15. 11. 2020 Kdo bude vítěz koronavirové krize?

Vítáme u našeho dnešního komentáře.

Čína o koronaviru ve Wu-chanu informovala až po dvou žádostech, tvrdí WHO -  Deník.cz

Kdo z koronavirové krize vyjde jako vítěz

Média i politici nás zahlcují informacemi, týkajícími se koronavirové krize. Od rána do večera on-line sledujeme nesmyslné informace o počtech nakažených, které nic neznamenají, pokud nejsou počítána na celou populaci a pokud není celá populace pravidelně testována, od rána do večera jsme „bombardováni“ informacemi o počtu hospitalizovaných, kdy nám tato čísla opět nic neříkají, pokud v nich nemáte uvedeno, kolik z nich jsou „sociální pacienti“, tedy ti, kteří nemají žádné příznaky, žádný průběh nemoci, ale jsou pozitivně testovaní a nikdo si je nechce vzít domů, takže jsou v nemocnicích a je jich přes 40% z celkového počtu hospitalizací, a nakonec nám sdělují „bombastické“ informace o tom, kolik lidí s Covid zemřelo, nikoliv na Covid, ale „s“ Covid, protože na Covid neumírá prakticky nikdo, jak se shodnou všichni patologové na světě.

Přes tyto nesmyslné informace, jejichž účelem je nás pouze zastrašit, donutit nás vzdát se své svobody, demokracie v naší zemi, tu probíhá tuhý zákulisní boj o dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany, která nás zadluží buď přímo ze státního rozpočtu, nebo nepřímo skrze ČEZ, o stovky miliard, kde není jistota návratnosti této investice, protože kdyby byla, dostal by ČEZ klasický bankovní úvěr na tuto stavbu, což banky odmítají. Za tyto stovky miliard by možná veškeré nemovitosti v ČR měly solární ohřevy zdarma, občané by z nich mohli těžit úsporou za platbu energií v řádech tisíců korun ročně. Ne, my se budeme dohadovat o nesmyslné investici v řádech stamiliard, místo toho, abychom se podívali na západ a investovali, pokud již to máme platit z našich daní, tak formou dotací pro občanské bydlení, právě občanům a pomohli jim snížit náklady na život v řádech tisíců korun ročně. Nejde pouze o solární panely, jde i o větrné elektrárny, které třeba v Německu běžně stojí ve střední části Německa, kde skutečně žádné hory čekat nemůžete, tedy v nížinách, což je přeci nesmyslem, jak nás ujišťují fanatici do zadlužování naší země v řádech dalších stamiliard.

Mezi tím si Čína mne ruce. Původce nového typu koronaviru, na který zatím není lék, díky kterému jsme přišli o svobodu a žijeme v totalitní společnosti. Původce, který od začátku tajil data, dnes je tají také, ale k lockdownu nepřistoupil celoplošně, tedy výroba jede téměř na plný výkon, propad ekonomiky bude podle propadu světových ekonomik, protože Čína je životně závislá právě na odběrech zboží ze strany největších světových spotřebitelů, jako jsou USA, Evropa, ale i Indie. V USA se Číně povedlo zbavit se největšího škůdce, z jejich pohledu, Donalda Trumpa. Ať již si každý říká o něm, co chce, mnohé je jistě pravdou, ale nelze mu upřít skutečnost, že to je jediný politik, který vůči Číně aktivně vystupoval, jeho ekonomické kroky vůči ní byli velmi bolestné pro Čínu, dostala se do bezvýchodné situace, kdy musela dočasně upustit od snahy budování 5G sítí apod., musela se dočasně z amerických aktivit stáhnout, protože Trumpova administrativa ji neumožňovala zásahy do amerického teritoria, Čína se dostala do situace, kdy ji hrozil masivní propad ekonomiky. Číně se povedlo Trumpa zbavit a vyměnit jej za loajálního Joe Bidena, který bude praktikovat politiku podobnou Obamově, nikoliv Trumpově. Dveře USA se tak opět otevřou největší světové hrozbě, která jde z Číny, totalitní neonacisticko-komunistické země. Dopady pro západní země to bude mít tragické, všichni vidíme, jak nejen ČR, ale ani jiné země nebyly schopny vyrobit dostatečné množství ochranných pomůcek při malé epidemii, jakou je koronavirová krize. Ano, je to malá epidemie, Španělská chřipka zabila na 50-100 milionů lidí, takže skutečně se jedná o banální problém, který země nebyly schopny řešit svépomocí a byly odkázány na výrobní možnosti Číny, která je zaplavila zdravotně nezpůsobilými plagiáty, nekvalitními výrobky, nad kterými zůstal rozum stát. Ovšem západním zemím nic jiného nezbývalo.

Tak to je se vším, v minulosti jsme měli možnost vidět, jak si Čína koupila, za peníze utržené od nejbohatších populací na planetě, jako je Evropa, či Amerika, zásoby železa a cena hutního materiálu rostla násobně. Je tomu asi tak 15 let, vidíme to prakticky každý den. Západní civilizace zapomněly na tento „východní mor“, odmítají se mu postavit čelem, odmítají mu komplikovat „zamoření“ západních civilizací, protože východní již většinou zamořeny jsou, až na čestné výjimky. Dovedete si představit Japonce, jak jsou odkázáni na čínský brak, jak si jej kupují, nebo občany Jižní Koreje, Tchaj-wanu? Mamon „největších zisků“ spojený s „mamonem úspor“, jak na straně výrobců, tak na straně spotřebitelů, přivedl západní civilizaci na okraj propasti. Právě tato banální epidemie nám všem ukázala, že ne vždy je vhodné přesouvat výroby, kvůli zisku, nebo nižším prodejním cenám, z teritoria západních civilizací, obzvláště to platí pro zdravotnický materiál, ale i pro zbrojní průmysl, letectví, automobilový průmysl, potravinářství, ocelářství apod. Jsou prostě věci, které si, byť za vyšší peníze, musíme vyrábět sami, pokud se v budoucnosti nechceme stát závislými na dodávkách nezbytně nutného zboží od neonacisticko-komunistických zločinců. To samé se týká Ruska, máme se umět postarat o nerostné suroviny z jiných zdrojů, případně masivně využívat obnovitelné zdroje, čímž se velkým obloukem vracíme opět k JE Dukovany. Chovat se, jako Velká Británie, USA a nevymýšlet nesmyslné závislosti na nepřátelích, jedná se o věci, které mají strategický význam.

Vítězem této krize bude nepochybně její původce – Čína. A to ve všech ohledech, upevní si dodavatelské pozice na všech trzích, včetně těch západních, možná vyjma Kanady a Velké Británie, kde není takový „hon“ po nejnižších cenách, jako v zemích bývalého východního bloku.

U nás, v ČR, bude zřejmě vítězem Hnutí ANO Andreje Babiše. Volby do Sněmovny neprohraje, naopak to vypadá, že je vyhraje se 40% a možná i více. Vždyť i v době největších problémů s čínskou chřipkou si nadále udržuje pevné první místo, vyhrál, jako jediný premiér v historii, volby do Krajských zastupitelstev, až se vláda rozhodne uměle snížit reprodukční číslo, bájné „R“, což lze snížit uměle, jako to vidíme právě v této době, tak bude v mnoha očích přeživších a k smrti vystrašených občanů jejich zachráncem. Samozřejmě to má mnoho proměnných, například mu nesmí „rupnout nervy“, jako se to naposledy stalo při interpelacích, samozřejmě nesmí udělat nic tak dramatického, aby ho to stálo židli premiéra. Ale to mu už PR tým poradí, jak tu zavést vládu jedné strany.

Zarputilá a oddaná práci. Armáda ve Kbelích uctila zesnulou vojačku -  iDNES.cz

Zbytečná smrt na Sinaji

V pátek se vrátily ostatky příslušnice Armády ČR ze Sinaje, kde tragicky zahynula při pádu vrtulníku. Ostatky byly přijaty s nejvyšší vojenskou poctou na letišti v Kbelích. S největší úctou přijímáme zprávy o vojácích, vojačkách, kteří umírají na zahraničních misích. Jsou to vyhaslé životy mladých lidí, kteří odešli do zahraničních misí bojovat s teroristy. Tady to ovšem není stejný případ. Život mladé ženy vyhasl při pádu vrtulníku v Sinaji. Co tam vůbec naše armáda dělá?

V roce 1981 uzavřel Egypt s Izraelem dohodu, kdy oblast Sinaje Izrael vrátil Egyptu. Nad dodržováním této mírové dohody dohlíží organizace, vzniklá z iniciativy Egypta a Izraele, Multinational Force and Observers, jejíž cílem je dohlížení nad dodržováním bezpečnostních podmínek mírové dohody. Mise se tam konají od roku 1982. 38 let od uzavření mírové dohody mezi Izraelem a Egyptem, nebyl Egypt schopen zajistit si bezpečnost sám, přitom Izrael jej nenapadá. Jedná se o misi, která nemá mandát OSN, o který se sice usilovalo, ale tehdejší SSSR toto úsilí zablokoval, přesto uběhlo mnoho let od té doby, aby se případně ustanovila mise OSN, nikoliv třístranná (s USA).

38 let si tam Egypt nebyl schopen udělat pořádek a zajistit bezpečnost území, které mu patří. Pokud by jakýkoliv stát požádal o pomoc v boji s teroristy, jistě nebudeme proti, ale zajišťovat to, co mají zajišťovat bezpečnostní složky každého státu, 38 let, to opravdu nepodporujeme. Ta smrt byla zcela zbytečná.

Politika je obchod s lidskou hloupostí, nezapomínejte.

Tak hezký víkend a celý příští týden.