10. 1. 2021 Ještě někdo nedostal odměnu?

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Neviděli jste řidiče? Každý rok jich v Česku skončí tři tisíce, problémy  mají nejen autobusy - Aktuálně.cz

Ti, co nedělají, berou miliardy, ti, co dělají, nemají nic

Vláda rozdává zleva, zprava, kdo si řekne, ten dostane, naposledy vlekaři na našich horských svazích. Jistě, utíkají jim „kšefty“, kterými si za zimní sezonu musí vydělat i na tu jarní, letní, podzimní, tedy z větší části. Podnikatelům vláda platí 100% nákladů na nájem, energie, leasingy, nákladů, za nečinnost zaměstnanců, včetně odvodů za ně, a ještě jim dá „všimné“ 25.000 Kč měsíčně. No řekněte, kdo to má, nic nedělat a ještě brát takovéto „prašule“? Jasně, důchodci, ale ti se na to, leckdy celý život, skutečně nadřeli, takže mají peníze, aniž by pracovali, ale to jsou zasloužené peníze, jsou ve věku, kdy si mají užívat podzim života, mají cestovat, radovat se, scházet se, popíjet vínko, pivko, bavit se s dětmi, vnoučaty, povalovat se u moře. Ne, že by tomu tak u nás bylo, 70% z nich s důchodem nevyjde, někteří jsou ještě jakž takž fyzicky zdatní, takže pořád chodí do práce, nedávno zemřel jeden řidič kamionu přímo v kamionu, někteří již tak zdatní nejsou a jsou odkázání na milodary, vybírání popelnic, nouzi a bídu. Bohužel.

Jenže vedle těchto podnikatelů jsou lidé, co do práce chodí, ať již to jsou uklízečky, řidiči, ať již kamionů, MHD, dálkových spojů, vlaků, tzv. „průvodčí“, obsluhy benzínových pump, úředníci, samozřejmě policisté, hasiči a další. Jenže, policisté, hasiči, zdravotníci si užívají státního benefitu za to, že chodí do práce, u zdravotníků to je přes 150.000 Kč za minulý rok, u hasičů a policistů více jak 100.000 Kč. Co uklízečky, popeláři? Těm „šéfové“ mzdy snížili. Nejen jim, ale i řidičům MHD apod. Kdo není ve státním, nepobírá bombastické palmáre, rozumějte za nic nedělání, ani 80-100% za překážku na straně zaměstnavatele, jak se právně říká tomu, když zaměstnavatel nemá práci pro lidi, nepobírá žádné peníze za nájem, i když tam bydlí, jako mnozí podnikatelé, nepobírá žádné výpalné od státu, přitom „maká jako šroub“ a oni se válí doma.

Mezi těmito lidmi je naprostá většina voličů vládních stran, naprostá většina z nich, v základních platech, nemá více, než je cca do 20% nad minimální mzdu, vše navíc mají jenom z důvodu přesčasů, práce o svátcích, o víkendech apod. Tyto lidi, a jsou jich cca 2 miliony, nechal stát na holičkách, proti ostatním. Nenabídl jim vůbec nic. Snížení daně z příjmu je z dílny ODS, přesto se většina těchto zaměstnanců nedostane v příjmu na částku, kdy by to pro ně bylo rentabilní. I tito lidé, „socky“, jak jim říkají, mají děti, rodiny, půjčky apod., takže daně mnozí z nich neplatí vůbec žádné.

Pokud si chce Andrej Babiš tyto voliče získat zpět, protože mnozí z nich nyní budou volit někoho jiného, pokud se nic nezmění, musí i těm, co pracují, „dát“ 20-50.000 Kč ročně, například ve formě malusu, nebo státní odměny, jinak volby prohraje a to na plné čáře, jak se lidově říká.

Říkáte si, asi, že mi muselo přeskočit. Ne, nepřeskočilo. Minulé komentáře byly o tom, že se nic nemá zavírat, a protože jsem objektivní, tak musím uvést i druhý pohled, pohled běžné zaměstnance, který chodí do práce a nepobírá 300 tisíc za sledování telenovel, jako živnostník, ani miliony, nebo miliardy, jako jiný podnikatel. Mnozí lidé makají, jako šrouby, jak se říká, ale nemají z toho nic, malí podnikatelé se mohou válet a berou přes 300 tisíc ročně. Ale to berou z daní těch, co makají, jako šrouby, dále z půjček, které dosahují neuvěřitelných „bambilionů“.

Mnozí si jistě řeknou, ale tohle je ten socialismus, někteří to dotáhnou až ke komunismu, ale já říkám, o to vám přeci jenom všem jde, ne? Všichni řvou, doslova řvou, chceme kompenzace, ale ti, co pracují, nemají nic, jenom dřinu, protože i u nich jsou výpadky zaměstnanců, zaviněné tou čínskou chřipečkou, nebo ne? A oni makají i za tyto nemocné, nebo za ty v karanténě. Řeknete si, ale mají příplatky za přesčas, ale to není pravdou, velké procento z nich jsou na DPP, DPČ, nemají vůbec nic. A za to mají dělat, abyste se vy, ostatní, co se válíte doma za 300 t ročně, měli v jejich službách dobře?

Řeknete si, za to ale může stát, že vše zavřel. Ano, souhlasím, ale co to mění na tom, že ostatní dělají, i díky tomu státu, a dělají desítky, nebo stovky, hodin přesčasů? Uvědomujete si vůbec, že tito lidé, bez ohledu na možnost nákazy, dřou i 12 hodin denně, 30 dnů v měsíci? A nemají za to vůbec nic, na rozdíl od vás, sledovačů telenovel.

Dlouhodobě setrváváme na názoru, že má být vše otevřeno, samozřejmě mají být určeny podmínky, které musíte splnit, aby bylo vše otevřeno, např. 15 m2 na osobu, v Německu mají 10 m2, samozřejmě za podmínky dodržovat 2 m social distance, v Belgii mají 1,5 m, ale to je jedno, prostě má být vše otevřeno, protože podnikatelé jsou na tyto situace připraveni. Stát zavřel lyžařské vleky. Proč, proboha? Koho ta čínská chřipečka ohrožuje? Snad seniory, kteří na lyže moc nejezdí, nebo mladé lidi? Stát zavřel prodejny obuvy, proč, proboha? Koho to ohrožuje, když na prodejně budou 4 lidé?

Sami si položte otázku, proč se situace tolik zhoršuje, ale hlavně, proč je v nemocnicích cca 70% pacientů ve věkové kategorii 65+? Protože jim stát nepomáhá, chránit sami sebe. Kdo ohrožuje to zdravotnictví? 7 milionů lidí, kteří v nemocnicích nejsou, nebo 3 miliony seniorů, kteří ty nemocnice zaplňují ze 70%? Žádná zavřená prodejna, restaurace, kadeřnictví apod., nemá vůbec žádný vliv na šíření této čínské chřipky. Ale má značný vliv na psychickou nepohodu naprosté většiny obyvatelstva.

Ne, nepomátl jsem se, jenom popisuji pocity řidičů MHD, uklízeček, lidí na dráze, úředníků apod.

Biden: Útok na Kapitol byl nejčernějším dnem v dějinách USA - CNN Prima NEWS

Trump forever

Asi překvapíme mnohé naše čtenáře, ale pořád si myslím, že Donald Trump byl nejlepší prezident USA asi všech dob. Těžko posoudím první prezidenty USA, ale v novodobé historii prostě nemá konkurenci. Doslova zlikvidoval jakýkoliv vliv EU, Číny a Ruska, tradiční spojence, na světovém fóru. Izrael je díky němu bezpečnější, občané USA platí nižší daně, mají základní možnosti, bez migrantů, mít vyšší mzdy a platy. Za pár let toho dokázal více, než všichni ostatní za 50 let dohromady. Ale. Útokem na Capitol, což je skutečně ikona demokracie, si to velmi ztížil. Musel čekat, že komunistické ikony se ozvou, jakou je J. Biden, jeho čínští a eurounijní kamarádi. No, on by se ozval asi každý, protože výzva k útoku na Capitol byla fatální chybou pro jeho byť jenom trochu předpokládanou další snahou získat úřad Prezidenta USA. Pravděpodobně si sám neuvědomil, jak velký má vliv na velkou část společnosti, žijící v USA. Možná, v určitém opojení, si myslel, že tímto útokem se opět dostane k moci. Těžko hodnotit. V každém případě se „odepsal“, jak se lidově říká. A to je velká škoda. Velké muže následují „velká rozhodnutí“ a to on, v poslední chvíli, neučinil.

Politika je obchod s lidskou hloupostí, nezapomínejte.

Tak hezký víkend a celý příští týden.