15. 12. 2019 Traktorista kritizuje lékaře

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Traktorista kritizuje lékaře

Možná vás to trochu překvapí, podle titulku, ale věřte, že se to děje. Otevřete ráno noviny, internet a koukáte, kdo všechno kritizuje někoho, aniž by měl o jeho práci byť základní vědomosti.

Dnes jsme otevřeli internet a vykoukl na nás nadpis – Herec Prachař kritizuje kouče Vrbu. Jistě, kritizuje ze svého pohledu. A to je ta dnešní „novinařina“. Místo toho, aby se novináři zajímali o názor třeba dřívějších úspěšných trenérů, jakým bezesporu, celospolečensky, je třeba pan Karel Brückner, tak nás krmí od rána do večera názory lidí, kteří by ani nezvládli vést první trénink malých fotbalových žáčků. Podívejte se třeba na kritiky vědců, kteří podle vědeckých důkazů, vědeckých prací, upozorňují na změnu klimatu. Nikdy bychom se o nich nedověděli, nebýt jisté slečny Gréty. A ejhle, kdejaký pisálek, kdejaký inženýr ekonomie, nikoliv vědec v oblasti, kdejaký zedník, ví daleko lépe, tedy podle novinářů, kteří jim poskytují takový prostor, než samotní vědci, kdo má mít pravdu. On-line sledujeme docela úspěšné pokusy morální krize, kdy kdejaký nevzdělanec útočí, dost pravidelně i sprostě, na vědce, aniž by předložil jediný argument. O klima, jako takové, asi vůbec nejde. A sami si odpovězte, zda vám nějaký novinář, byť údajně z té „objektivní“ strany, předložil kompletní argumentaci daných vědců na téma zhoršujícího se klima. Nikdy a nikde, ale jsme doslova zavaleni názory takových primitivů, jako jsou někteří herci, novináři apod., kteří neví vůbec nic, vezmou si k argumentaci jednu tabulku, kterou ani nikdo neví, kdo vytvořil a s tím si vystačí při útocích na Grétu, nikoliv na vědce. Všimněte si, že všichni – Zahradil, Clarkson, Klaus a další – útočí čistě na Grétu, nikoliv na argumenty vědců. Oni totiž ty argumenty nemají, tak se uchylují pouze k útokům na „symbol“, kterým je mladá dívka, která ovšem říká – poslouchejte vědce.

Jakou váhu mají slova nějakého Clarksona, který ve svém životě jistě dokázal vytvořit zajímavý formát auto-moto pořadu. Zábavný, plný narážek, urážek apod. Ale zcela jistě ani nezná složení toho, co dýcháme. A takový primitiv útočí na „symbol“, bez argumentů, bez důkazů, bez znalostí.

Cílem těchto „pseudonovinářů“, kteří nám pořád předhazují názory „neodborníků“ na odborníky, je utvrdit zbytek společnosti, že má právo kritizovat cokoliv, kohokoliv, aniž by kdokoliv měl ke kritice, chcete-li diskusi, důkazy, argumenty, vědecky podložené. Ne, nemáme právo kritizovat, ani chtít diskutovat, o věcech, o kterých prakticky nic nevíme, ani už si nepamatujeme to složení „vzduchu“, který dýcháme. Ne, toto právo opravdu nemáme, mají jej pouze vědci, kteří se této věci, leckdy i po celý svůj profesní život, věnují po odborné stránce. Cílem těchto „pseudonovinářů“, možná to ani neví, je vyvolat celospolečenský dojem, že vědci jsou ňoumové, kteří nic neví, nic neumí. Zpochybnit jejich autoritu, která je všeobecně vnímána, jako přirozená autorita. Proto ty útoky na tyto autority. Ne, s tím nepřišel Zeman, s tím nepřišel Babiš, s tím jste všichni souhlasili, bez ohledu na vaše volební preference. Ti „pseudonovináři“ jsou ze všech médií, ne jenom dezinformačních, ale ze všech. Kdyby mezi nimi nebyla i ČT, jako příklad, nikdy by nemohla diváky informovat o tzv. 500 vědcích, kteří údajně mají vyvolat dojem, o jejich odbornosti, a napadnout právě vědce, skutečné odborníky na téma klima, a vyvolat ve společnosti dojem, že každý máme právo je kritizovat, napadat, urážet. Proč? Protože mezi těmi 500 vědci je údajně jediný, který alespoň dané téma ke klima, vystudoval, ale nevěnuje se mu ve své profesi.

Bude tedy zcela normální, aby příště traktorista kritizoval práci lékaře? Sami si musíte zvážit, jak dalece jste byli dosud ochotni doslova hltat nesmysly, šířené neodborníky, pokud tyto nesmysly byly podporující vaše neodborné názory. Pořád. A je jedno, koho volíte. Morální a etická destrukce společnosti je v plném proudu, ale vy nemusíte být její součástí, tak jí nebuďte. Lékař, vědec, výzkumný pracovník, profesor, učitel, stavař a mnozí další – to jsou přirozené autority a mluvte s dětmi, aby si jejich názory vyslechly, a vy také.

Kellner a Čína

V tomto týdnu byla zveřejněna informace, že Kellner a jeho PPF si tu platí desítky, možná stovky veřejně činných úředníků, politiků a dalších k šíření lží o Číně, abychom ji začali obdivovat.

Jenom aby bylo naprosto jasno. Čína je komunistický režim, který zavedl novou ekonomickou metodu – komunistický kapitalismus, který je od počátku financován krádežemi know-how, technologií i státem řízeným podvodem, kdy nás, občany, komunistické firmy okrádají a okrádaly o malé částky, při nákupu na čínských webových stránkách. Čína mučí politické odpůrce. Má koncentrační tábory, zneužívá práce dětí, není to svobodná, ani demokratická země. Snaží se okupovat okolní státy, jako je Tibet, nebo Thaj-wan. Pokud není po vůli čínských komunistů, jste vystaveni jejich výhrůžkám i urážkám. Ročně komunisté zabijí tisíce názorových odpůrců, nebo věřících, bez ohledu na víru. S takovýmito masovými vrahy se neobchoduje, ani nediskutuje. I obchod má mít etická a morální pravidla!

Volby ve Velké Británii

Pokud bychom byli závislí jenom na „objektivních médiích“, získali bychom asi dojem, který má většinová společnost u nás. Volby byly o Brexitu. Ale tak tomu vůbec nebylo. Byli jsme krmeni tím, že volby budou řešit pat, který se týká Brexitu. Nebylo tomu tak. Primárními tématy Labour Party i Torryů byla prostá britská témata. Labour – zestátnění pošty, drah apod., k tomu investice do zdravotnictví, příslib nového referenda. Torryové – investice do zdravotnictví, nižší daně, apod. Labour Party i Torryové nemají jednotné postoje k Brexitu. Na jedné i na druhé straně jsou zastánci i odpůrci Brexitu. Boris Johnson (BoJo) slíbil vyvést zemi z EU ještě letos. Respekt k všelidovému hlasování ze strany obou největších parlamentních stran byl zcela zřejmý. Odpůrci Brexitu prohráli (vyjma Skotska, kde naprosto jednoznačně zvítězili). Po volbách BoJo prohlásil, že Velká Británie je nejdemokratičtější zemí světa. A prohlásil to skoro i právem. Británie poskytla možnost Skotsku, v referendu se vyjádřit o jejich samostatnosti, poskytla lidem v Británii se v referendu vyjádřit o setrvání jejich země v EU. Obě referenda byla velkým tématem, obě zasahovaly do všech společenských oblastí, skotské dokonce i o budoucnosti celé země. Útoky na BoJo, že je lhář, podvodník apod., jsou dost nejapné. Který politik nelže a tím nepodvádí? Ne, neobhajujeme lži a podvod, jsme zastáncem toho, že pokud někdo použije prokazatelných lží a nepravd ve volební kampani, má být diskvalifikován pro další boj o politické funkce. Ale my nejsme Velká Británie, ani ČR. Podstatou této části našeho dnešního komentáře je, spíše podiv nad tím, jak nás naše média informovala. Volby nebyly o Brexitu, protože poté by absolutní většina volila Brexit (Labour Party slibovala nové referendum, přitom absolutně propadla). Podotýkáme, že všechna média, i ta dezinformační, do nás hustila nesmysly.

Tak hezkou třetí adventní neděli, přátelé. PS: Dnes se zapaluje ta růžová svíčka, ne ta červená. A nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí.