15. 7. 2018 Tak máme novou vládu, podporovanou NSDAP

Tak máme novou vládu. Těžko napsat k této věci něco lepšího, než napsal pan senátor Goláň na svém Facebookovém profilu ZDE. Jednu malou poznámku si k jeho textu dovolím - takto nastupoval nacismus v Německu, fašismus v Itálii i komunisté v roce 1948 u nás. Zdánlivě se nic nezměnilo, postupně si lidé museli dávat pozor na to, co říkají, skončilo to masovými vraždami, perzekucí, násilím.

Tak máme po více jak osmi měsících vládu. Každý, kdo s ní nesouhlasí, pro ni hledá různá podivná označení, ale mě napadá jediné. Je to vláda našeho národa, protože každý národ má takovou vládu, jakou dopustí, aby měl (nikoliv jak se říká, kterou si zaslouží).

Máme vládu, kterou podporuje KSČM, která se hrdě hlásí k odkazu KSČ a která je plná lidí, kteří jsou spojeni se starým režimem ať již přímo činy, či ideologicky.

Je to stejné, jako kdyby v Itálii podporovala menšinovou vládu Fašistická strana republikánská Benita Mussoliniho, jako kdyby v Německu podporovala menšinovou vládu Hitlerova nacistická NSDAP, či ve Španělsku takovou vládu podpořila klerofašistická Falanga generála Franca.

Proč se něco takového v těchto zemích nestane? Protože se tyto země v maximální míře snažily vypořádat s tím, že tato jejich minulost byla zločinem proti lidskosti a jako taková nesmí být zapomenuta, ale musí být jednoznačně odsouzena! A to se jim z velké části zcela podařilo.

A jak jsme na tom my? My se se svou komunistickou minulostí vůbec nevypořádali a v duchu si pořád myslíme, že některé věci byly i dobré. Ano, spousta věcí byla pro některé lidi vynikající a ještě lepší než teď (to slyšívám od některých diskutujících, ale nikdo mi zatím nevysvětlil, které a proč). Určitě některé věci za socialismu byly lepší než teď i pro ostatní. Ale ve fašistické Itálii byla spousta věcí mnohem lepší než teď a stejně tak tomu bylo i v nacistickém Německu, či klerofašistickém Španělsku. Proto taky lidé za svými vůdci naprosto slepě stáli, protože se měli lépe než dřív a v některých sférách života i lépe, než se mají nyní. Ale přesto všechno, co se před druhou světovou válkou a i během ní stalo, i přes ty dobré věci dnes Němci, Italové a Španělé odsuzují tu dobu a své činy během ní jako celek. Nikdo s nostalgií nevzpomíná, jak mu bylo za války. Nikdo neříká, že za těch dob bylo lépe.

Ale my Češi to máme jinak. Neumíme odmítnout komunistický režim jako celek, i když to byl režim stejný jako režimy v Německu, Španělsku či Itálii, režim, který navíc bojoval (na rozdíl od Němců, Italů a Španělů - ti bojovali hlavně proti jiným národům) s vlastním národem. Represe byla obrovská, vše, co by mohlo podrývat autoritu režimu, bylo zakázané, kdo chtěl uprchnout ze země, byl zastřelen jako nepřítel socialismu. Lidé byli vystrašeni takovým způsobem, že jim nezbylo, než tento režim přijmout a uctívat, jinak by měli problémy jejich děti a oni by měli problémy se svým zaměstnáním. A tak všichni sami sebe přesvědčili o tom, že se vlastně nic neděje, protože když budeš držet hubu a krok, budeš žít v klidu a když ještě pomůžeš vládnoucím, tak dostaneš úplatek v podobě kariéry a funkce. Každý zapřel sám sebe a dělal, že nevidí kolem sebe nic, protože kdybychom si všichni jako národ připustili pravdu o tom, co se děje kolem nás, museli bychom zákonitě povstat a komunistický režim svrhnout. A to se nikdy nestalo. Režim se rozpadl sám, i když jsme mu my studenti tehdy hodně pomohli.

Náš národ se ale nikdy se svou minulostí nevypořádal, nevypořádal se se svým dřívějším pasívním přihlížením křivdám, zrůdnostem a vraždám, či jinému řádění komunistického režimu v době socialismu a dnes tyto věci v sobě potlačuje dále stejně tak, jak to činil dříve. Nedokázal odsoudit komunistický režim jako celek‼️ A výsledkem je vláda s podporou komunistů.

Nemůžeme se zlobit na někoho, že volil ANO, ČSSD, ODS, TOP09, STAN, SPD či Piráty (Piráti zase budou křičet, že jsem je hodil do jednoho pytle s ostatními stranami