18. 3. 2017 – Opustil nás kardinál Miloslav Vlk

S nejhlubším zármutkem v srdci vám oznamujeme, že nás navždy opustil kardinál Miloslav Vlk, jeden z největších Čechů.

kv

 

Možná vás to překvapí, ale pana kardinála Vlka řadíme mezi největší osobnosti naší země od roku 1918, po bok takových osobností, jako T. G. Masaryka, nebo V. Havla.

Ano, nesouhlasíme s naprostou většinou jeho názorů, protože církve jsou, ze své podstaty, levicové, přesto jsme si vážili obrovské osobní statečnosti, cti, morálky, slušnosti a lidství pana kardinála Vlka. Bude nám velice chybět, protože takových lidí je málo a nyní odešel jeden z mála, jehož vážnost, důstojnost, si získal svým celoživotním postojem.

Vážený pane kardinále, budete nám velice chybět, mrzí nás, že už nikdy nebudeme moci vést polemiku s vašimi názory, jejichž jste byl skvělý reprezentant. Neznáme na levicovém spektru jinou osobnost, která by v nás vzbuzovala takový respekt s ohledem nad jejím charakterem, statečností, slušností, morálkou  a lidstvím. Byť na druhé straně politického spektra, přesto takový, jaký byl. Vzbuzoval úctu u svých příznivců, i oponentů. Čest jeho památce.

Rodině vyjadřujeme hlubokou soustrast nad ztrátou takovéhoto člověka, kterého bude těžké nahradit, bude-li to vůbec kdy možné, kterého si musel vážit každý Čech. Přáli bychom si, aby rodina svolila ke státním pohřbu takového velikána naší doby.

Se slzami v očích - brics.cz