11. 12. 2016 ČSSD, ANO, KDU-ČSL i pravičáci likvidují hospody aneb, jak Trautenberk vyhnal Krakonoše

Po zavedení EET přišla pro hospodské další rána - Zákaz kouření v hospodách. Dovedete si představit Krakonoše bez dýmky? Tak nyní jej již v hospodě nepotkáte. Trautenberk vyhrál.

Jedná se další zákon, z celé řady, kterým opět naši slavní zákonodárci omezují svobodu občanů, ale také likvidují naše tradiční hospody, restaurace. Jejich důvody jsou přitom zcela lživé. Pokud přistoupíme na jejich argument o ochraně zdraví, poté se brzy připravme, že nám naši slavní zákonodárci brzy zakáží pojídal bůček, vepřové, knedlíky, protože prokazatelně poškozují naše cévy, zvyšují hladinu cholesterolu v těle, postupně naše občany zabíjí. Ano, kuřáci si jistě poškozují své zdraví. Nekuřáky ovšem nikdo nenutí pracovat v zakouřeném prostředí, mají možnost volby a najít si práci v nekuřácké hospodě, nebo restauraci. Stejně tak i zákazník má možnost volby, prostě může jít do nekuřácké hospody, nebo restaurace. Nebo chtějí naši zákonodárci tvrdit, že někdo personál, či zákazníky, drží pod krkem a jedinou možnost jim dává návštěvu kuřáckých hospod a restaurací? No to nám brzy zakáží mluvit, protože můžeme šířit bacily, pokud jsme nachlazeni, takže tím vlastně ohrožujeme zdraví spoluobčanů a jako zlotřilé svině tím omezujeme jejich základní právo.

Prý také nekuřáci mají právo dýchat čistý vzduch. Tak to asi s tím smogem u nás, ale i v celé Evropě, nebude problém, protože tu asi, podle zákonodárců, ale i obhájců těchto restriktivních nařízení, je čistý vzduch. Poté bychom měli ovšem tvrdě nastoupit proti ekologům, kteří tvrdí opak, proč tedy zavírat uhelné elektrárny, proč omezovat spalování tuhých paliv? Proč ty emisní známky na automobilech? Vždyť zastánci tvrdí, že tu máme čistý vzduch?

Když se podíváme do sousedního Německa, tak zjistíme, že v Německu tento zákon není vůbec přijatý, ani projednáván. Spolková vláda přenechala možnost rozhodnutí místním vládám. Nikdo nebuzeruje obyčejné hospodské, ani nikoho jiného. Jenom u nás. Paradoxní na celé situaci je skutečnost, že tento další restriktivní zákon podpořili i poslanci údajných pravicových stran. Tak to jsme to dopracovali, v naší zemi již není jediná skutečně pravicová strana, pokud ve svých řadách mají poslance, kteří hlasují pro takový nesmysl, jako je tento zákon.

Co na to hospodští? Nic, téměř 90% vesnických hospod zkrachuje, zčásti díky EET, zčásti díky zákazu kouření. Ve městech se to také vyčistí. Přes léto budou plné zahrádky, kde se bude hulit, pod okny občanů, o 106, vajgl vedle vajglu ležící po zemi, v zimě hospody zející prázdnotou. Brzy zmizí obrázky dědečků, pokuřujících u domů fajfky a povídajících si s dětmi, brzy si ke kávě nedáte cigaretku, I Krakonošovy pohádky zruší, on ten vyvrhel totiž prakticky neustále kouří dýmku a ohrožuje tím Ančí, Kubu i hajného. Trautenberk vyhrál, Krakonoš zmizel.

A co na to my, my všichni? Nic, opět tupě čumíme do internetových diskusí, nebo čteme články, zanadáváme si na omezování svobody a tím to vše skončilo. Až vám zakáží žrát bůček, vepřové a knedlíky, používat sádlo, zlegalizují úřednické kontroly ve vašich bytech kvůli kontrole potravin, které máte doma, budete i nadále čumět a sedět na zadku. Tak snad nám nezakáží vánoční kadidlo. A když už jsme u toho kadidla, budou moci v kostelech kadidlo zapálit, nebo se zákon vztahuje i na ně? Ministerstvo zdravotnictví také zavede udavačský web na ty, co neposlechnou?

Tak co nám zakáží příště? Doufám, že umřu dříve, než mi zakáží mluvit. Pravice i levice je jedna velká pakáž. Je čas na vznik skutečné pravicové strany, která by se možná mohla jmenovat - Krakonoš se vrací. Levicové strany prosazující šikanu a buzeraci vládnou světu, pravice už není.