10. 3. 2019 Týden ANOfertu

Dnešní komentář začneme poněkud smutným sdělením, zemřela malá "velká" dáma Aťka Janoušková. Jsou lidé, kteří jsou nenahraditelní, tato dáma mezi ně patří. R. I. P.

Minulý týden v sobotu vysílal Hyde Park Civilizace skvělý rozhovor s nejbližším spolupracovníkem prof. Holého, Erikem De Clercqem, pro změnu, "ne"nositele Nobelovy ceny, kterému mu miliony lidí, kterým zachránil život, cenu s radostí věnovali, pár "zabedněnců" rozhodujících o udělení této ceny nenašlo odvahu vyznamenat vědce ze socialistické země. Pořad by vynikající a doporučuji vám jej vidět ZDE.

V tomto týdnu navštívil Andrej Babiš USA, sešel se s nejvyššími představiteli této největší demokratické země světa, včetně manželů Trumpových. Návštěva v USA byla dojednána pouze k výročí 100 let od vzniku ČSR, která by bez USA nevznikla. K tomuto výročí musely USA přistoupit chtě, nechtě, proto místo ruského agenta a bezpečnostního rizika pro USA, Miloše Zemana, zvolily bývalého agenta STB Babiše, dnešního premiéra, jako "menší zlo" pro USA. Na rozdíl od toho, co veřejnosti sděluje, pomocí svých novin a novin ve vlastnictví agentů STB, jako jsou Novinky.cz, agent Bureš, existují záznamy Bilého domu, jak ve skutečnosti schůzka probíhala. Jednalo se o čistě formální setkání, podle stenopisu. ZDE. Je patrné, že PR Babiše je stále vedeno k oblbování občanů této země a je více než patrné, že to nadále agentu STB Burešovi prochází a procházet bude. Prezident USA raději nic neříkal, on se člověk nemůže moc divit, pokud sedíte z očí do očí s člověkem, který je nemorální a nemá žádné zábrany, nebudete mu "nabíjet", jak se říká. Důležitost této schůzky snad nejlépe vyjadřuje osobní profil na Twitteru pana prezidenta Trumpa, ve kterém o této "veledůležité" schůzce, podle agenta STB Bureše, ani neinformuje. 🙂

K cestám Babiše do USA se pojí 2 pikantnosti. Jedna z nich je, že při jedné z prvních, ne-li první cestě do USA v politické funkci ministra financí, přivezl své přítelkyni oblečení, které následně u nás nezdanil. Daň mu byla dodatečně vyměřena. Ale vzpomínáte na nezdaněné kabelky paní Nečasové? Druhá je ta, že kdyby byl agent STB Babiš běžným občanem, bez diplomatické ochrany, tak by vízum do USA neobdržel, tudíž by USA nemohl ani navštívit, tedy od doby, co je u nás trestně stíhán. Tací občané vízum neobdrží.

Jeho kůň číslo 1, který, jak sám uvedl, má za úkol mu krýt záda, Faltýnek, má jeden velký problém - ANO, BUDE LÍP - aby kryl záda svému šéfovi, pochopil jako ANO, BUDE LÍP BABIŠOVI - což sice pochopil správně, ale provedl "okatě", kdy se zatím, podle všeho, prokazatelně, pokud spříznění policisté a státní zástupci odposlechy nevyjmou z důkazů, aktivně účastnil ovlivňování rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, který by se měl přejmenovat na Úřad pro příjem úplatků k neumožnění hospodářské soutěže, formou úplatků. No, uvidíme, jak to dopadne.

V neděli se v Otázkách Václava Moravce pochlubila "ikona" ANOFERTU - ministryně Schillerová, která vyhlásila největší daňovou reformu možná od dob Marie Terezie, jak to podala. Celá ta daňová reforma spočívala v tom, že z daní, které nyní platíme a stát je přerozděluje na zdravotní pojišťovnu za státem placené pojištěnce - důchodce, děti apod. - budou nyní tuto povinnost přejímat POUZE pracující, kterým zvýší odvody, a to z průměrné mzdy o cca 1.200 Kč měsíčně. KRÁDEŽ ZA BÍLÉHO DNE.

A k tomu všemu již ta starší historka ministryně Novákové, opět z ANO, která svými výroky popírá ekonomické zákonitosti a vypadá tak, jako negramotný idiot, přitom zastupovala živnostníky. 🙂

Co to udělá s volebními preferencemi je jasné - téměř nic. Proč? Protože má nejlepší politický marketing a neexistuje zatím nikdo, kdo by byl schopen nabídnout něco lepšího, v očích jeho voličů. Dokud nesáhne do peněženek svých voličů, nehrozí, že by prohrál volby do Sněmovny. Bohužel.

Pokud sledujete v krátké historické době kolotoče a veletoče ANOfertu, musí vám to být opravdu k smíchu, nebo k pláči. Daleko více k pláči je skutečnost, že to s preferencemi tohoto komika nedělá vůbec nic. Tragický pohled na naše politické pole.