15. 4. 2018 Obrana mezinárodních úmluv

USA, Velká Británie a Francie zaútočily na Sýrii, jako odvetu za použití chemických zbraní.

Syrský režim Bašára Al-Asada, jak se celým jménem jmenuje syrský masový vrah a diktátor, v krátké době opět použil chemické zbraně na civilní obyvatelstvo. Bez ohledu na množství ruských trollů, jejichž cílem je zpochybnit vše, i narození Putina, snažících se zpochybnit i použití chemických zbraní v Sýrii, přestože vlastnictví těchto zbraní Asad i ruský masový vrah Putin potvrdili v minulosti, kdy se Rusko zavázalo, výměnou za neužití vojenského zásahu OSN, k jejich likvidaci, je nepochybné, že chemické zbraně Asad nadále vlastní, vyvíjí a užívá na civilní obyvatelstvo.

Důsledky neschopnosti OSN důrazně vojensky zasáhnout proti takovému bestiálnímu chování Asada a Putina jsou miliony uprchlíků, kteří odchází do jiných zemí, včetně zemí EU, hledajíce bezpečí pro sebe i své rodiny.

Pokud je něco nesmírně důležité, pro budoucnost planety, jsou to zásadní změny v OSN. V současné době nezbývá demokratickým zemím nic jiného, než bez mandátu OSN, kde mají právo veta země, v jejichž čele stojí diktátoři a masoví vrazi, vojensky zajišťovat neužívání například právě chemických zbraní. Tímto se ovšem vytváří precedenty, jako je okupace Ukrajiny, kterou, prakticky bez důsledků, činí Rusko v čele s Putinem.

Dovedete si představit, jaké by to bylo, kdyby mezinárodní společenství jednalo v zájmu obyvatelstva jednotlivých států, kde vládnou diktátoři, masoví vrazi? Například, kdyby mezinárodní společenství nechalo zabít Hitlera, Stalina, ihned při prvním zjištění, že v jejich zemích dochází k porušování mezinárodního práva? Jak by se na takové planetě žilo? Byli bychom ušetřeni 2. sv. války, genocidy v SSSR, Číně, Tibetu, Korei, Vietnamu a dalších milionů obětí zrůdných diktátorských režimů.

Každý by si měl odpovědět na otázku, zda má právo, jako on, co se narodil v zemi, kde nyní vládne demokracie, svoboda, má stejná práva i občan KLDR, Číny, Ruska, žít ve svobodné a demokratické zemi? Ohánět se demokratickými volbami je nesmyslné, i Hitler vyhrál volby v demokratických volbách, ale v nich nesliboval, že nechá likvidovat celé národy, stejně tak Gottwald nesliboval, že nechá likvidovat tisíce rodin a občanů této země.

Pokud se OSN nezmění ve svých základních podstatách, nezruší právo veta jakékoliv zemi, nebude se v OSN rozhodovat prostou většinou, nebude tato planeta žít v klidu a míru, lidé se nebudu moci věnovat své budoucnosti, budoucnosti vlastních zemí, rodin, dětí.

Do té doby, díky USA, Velké Británii a Francii, že alespoň tyto země dokáží vzít do svých rukou otěže zodpovědnosti mezinárodního společenství proti porušování základních lidských práv, nyní v Sýrii.

Naše země by se ovšem neměla jenom spoléhat na naše spojence, měla by přiložit ruku k dílu a být jim aktivním spojencem, tedy vždy pomoci i v těchto vojenských aktivitách.