17. 6. 2018 Mistrovství světa ve fotbale hostí Rusko, které podplatilo FIFA

Mnoho let jsem sám aktivně hrával fotbal. Zaběhal jsem si, zapotil jsem se, šel poté s kluky na pivko, pokecal. Žádná vysoce intelektuální zábava to sice nebyla, ale o tom skutečně fotbal nikdy nebyl a nikdy nebude. Vždy jsem se těšil, že si pustím telku, podívám se na Mistrovství světa, Evropy, o to lépe, když tam hrával náš národní tým, ale i bez něj jsem na fotbal koukal. Byla a je to osvěžující, nenáročná, zábava. Prostě pořád lepší se podívat na fotbal, než koukat na opilce z hradu, jak pálí vlastní standartu, nebo na udavače českému Gestapu, jak kecá o státotvornosti.

Letos to je poprvé, kdy se na MS ve fotbale v televizi nedívám. Když jsme občas ten fotbálek hráli, tak jsem vždy přiznal ruku, kontakt s protihráčem, balónem, jako každý jiný. Byla to hra, zábava, nikdo z nás by neměl dobrý pocit, pokud by vyhrál podvodem, un fair hrou, lží. Každý, kdo sportoval, se snažil vyhrávat čestně, poctivě, pokud chtěl patřit mezi nejlepší, dřel více, než ostatní, nakládal si více zátěže, jak sportovní, tak mimo sportovní. Nikdo nechtěl vyhrávat podvodem. Ale já začínal za socíku, jak se říkalo režimu od roku 1948 do 1989. Takže jsem se ani já nevyhnul tlakům na užívání drog, podpůrných nedovolených prostředků, dnes se tomu říká doping. Někteří sportovci si aplikovali různé nedovolené podpůrné prostředky sami, většinou stereoidy, byli nadšeni z přírůstku svalové hmoty, zlepšení v rychlosti, akcelerace apod. Já to odmítl, byl to státem řízený doping. Byl jsem proto na "černé listině". Od roku 1989 jsem si myslel, že vše se k lepšímu obrátí. Nestalo se. Státem řízený doping v Rusku je faktem, který nelze popírat. I Mezinárodní orgány odmítají nyní spolufinancovat jednotlivá odvětví, naposledy biatlon, poté, co se zjistilo, že zdejší bafuňáři úmyslně kryli pozitivní dopingové testy u ruských feťáků v desítkách případů. Omlouvám se, ale žádný člověk nemá právo být považován za sportovce, ale za feťáka, pokud sklouzne k užívání takového svinstva. Opomenu to, že se jedná o nemorální, zkažené, nečestné a neslušné lidi, kteří mají být společensky odsouzeni. Biatlon se tak stal sportem, kde ruský feťák si mohl nečestně vyhrávat, kdežto poctivá česká sportovkyně, nebo sportovec, měli horší výsledky, nebo lepší, ale pouze na základě ještě větší dřiny. Státem řízený doping je faktem, v Rusku.

MS ve fotbale bylo přiděleno Rusku, přestože se velmi rychle zjistilo, že Rusko uplatilo mnoho členů, kteří o místě konání mistrovství světa rozhodovali. Existují na to důkazy. Doping u bafuňářů. Stejné to bylo s volbou pořadatele MS ve fotbale v roce 2022, kdy se pořadatelem stal Katar.  A co na to FIFA? Nic, žádný postih, žádné odejmutí pořadatelství, dělají mrtvého brouka. Takto se rozhoduje stále. Čest, slušnost, morálka se již ve sportovní terminologii nenosí. Stejné to je v České fotbalové asociaci, stejní Peltové, Berbrové apod. Tito nahlas vykřikují něco o slušnosti, cti, morálce, očištění jména, přitom jsou to oni, kteří za tento doping bafuňářů sami mohou.

Nemám rád svinstva, doping, lumpárny, podvody, lži, úplatky, proto se letos poprvé a za čtyři roky podruhé, nebudu na MS ve fotbale dívat. Nevěřím FIFA, nevěřím Rusku, nevěřím Kataru, nevěřím ve slušnost, poctivost, fair play, morálku ve fotbale. Jsem přesvědčený, že vítěz je předem znám. Rozhodli o něm zkorumpovaní bafuňáři FIFA a národních svazů. Fotbal, v současné situaci, se pro mě stal synonymem korupce, sázení, nečestnosti a lumpáren. Skutečně se z něj stal sport pro naivní blbečky.

PS: Za své chování, které bylo čestné, slušné a morální, minimálně na "hřišti", jsem nikdy oceněn nebyl, vyjma spoluhráčů a protihráčů, ceny Fair play se nikdy nedočkal nikdo z mých spoluhráčů i protihráčů, protože by bylo nefér ji někomu udělit, všichni jsme hráli Fair play, za což jak spoluhráčům, tak protihráčům děkuji. Ten, kdo je dnes oceňovaný FIFA, nebo národními bafuňáři za Fair play hru, by si měl vážně rozmyslet, zda být stínem všiváren FIFA a národních svazů, za který se schová nečestnost, doping, podvody, sázky, lži, je skutečně to, čím chce být a zda si takovou cenu od těchto bafuňářů převezme. Bez ní se dá také krásně žít.