13. 10. 2019 tohle nás do TOP 10 přímo katapultuje. :)

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

ODS a jejich lži

Tento týden jsme se dočkali malé knížečky, která má být představením volebního programu ODS, který nás prý má do 10 let dostat do TOP 10 nejvyspělejších zemí světa, jak sliboval předseda ODS Fiala. Tak jsme si v něm zalistovali a oněměli jsme úžasem. :). Nejdůležitějšími kroky jsou prý tyto:

Tak k 18. narozeninám prý děti dostanou vlakovou jízdenku pro jízdy do zahraničí, což nás má vystřelit mezi TOP 10. 🙂

Do 26 let prý nebudou děti platit daň z příjmu, stejně tak, pokud jeden z rodičů bude na mateřské (pobírat rodičovský příspěvek). V Egyptě neplatí daně z příjmu ti, co nemají na domě střechu. 🙂

V oblasti důchodů slibují přechod na vlastní spoření, čímž ovšem popírají Listinu základních práv a svobod občana, která nám garantuje přiměřené finanční prostředky ze státního rozpočtu, to už ovšem neříkají. Jinými slovy, tohle nás do TOP 10 přímo katapultuje. 🙂

To, co nás doslova vystřelí ne do TOP 10, ale TOP 3, bude jejich úsilí o zrušení daně z nabytí nemovitosti. Padli jsme na zadek.

ODS se nevyhnula ani otázce, dnes velmi žhavé, změně klimatu. Budeme prý třídit odpad. 🙂

Netušíme jak to vidíte vy, ale můžeme vám s naprostou jistotou sdělit, že ANO vyhraje i příští volby. Takovou neschopnost jsme opravdu od ODS nečekali. Ale kde brát, když to je ve vedení této strany samej idiot, že?

TOP 09 v nesnázích sází na lži

Vypadá to, že dnes jsme si vzali na paškál tyto dvě strany, ale souhra okolností zveřejňování pitomostí od těchto stran to tak chtěla. Mnozí jistě zaznamenali graf, který znázorňoval, že růst mezd je vyšší, než růst důchodů, tedy poměr průměrné výše důchodu vůči průměrnému platu klesá. Na tom by nebylo nic tak strašného, kdyby k tomu Kalousek nepřidal komentář – za Kalouska byly důchody vyšší (nepřesná citace).

ANOfašistům lze vyčítat ledacos, ale jistě ne to, že by nemysleli na důchodce. Ano, růst mezd je větší, než růst důchodů. O tom nelze vést polemiku. Tedy pokud si nevzpomeneme, co předcházelo za Kalouska. A to – plošné snížení mezd státních zaměstnanců, kterých tu je cca 1 mil., o 10%, což má vliv na snížení HDP, ale také na snížení průměrných mezd celkově, ale i pouze ve státním sektoru. A pokud by průměrné mzdy byly před snížením o 10% na úrovni 100%, tak po tomto snížení jsou ve státním sektoru na úrovni 90%, což je logický závěr, se kterým snad budete souhlasit všichni. Pokud poté vezmeme například skutečnost, že průměrný důchod byl před snížením na úrovni 40% průměrných mezd ve státní sektoru, tak poté, po snížení průměrných mezd o 10%, se poměr ZVÝŠÍ a to tak, že 40 z 90 je 44,44%. Je to jednoduché – 40:100 je 40%, 40:90 je 44,44%. A podobně byl, uměle, zásahem Kalouska, poměr důchodů k průměrné mzdě zvýšen.

Ale co je zásadní, ten poměr nic nevypovídá. Vypovídá kupní síla seniorů. A zde již dochází k zásadnímu obratu. Za doby Kalouska na MF byl růst důchodů za 4 roky vyšší o 1,1%, než růst inflace. Za doby Bureše na MF byl růst důchodů za 4 roky vyšší o 3,8%, než růst inflace, tedy důchodci si reálně koupili o 1,1%, resp. 3,8% (Bureš) více, než na začátku jejich působení na Ministerstvu financí. Za Bureše se mají senioři prokazatelně lépe.

FAKE nevytváří jenom ruská, nebo čínská propaganda, ale i naši. Je dobré u podobných věcí přemýšlet, aby nedocházelo k ovlivňování vašich názorů pomocí FAKE.

Burešovic FAKE

A tak do třetice, máme tu pitomosti, které šíří agent STB Bureš. Ve vší úctě, on je tak hloupej, že na sebe nabonzuje i to, že nadále ovládá své firmy, viz. sobotní rozhovor v Právu, přečtěte si jej. Tak nyní mají „plně nabito“ ti slavní státní zástupci. Tip? Nic se nestane, ta mafiánská pakáž ho bude nadále krýt. 🙂

Jo, a krize prý nebude. Bureš zrušil „ekonomický cyklus“. 🙂

Čína, Zeman, bolševici

Tak jsme se od soudruha Zemana dověděli, že Čína prý přestane financovat Slavii apod. To kvůli tomu, že Peking vypověděl partnerskou smlouvu s Prahou, když vedení Prahy požadovalo odstranění nesmyslu o uznání „jednotné Číny“.

Reakce u bolševiků očekávaná – výhrůžky, zastrašování, urážky, nadřazenost – přečtěte si o chování Hitlera v době Mnichovské dohody. To je jako přes kopírák, jak ty bolševický svině jednají. To samé bylo u problému s masovým vrahem Koněvem, ruská pakáž se chovala stejně.

Co je ovšem docela nové, výhrůžky nám sděluje Zeman, ten stbácký konfident, který má tu drzost nás zastrašovat, protože jeho skuteční páni – Čína a Rusko – si myslí, že ČR padne na zadek, jen ty zrůdy zvednou obočí. Opak je pravdou, čeští občané jsou hrdí na svojí zemi a tuhle pakáž tu nechtějí a nikdy nebudou poslouchat, natož se jí bát. Čínští a ruští vrazi by si měli uvědomit, že my se před nimi již klanět nebudeme, i kdyby tu měli svého Gottwalda, což mají.

USA, Turecko, Sýrie, Kurdové

Americký prezident Trump v předvolební kampani slíbil voličům, že stáhne vojska nejen ze Sýrie, ale i z Afghánistánu. I díky tomuto slibu vyhrál prezidentské volby. V Sýrii svůj slib již splnil. Jeho voliči mu tleskají. Čeští voliči čumí, že v Americe se plní předvolební sliby, to tady neznají, tady politici jenom lžou.

Poněkud překvapivě na to ovšem reagují připodělanci z EU a především mnozí čelní představitelé naší země, kteří odmítli našim spojencům z USA aktivně pomoci, když USA vstoupily do války v Sýrii. To naši politici nenašli odvahu tam poslat i naši armádu, aby pevně stála po boku našeho největšího spojence, na rozdíl od Velké Británie a Francie. O zemích EU, vyjma těchto dvou, ani nemluvě. Jedním slovem – připosranci. Turecko, náš partner z NATO vstoupil na území Sýrie a nahradil vojska USA. Mohly to udělat armády zemí EU, odkud jde největší kritika postupu USA, např. ČR. 🙂

A Kurdové? Ti poněkud nyní doplácí na svoje vypočítavé jednání. Nejdříve se postavili na stranu USA a bojovali s IS, za což jim patří jistě velké díky, poté, co USA odcházejí ze Sýrie, žádný jiný stát, vyjma Turecka, nenašel odvahu tam převzít jejich práci, se Kurdové obrací o pomoc k nyní „opticky silnějším“ Rusku a Asadovi. Po celou dobu Kurdové jednají z vypočítavosti a ze snahy zajistit si vytvoření a uznání vzniku jejich nového státu. Problém je ten, že žádný stát, kde by oni chtěli mít ten svůj, jim není ochoten území podstoupit. Velmi pragmaticky lze jejich jednání hodnotit jako obrovské selhání jejich diplomacie. USA nelze vůbec nic vyčítat. IS porazily. Neporazily Asada, protože to zbabral Obama, který měl dost času ho od moci odstavit. A Trump svoji funkci nezačal vykonávat s tím, že to, co doslova Obama „posral“ bude napravovat. Není to snad Obama, kdo nechal vyzbrojit jadernou zbraní třeba KLDR?

USA prostě nikdo aktivně nepomáhal, vyjma VB a FR, mají plné právo to tam zabalit.

Tak zase příští týden, přátelé.