16. 2. 2020 Apel na tzv. demokraty – srovnejte si to v hlavě

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Putin slíbil zachovat pojmy maminka a tatínek

Mnozí z takového titulku začnou šílet a ihned oslavovat toho masového vraha. Podobná část občanů „naskočí“ na toto téma a začne se dohadovat s tou první částí. Jenom jedinci vám napíší něco v tom smyslu, že tohle určitě Rusko vystřelí mezi nejbohatší země světa.

Nejde ani tak o to, co ten masový vrah říká, ale o to, jak to právě dvě největší skupiny vnímají., přitom pouze ti jedinci, co to komentují například z ekonomické stránky, mají pravdu. A nejde ani o to, že to říká ten masový vrah, ale jde o to, že tyto nesmysly, které ve 21. století prostě nemají místo, vůbec někdo říká. Jde o to, že podobná situace je i v ČR, které nyní vládne bývalá nomenklaturní klaka KSČ, pod dohledem STB. Naprosto nepodstatné věci, a pro 21. století absolutně nepochopitelné, jsou v titulcích článků, ovlivňují veřejné mínění občanů. Podstatné věci nikdo neřeší.

Asi se všichni shodneme na tom, že politiky si nevolíme kvůli tomu, aby někdo z nich vykřikoval do světa, že zachová nějaké pojmy, ale kvůli tomu, aby se naše životní úroveň, úroveň svobody, demokracie, budoucnost našich dětí, zlepšila a my jsme naši zemi předali našim potomkům v lepším stavu, než jsme ji dostali od našich rodičů. Nejen v ekologicky lepším stavu, ale i ekonomicky, společensky, v míře svobody a demokracie. I když se na to všichni shodneme, tak se poté ve společnosti najde velmi podstatná skupina jedinců, kteří jdou k volbám a svůj hlas, který má nesmírnou cenu, dají nějakému populistovi. V našem případě Burešovi, Okamurovi, Kalouskovi, Hamáčkovi apod.

Jako nejlepší příklad vám uvedeme naprosto dokonalou ukázku lidské blbosti. Větší polovina občanstva „skočí“ agentu STB na takovou pitomost, že díky EET vybere o 16 miliard více na daních, což nevybral a nikdy nevybere, a za to postaví x fakultních nemocnic, zvýší důchody o 1.000 Kč, nebo kolik to bylo apod. I roky po zavedení EET nepostavil jedinou fakultní nemocnici, nepostavil jediné dětské hřiště a důchody nad rámec povinné valorizace (to je ze zákona povinné zvýšení penzí podle inflace), o necelých 400 Kč. ALE! 100 miliard je kráceno na DPH, dalších 100 miliard je kráceno, rozumějte ukradeno, na korporátní dani, kterou platí firmy, jako je Agrofert. 16 miliard rozhoduje, asi ze závisti vůči malým podnikatelům, ale 200 miliard nikoho nezajímá. A na rovinu, vybrat je, tedy jít po největších zlodějích daní, jako je Agrofert a další společnosti, tak důchodci mohou mít o polovinu vyšší důchod, byl by tedy, průměrný, přes 21.000 Kč a ještě by zbylo na doplacení 2% HDP do výzbroje armády, jak se zavázali. A to každý rok!!!

Ne, není to vinou jenom těch občanů, kteří závidí i nos mezi očima a snaží se svojí podporou fašisty Babiše zlikvidovat malé podnikatele, bez ohledu na to, že si poté stěžují, že u pedikurky musí zaplatit o 100 Kč více, než platili a sami poté aktivně vyhledávají ty živnostnice, které by jim pedikůru udělaly levněji, klidně i bez papíru, je to o neznalosti. Oni neví, že se někde ukradne přes 200 miliard.

A zásadní otázkou je, proč to neví? Protože to opozice neřekne? Proč to ovšem opozice neřekne, když to je odhad přímo z EU, že jsme okrádáni o 200 miliard ročně? A na to si odpovězte sami. Já vás navedu. Protože i ten Kalousek, Fiala, Jurečka, Okamura, Filip, Bartoš je stejný gauner, jako Bureš. Všichni okrádají nás, občany této země. A teď je otázkou, koho volit, když se nikdo „normální“ neobjevuje. Ale on se objevuje, ale není zajímavý, protože nabízí reálná řešení našich problémů, nabízí skutečně funkční a nejchudších vrstev společnosti minimálně se dotýkající reformy penzí, zdravotnictví, policie, sociální reformy apod. Jenom chtít hledat.

Tak hledejte.

Podivný dvojí metr

Když se agent STB Bureš dostal do vlády, kdy předtím KDU-ČSL a ČSSD se ani neobtěžovali zrušit část Lustračního zákona, byl z toho na jedné straně „barikády“ povyk. Když se mlátičky z ANO a KSČ dostali do Parlamentu, byl z toho povyk. Když se bolševický agent stal poradcem Zemana, teď je další poradcem agenta STB Bureše, byl z toho povyk.

Když generál Pavel ohlásil možnou kandidaturu na prezidenta ČR, je za to oslavován. Když se Svěrák začal vyjadřovat prodemokraticky, byl oslavován. Když Kubera zemřel, byly z toho chvalozpěvy. Když se Rychetský vyjádřil negativně o Zemanovi, byly z toho také chvalozpěvy.

Všechny spojuje jedna věc – jsou to bývalí komunisté! U jedněch to vadí, u druhých ne. Apel na tzv. demokraty – srovnejte si to v hlavě.

Povyk kvůli čínské biologické zbrani utichl

Koronavirus a jeho důsledky nás postupně přestávají zajímat. Netýká se nás. Možná zatím. V Evropě zatím nahlášeny 2 případy úmrtí. Objevují se naděje, že půjde léčit, jednou z nich je lék, který vyvíjela laboratoř prof. Holého, který již zemřel. Nadějní nástupci českého opomenutého génia.

Co zamrzí je skutečnost, že se mezinárodní společenství odmítá věnovat tomu, že Čína, v rozporu s mezinárodním právem, vyvíjela biologickou zbraň, kterou úmyslně, nebo neúmyslně, vypustila mezi své občany, stovky z nich na tuto zákeřnou zbraň umřelo. Když se za I. Světové války používal bojový plyn, bylo ihned po válce takové jednání zakázáno. Týkalo se to i Sýrie, které je Čína velkým spojencem, tedy jeho vůdce, masového vraha Asada. Jistě jste si povšimli, že i on unikl zaslouženému trestu, za použití smrtícího plynu vůči svému obyvatelstvu. Mezinárodní společenství k takovým projevům masových vrahů začíná být imunní. Bude nás to hodně mrzet. Stejně tak, i použití biologických zbraní Ruskem ve Velké Británii. Pokud se takovým projevům rázně nepostavíme, nepřestaneme se bát případné „války“, dopadnou důsledky i na nás. Je to podobná situace, jako za Mnichova, kdy se velmoci chtěly vyhnout válce, nakonec ji stejně měly.

Malé tipy k velkým krokům vůči ekologii

Ekologie se díky slečně Thunberg stalo velké téma. Již jsme o tom psali. Ale máme tu pár opravdu malých kroků, které mohou naší planetě pomoci.

Stejně, jako se zpětně vykupuje elektro odpad, který, je-li použitelný, se ještě využívá například i neziskových organizací, které se věnují bezdomovcům, lidem v tísni apod., tak stejným způsobem můžeme například řešit i oblečení, vybavení domácnosti apod.

Nemyslíme tím „zpětný odkup“, tedy další finanční zatížení domácností, ale možná si někteří, staršího data narození, pamatují, jak naši rodiče, prarodiče, dávali zvlášť pečivo, které ještě bylo „k jídlu“ a to přivazovali na kontejnery, stejně tak i sušili pečivo a pokud bylo strouhanky dost, tak se také pověsilo na kontejner. Vše do rána zmizelo. Brali si jej senioři, nebo také lidé, co měli domácí zvířata, jako slepice, králíky apod.

Stejnou možnost máme i my. Můžeme dát vedle popelnice ještě použitelné oblečení, obuv, nebo oblečení dát do speciálních nádob, které jsou na sídlištích. Stejně to můžeme dělat i s hrnci, pekáči, nábytkem, které můžeme odvést do sběrných dvorů, ale tam se nám většinou nechce, tak je můžeme položit v nějaké tašce ke kontejnerům. Tímto způsobem můžeme pomoci trochu omezit plýtvání. Ano, najdou se lidé, kteří nebudou kupovat nové vybavení domácnosti, nebo chalupy, takže toto spotřební zboží ještě využijí, ať už se to týká bezdomovců, mladých rodin, ale i sociálně slabých rodin. A ne, to nejsou cikáni, to je více jak dva miliony lidí v exekucích apod., mezi nimi je spousta seniorů, mladých, aktivních, lidí, kteří měli smůlu. Ale o to vůbec nejde, kdo využije tyto věci, jde o to, že se může trochu omezit spotřeba, která velmi zatěžuje životní prostředí.

Tak hezký víkend a celý příští týden a snad se již brzy dočkáme skutečného jarního počasí. U nás již jsou bledule, co u vás?