavé informace je velmi účelové, v této době, nijak tyto informace nezpochybňuji, ale spatřuji v tomto kroku účelové jednání. Samo o sobě vyhoštění diplomatů je sice vážným diplomatickým krokem, navíc v počtu 18, ale toto nelze považovat za adekvátní odpověď, protože pokud to je pravdou, museli bychom tento útok považovat za napadení naší země. Již to samo vypovídá dost o tom, že celá věc je vskutku účelová.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.

Tak hezký víkend a celý příští týden.