12. 8. 2018 Tři čeští vojáci padli v Afghánistánu

Nechtěl jsem se tomuto tématu vůbec věnovat, protože takové téma nepatří na stránky komentujících dění v naší zemi. Je tu ovšem jedno velké ALE. Tím je jednání určité skupiny lidí, nazvu je spodinou a hlupáky, kteří si v roušce anonymity dovolí tyto hrdiny urážet a napadat.

Nazývají je "žoldáky", protože prý mají za to dost zaplaceno a prý bojují za USA, nikoliv s terorismem. Tak pro tyto blbečky napíšu, kdysi jsem byl také na vojně a budete se divit, i já jsem pobíral "žold", asi jsem byl také "žoldák". Voják je dnes u nás profesionální, tedy placené zaměstnání. Stejně, jako každý zaměstnanec, který cestuje, nebo žije v zahraničí, protože jej tam vyslal zaměstnavatel, i tito pobírají peníze, které kompenzují rozdíl mezi náklady v ČR a zahraničí, kde pobývají tito zaměstnanci. Takové peníze pobírají i naši vojáci v misích. K tomu pobírají příspěvky, které kompenzují nebezpečí takového výkonu práce. Armáda patří mezi jedno z mála odvětví v naší zemi, na kterou můžeme být pyšní, jsou profesionálové, ve svých oborech patří k nejlepším na světě, ať již "rangers", výsadkáři, chemici, polní nemocnice, apod. Drobné excesy jednotlivců nemá smysl vůbec zmiňovat, protože i do Armády se hlásí, a nejsou odhaleni, pošuci, kteří tam nemají co dělat, ale je jich mizivé promile. Ostatní jsou prvotřídní profesionálové, kterých si nesmírně vážím pro jejich odvahu bojovat s nepřítelem, nasazení vlastních životů, k mému pohodlnému životu, abych se nemusel klepat strachy, že mě tu nějaký terorista zabije. Všichni ti blbečci si píší v pohodlí domova, netušíc, že to pohodlí jim zajišťují právě tito, pro ně, "žoldáci".

Prý bojují za USA. Naše země je součástí NATO, což je splečenství států, které si slíbily kolektivní pomoc při obraně. USA byly napadeny teroristy 11. 9. 2001. Od té doby USA bojují s Talibanem v Afghánistánu, jako s hlavním strůjcem teroristických útoků v jejich vlastní zemi. Podle čl. 5, smlouvy NATO, jsme povinni jim v boji, po jejich napadení, pomoci. Jinak bychom se, po našem případném napadení, mohli dočkat, že se na nás naši spojenci také vykašlou. To je první a zásadní důvod naší přítomnosti v Afghánistánu. Jsem zastáncem našeho působení v NATO, protože pouze a jenom díky NATO je naše armáda kvalitně vybavena, naši vojáci se dorozumí s kolegy ze zahraničí, nemusí trpět neschopnost velení, protože i velení naší armády je kvalifikované. Mohu mít na jejich postup odlišný názor, ale oni jsou profesionálové, proto nebudu polemizovat s jejich rozhodnutím. V době VS byla naše armáda odpadem společnosti, který vystupoval a byl připraven střílet i do vlastních lidí. Dnes jsou vojáci většinou vlastenci, kteří neváhají položit svůj život i při živelných katastrofách. Ti blbečkové velice rychle zapomínají na armádní pomoc při povodních, kdy tito hrdinové neváhali ani minutu a pomáhali všem, koho viděli v nesnázích. Zadnice by jim měli tito idioti líbat.

Boj s teroristy je prakticky nekonečný, ale bez boje se jedná o život v neustálém strachu o vlastní životy, životy našich dětí, žen, starých lidí. Nemusím sice chápat, což také nechápu, proč to trvá tak dlouho, zatočit s pár "ručníkáři", ale pevně věřím, že se USA poučily z ne zcela šťastného opuštění Iráku a následné situace, která tam brzkým odchodem vojsk vznikla. S teroristy se nediskutuje, s teroristy se bojuje. A je mi jedno, zda s nimi bude NATO bojovat v Rusku, Číně, Afghánistánu, Itálii, nebo jinde. Vždy je budu v tomto boji podporovat.

Pokud naši vojáci bojují po boku vojáků jiných států, poté konají stejně, jako ve 2. sv. v. například letci v Anglii, nejdříve Bitva o Británii, poté boj s nepřítelem ve zbytku Evropy. Nebýt Británie a USA, Hitler by nikdy nebyl poražen. Ano, naši vojáci nejsou v Afghánistánu v bojových liniích, ale dnešní "války" se vedou všelijak, jenom ne konvenčně. Rusáci vedou mediální válku, stejně jako Číňané kupují osobní data občanů zemí EU, nebo USA, ovlivňují volby, veřejné mínění díky svým webům, televizím, rádiím. Teroristé vedou válku podlou, zákeřnou a nevyzpytatelnou. To se projevilo i zavražděním našich tří vojenských hrdinů. Na všechny druhy vedení války musí být naše armáda připravena. Na vítězství v jakékoliv válce obvykle stačí nejšikovnější hacker, který se nabourá do řídícího systému armády protivníka. To je neoddiskutovatelný fakt. U teroristů to ovšem nefunguje, vedou "partyzánskou" válku.

Jsou to hrdinové naší země, kteří jsou na stejné rovině hrdinství, jako letci z Anglie. Čest jejich památce, R. I. P., hluboká soustrast pozůstalým.