12. 7. 2020 Převzetí moci dokončeno

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Nejkratší glosa Karla Steigerwalda: Seznam estébáků kolem premiéra ...

Dokončení převzetí moci v zemi

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu pro údajný střet zájmů agenta STB Andreje Babiše.

Dovedete si představit, že vám někdo ukradne auto, Policie zná viníka, viník s autem běžně jezdí kolem vašeho domu, vy jdete za soudruhem Zemanem a říkáte mu, ale to je to moje ukradené auto, a soudruh Pavel Zeman vám odvětí – Ale to ukradl soudruh Gottwald a to je dítě všeho pracujícího lidu, na něj zákony neplatí a vy padejte domů, nebo vás zavřu. Tak asi takto to dnes vypadá.

Před několika měsíci, ba lety, jsme tu upozorňovali na skutečnost, že se zrodil „nový Hitler“. Upozorňovali jsme tu, jak se totalitáři dostávali k moci a jak si ji upevňovali. Soudruh Gottwald se de facto ujal moci již v roce 1946 a za 4 roky už tu probíhaly politické procesy. Nejznámějším žalobcem té doby byl – Urválek – dřívější Pavel Zeman.

Upozorňovali jsme, jak k tomu převzetí moci docházelo, že to nebylo ze dne na den, ale za pomoci a jásotu všeho pracujícího lidu, což dnes agent STB nemá, to trvalo 3-4 roky. Stejně jako v Německu po vítězství NSDAP ve volbách. Stejně tak i agent STB Babiš si svoji moc definitivně získal po cca 3 letech ve funkci premiéra. Jednou větou – už si koupil všechny.

Podívejte se zpět na naše komentáře, týkající se podpory Milionu chvilek pro demokracii tomuto slouhovi agentu STB Babišovi. Od samého počátku jsme to kritizovali, považujeme „justici“ za prorostlou mafií natolik, že de facto již ztratila význam v prosazování svobodných a demokratických principů, které vychází právě z „práva“ na spravedlivý proces, rychlý proces, před zákonem jsme si rovni. Nic z toho se dlouhodobě neděje a „justici“ celých 30 let ovládá mafie. Marně jsme varovali.

Není důvod zoufat, zatím jsme my, demokraté, totalitu vždy porazili. Zatím. Ovšem vždy tu stačila napáchat nezvratné škody. Především ty na morálce, cti, slušnosti. Dnes si podporovatel agenta STB o sobě dokonce myslí, že je „slušný člověk“. Ne, není. Nikdy to tak nebylo a nikdy tomu tak nebude. Je to nemorální a nečestný zmetek.

Tak snad porazíme i tuto totalitu, kterou představuje nový Gottwald. Snad to bude dříve, než za 42 let.

Trikolóra zkolabuje na osobnosti Klause mladšího, myslí si ...

Trikolóra zařadila zpátečku

Mnozí tuto stranu považují za proruskou, placenou Ruskem, nemající mnoho možností se dostat po volbách do Sněmovny. Mnozí v ní viděli šanci na návrat, pro ně, „normální pravicové politiky“, kterou měl údajně prezentovat otec Václava Klause ml., V. Klaus st. Podíváte-li se na jejich program, pokud to tak mám nazvat, nebudete schopni pochopit, v čem kdo spatřuje ten údajný návrat k té jejich „normální pravicové politice“. Jistě, v mnohém se dá s nimi souhlasit, program je značně populistický, ale nikde se nedočtete, jakým způsobem, kroky, hodlají své sliby naplnit. Je to takový typický Klausův buřtguláš, mnoho populistických slibů, nikde ani čárka o tom, jak je prosadit, jak je financovat, kde na to vůbec vzít finanční prostředky, jaký efekt to pro naši společnost bude mít. Program, který lživě tvrdí, například o školství, že kdysi bylo „dobré“. Ne, nebylo, nebylo nikdy dobré, vždy bylo špatné a dnes je období, kdy je školství z toho nejhoršího z minulosti v, o trochu, lepším stavu. Ne, není to výsledkem práce ministrů a administrativy, je to výsledkem pomalu, ale přeci, generačního omlazení učitelského sboru, kdy se již mladí učitelé nebojí prosazovat modernější způsoby výuky. Ale to je jenom jeden bod toho buřtguláše, který de facto nic nenabízí.

Poslední výrok V. Klause ml., o nutnosti setrvání naší země v EU, sebral vítr z plachet jeho potenciálním voličům a nahání je zpět pod křídla SPD, která je tak jedinou ve Sněmovně, přímo prosazující referendum o vystoupení země z Evropské unie. Potenciál úspěchu Trikolóry se tak ještě více snížil.

Je tu jedno velké ALE. Proč chce Trikolóra, jako údajně proruská strana, zůstávat v EU? Byť údajně jenom na omezenou dobu?

Dá se Evropská unie ještě zachránit? | Hospodářské noviny (iHNed.cz)

Koronavirové Eurounijní „záchranné“ balíčky

Možná si pamatujete, jak nás před několika měsíci bombardovali zastánci EU, bez ohledu na to, jaké pitomosti EU činí, tím, že díky nepřijetí EURo nedosáhneme na záchranný balíček pomoci – finanční pomoci – ve výši cca 300 mld. Euro?

Dnes nás tito „snaživci“ přesvědčují o nutnosti odsouhlasit „záchranné balíčky“, opět finanční, pro státy EU ve výši 750 mld. Euro, kdy za splácení třeba předluženého Řecka, které se dosud nevymanilo z hluboké krize, budeme ručit.

Tak, k tomu prvnímu balíčku. Víte o tom, že z něj nebyl dosud čerpán ani „eurocent“? Nikdo tu záchranu nepotřeboval, ale byli jsme vystavení nesmyslné masáži o nutnosti přijmou EURo. Měsíce nám média předkládala tyto na hlavu švihnuté eurofanatiky, kteří tvrdili, jak jsme hloupí, že jsme to EURo dosud nepřijali. Jenže on o tu půjčku nemá nikdo zájem. A to už se nedovíte. Tak už ano, víte to od nás a pevně věřím, že to dáte vědět svým známým, přátelům. Nechci žebrat, ale samozřejmě nelépe s odkazem na naše stránky. 🙂

Teď k tomu druhému. Když vám nepůjčí banka, nemáte si půjčovat peníze, protože nemáte dostatek finančních prostředků pro splacení půjčky. Jinak se tomu říká „bonita“. Protože to téměř nikdo neví, tak tu vzniklo na jeden milion exekucí, které jsou důsledkem naprosto neregulovaného finančního trhu, kdy za nesplacení půjčky může věřitel účtovat i 500% penále, úroků apod. Prostě lidé šli a půjčili si o Home Creditu, tehdy i s více jak 50% úroků za rok. Prý – to zvládneme splatit – ale banka jim řekla, nezvládnete to s tímto příjmem splatit.

Ale fanatičtí zastánci Evropské unie nás nyní přesvědčují, že když Řecku, Španělsku, nepůjčí „banka“, že je správné, abychom za jejich předem znalou neschopnost splatit své dluhy, ručili, jako naše země. Tak předem Evropská unie přišla s tím, že máme ručit za dluhy jiných, ne za své, ale za jejich dluhy. A Babiš, který eurounijní miliardy čerpá, samozřejmě k tomuto nesmyslu přistoupil kladně a náš závazek za dluhy Řecka podpořil. Ne, to není solidarita, Řecko se do svých dluhů dostalo samo, sami ví, že nemohou své dluhy splatit, přesto se znova rozhodli si půjčovat více a více, tedy doslova kradou a podvádí, za podpory EU a nyní již i nás. Solidarita je, že nějaký stát postihne zemětřesení a my mu poskytneme finanční dar na obnovu země. Tomu by se jistě nikdo z nás nebránil. Ale podporovat zloděje, jako je Řecko i Babiš, platit za ně jejich dluhy, které si nemají dělat, když nemají na splacení půjček, je zločinem proti naší zemi. Tak doufám, že se vám bude líbit za Řecko, Španělsko, brzy i Francii, platit jejich dluhy.

Politika je obchod s lidskou hloupostí, nezapomínejte.

Tak hezký víkend a celý příští týden.