16. 7. 2017 – Než tu bude Babišov

Politik má mít vizi, ke které směřuje a naplňuje ji. Aby toto mohl činit, musí mít od občanů dostatečný mandát k naplnění této vize. Kdo vizi nemá, nemá kam zemi směřovat, je to bohulibý populista, žvanil, plácal.

Poté, co TOP 09 vyfoukla všem PR agenturám vodu z rybníka, co přišla se svojí Vizí 2030, se s vizemi ostatních roztrhl pytel. Najednou jsou všichni vizionáři. Udavač STB Babiš také zaspal, tak se to snaží dohnat. Zjistil, to, co již dávno říkával T. G. Masaryk. Kdyby místo udávání na STB a podlézání komunistickým vrahům četl T. G. Masaryka, nebo Čapka a jeho hovory s panem prezidentem, nemusel by být zaskočen a věděl by to. Bez ohledu na kvalitu vizí, které obden politické strany přidávají ke svým volebním programům, je nepochybné, že inspirace TOP 09 byla pro ostatní opravdu znatelná.

Vize, je věc jedna, ale bez důkladného programu a rozepsání jednotlivých kroků, jak vizi naplnit, je k ničemu. Je to poté pouhé dohánění rychlejšího, ale s vizí to nemá nic společného. Jaké vize má udavač STB Babiš?

1. Nejdříve nás zahrnoval svoji humanitou a volal po přijímání uprchlíků. Jakmile ovšem jeho PR manažeři, placení z Agrofertu, zjistili, že "dav ovčanů" žádá opak, ihned svoji rétoriku otočil a ostře vystupuje proti jakékoliv pomoci těm, kterým pomáhat máme, především ženám a dětem, sirotkům apod. Žádné argumenty samozřejmě není schopen předložit, jenom se rozhodl "vyhovět" davu ovčanů, přitom sám nabírá do svých společností migranty z Mongolska, prý z totožného společenského prostředí, jako je běžné v Evropě, aby jim nemusel platit vyšší mzdy. K tomu se ohání "vlastenectvím", které ovšem je spíše nacismem, protože vlastenectví je spojeno s humanitou, jak říkával T. G. Masaryk, a do své nevymáchané huby si dokonce bere hrdiny a bojovníky za svobodu a demokracii nejen 1. a 2. sv. války, ale i proti komunistické diktatuře, kteří se ovšem vyjádřili opačně, vyzvali stát, aby se choval vlastenecky a humanitárně, ti, kteří skutečně bojovali za naši svobodu a demokracii, ne ti, kteří udávali komunistickým vrahům. Je jich již málo, ale přesto nadále za naši zemi musí bojovat, proti takovým, jako je Babiš, u kterého spatřují značnou podobnost s Hitlerem a jeho chováním. Tady je máte - ZDE. My jsme potomci Masarykovi, ne udavačů STB!

2. Z velkého zastánce přijetí EURo se najednou stal velký odpůrce přijetí EURo. Argumenty proti EURo jsou buď chabé, nebo vymyšlené (jako je údajné ručení za řecký dluh, protože zpětně se k závazkům nelze nutit připojit). To, že, díky EURo, mají zaměstnanci koncernu VW na Slovensku, průměrně, o 20% vyšší platy, než zaměstnanci VW koncernu v Čechách, již zapomněl úplně dodat. To, že mají o 60% vyšší platy, než zaměstnanci Agrofertu, raději neříká.

3. V jeho knížce, o čem sní, sice krásně píše o mzdovém dorovnání se Západem, ovšem sám, jako největší podnikatel, platí svým zaměstnancům podprůměrné mzdy, navíc, bez ohledu na jeho odpor k přijímání migrantů, sám přijal migranty z Mongolska, kteří nahradili české zaměstnance, toužící po dorovnaných mzdách. Tak nějak by asi měl, udavač STB, jít příkladem a mzdy dorovnávat sám, ale neměl by, logicky, přijímat migranty z Mongolska, jistě to skoro totožné země, plné křesťanů, na pracovní místa českých občanů. Jako ministr financí, byť již minulý, ale nasadil si tam svého poskoka Pilného, by navíc měl hájit zájem naší země, ne své firmy, tedy postarat se o to, aby čeští občané, co pracovat odmítají, buď přišly o sociální dávky, tím je donutil k práci, nebo "přetáhnout" zaměstnance jiných společností do své, především vyšší mzdou. Místo toho ovšem plní svoji vizi, celý stát plný migrantů a pracující občané budou platit daně na nepracující české spoluobčany, aby udavač STB vydělal, stát prodělal.

Podívejme se na průměrné uvažování voliče udavače STB Babiše, alespoň ve stručnosti.

1. Babiš peníze nepotřebuje, má jich dost, není v politice, aby kradl, jako ostatní - poté jistě takový volič bude umět vysvětlit, proč využil zákon o dluhopisech, když nepotřebuje krást, peněz má dost, a z výdělku nezaplatil STÁTU, stát jsme my, ubohých 19% na daních ze svého zisku? Vždyť tvrdíte, že má peněz dost, nepotřebuje krást apod.?

2. Proč Babiš, po vzniku této kauzy, nedal peníze STÁTU, co doslova ukradl, ale na charitu?

3. Babiš vymete ten chlív zlodějů a udělá v zemi konečně pořádek. Za 3,5 roku neudělal nic, vůbec nic. Pouze používá hesla nacistů o zbytečnosti demokratického Senátu a Sněmovny, nazývá je "žvanírnou", jako kdysi Adolf Hitler. Kde ten pořádek udělal? Proč poté nezrušil především daňové zákony pravicové vlády p. Nečase, ale ponechal je v platnosti, když to s vámi myslel dobře? Například jenom 5% DPH nižší na potraviny by se hodilo i vám, ne?

4. Zarazí zlodějiny podnikatelům - ano, zahrál na vaši strunu nenávisti a závisti, 2 nejčastější sportovní disciplíny Čechů. No, jo, ale proč se tak urputně brání kontrole z Finančního úřadu jeho Agrofertu, proč se zaměřil na ty malé, ale neudělal ten pořád ve zlodějinách velkých korporací, jako je ta jeho? Využil, typicky českých vlastností - závisti a nenávisti - aby oslovil tyto typicky české voliče. Krádeže korporací na daních, jako je Agrofert, se odhadují na 200 miliard ročně, to je skoro 20% našeho státního rozpočtu. On se ovšem zaměřil na ty nejmenší, kde se odhadují daňové úniky, sám to potvrzuje svým tvrzením, na 15 miliard, což je 0,15% příjmu státního rozpočtu. Jeho chování a jednání přímo odporuje tomu, že on nepotřebuje krást.

5. V politice není kvůli penězům - zcela jistě poté dokážete vysvětlit prakticky 3násobný nárůst dotací pro jeho firmu, v rozporu s 2% nárůstem důchodů.

6. Slovenský antiJánošík, slibuje nižší byrokracii, sám ovšem přijal desítky zákonů, zatěžujících nejen naše občany, ale i podnikatele - kontroly topení, EET, KHDPH, revize komínů, chystá se zdanit i studny. K tomu nabral přes 30.000 nových státních úředníků, kteří nás ročně stojí 30 miliard. Počet státních zaměstnanců se tak přehoupl přes 1.000.000 (jeden milion, pro blbé).

7. ANO-Bude líp - před nástupem k moci udavače STB Babiše stál rohlík 0,90 haléřů, dnes od 2-2,50 Kč. Máslo stálo 24,90 Kč, dnes překračuje hranici 50 Kč. No, bude líp, ale ne ovčanům. Když se měla zrušit podpora řepky, tak to zablokoval, takže nyní platíme miliardy ročně do jeho kapsy, zbytečně.

Po přečtení těchto několika řádků již víte, o co Babišovi jde. Pouze a jenom o jeho vlastní finanční prospěch. A k tomu mu komunisté dopomohou.