1. 11. 2020 Hoax, Fake, Americké volby

Vítáme u našeho dnešního komentáře.

Co je to hoax a jak se mu bránit? | Počítačové poradenství a zpravodajství

Nepodléhejte FAKE

Dnešní doba je plná fake, lží, od lidí, od kterých byste to nikdy nečekali. Zdravotních sester, lékařů, samozvaných odborníků, vládních představitelů i politiků, obyčejných lidí. Je těžké se vyznat v tom, co je a co již není fake. Lidé neoprávněně podléhají panice, podporují totalitní praktiky v domnění, že to je jediná možná a správná cesta, pod tíhou strachu se odmítají seznámit s fakty. Pár příkladů:

Nemocnicím dochází lůžka – FAKE – ředitel Motolské nemocnice oznámil, že jeho nemocnice má 500 volných covid lůžek. Lůžek je dost, špatný je management, který ponechává na těchto, dnes potřebných, lůžkách povalovat se sociální případy, čímž řeší neschopnost komunálních politiků tyto případy přestěhovat do dnes prázdných hotelů a motelů. Psali jsme o tom minulý týden, že situace zdaleka není kritická, je podprůměrná s ohledem na možnosti našeho zdravotnictví. Co vede lékařský i nelékařský personál k šíření lží o obsazenosti lůžek je docela snadné zjistit. Zdravotní pojišťovny proplácí nejen zdravotnické úkony, ale i provádí platby podle počtu obsazených nemocničních lůžek. A to je zdroj neuvěřitelných finančních prostředků pro nemocnice, jak je vylákat, (ne)zákonně, z našich peněženek, protože my to na konci všichni zaplatíme. Proto se nezbavují těch pacientů, kteří nemají příznaky, a těch lůžek je přes 40%, to jsou tisíce lůžek, které by jinak zůstaly volné. Jde jim pouze a jenom o jejich osobní profit, nejen nemocnicím, ale následně i personálu, protože má-li nemocnice více finančních prostředků, má i personál větší prémie.

Vyčerpané zdravotní sestry – také jsme o tom psali již v minulém týdnu, že to zdaleka není pravdou, je to pouhá dost odporná hra na city, kterou mnozí rádi přijímají. Kdo z vás se může jít v pracovní době osprchovat? Ne o přestávce, ale v pracovní době? Zdravotní sestry zcela běžně, polovinu směny prosedí i na JIP, ARO, druhou polovinu pracují. Popis jejich práce, naprosto přesný, sdělila jedna zaměstnankyně jedné nemocnice na Radiu Radiožurnál. Potvrzují to i mnohé zdravotní sestry z praxe, především z JIP, ARO, kde běžně pracovaly a pracují, že situace je zcela v normálu. Ředitel Nemocnice Motol sdělil, že mnohé zdravotní sestry „nemají do čeho píchnout“ v pracovní době, vůbec nejsou vyčerpané, vůbec neřeší nějaké větší personální problémy. To jsou fakta, vážení. Záleží na vedení nemocnic, jejich schopnostech, organizaci práce. Ti, co nestojí za nic, ti píší o "vyčerpanosti". Stačí se zbavit těch více jak 40% bezpříznakových "jakopacientů". Proto si važme každého, kdo nám je sdělí a nepodléhejme těm fake, které šíří někteří prolhaní lidé. Berte v úvahu, že si tím hájí jenom své zájmy, více financí, osobní pocity méněcennosti, snaha se zviditelnit, především na sociálních sítích, někdy jenom osobní hloupost.

V Benešově udeřil virus, který vydírá nemocnice i města po celém světě - iDNES.cz

Vir se v noci bojí a uteče

Veškerá vládní opatření jsou k ničemu. Všichni sledujeme nástup totality, který jsme tu naposledy zažili, za nacistů v Protektorátu. Zákazy vycházení, zákazy podnikání, zákazy demonstrací, uzavřené školy, zákazy zábavy, zákazy restaurací, hospod, pivnic, do práce, podřadná raso, a domů. Mnozí jistě podlehli svodům těch magorů, co se k nám takto chovají, podlehli jejich „vábení“, že je ochrání, vir se v noci bojí být sám venku, tak uteče do země krále Miroslava. Naprosto neuvěřitelná snaha buzerovat, šikanovat, fyzicky mlátit lidi od Gestapa, které si říká Policie, 10,5 milionů lidí, kterým dokáží vnutit představu, že jenom toto je ta správná cesta, jak vir zastrašit a donutit jej utéci za kopečky, se doslova vryla do mozků 90% národa. Ale tak to vůbec není. Ohrožených je cca 300.000 občanů, ty má stát pomoci chránit dodávkami respirátorů, gumových rukavic, ochrany zraku. 10.200.000 lidí může žít klidný a pohodový život, jako žilo předtím. Sklony k totalitě, kdy nás má stát chránit, bez ohledu na to, zda o to máme zájem, kdo se je o to vůbec prosil, u občanů, i díky fake, převládají. Nacisté kdysi obviňovali Židy z různých nákaz, aby si obhájili jejich posílání do koncentračních táborů a následné vraždění. Vrátilo se to.

Máte dost popcornu? Co udělá duel Trump vs. Biden s vašimi investicemi

Americké volby

Brzy se dočkáme oznámení výsledků prezidentských voleb v USA. Trump nebo Biden? Co od nich očekávat?

Donald Trump má za sebou skoro celé první volební období. Po dlouhé době se dá mluvit o prezidentovi, který se snažil splnit své předvolební sliby. Pokračoval ve výstavbě plotu, oddělujícího Mexiko od USA, kterou zahájila Obamova administrativa, postupně ukončuje angažmá americké armády v Afghánistánu, Sýrii, udělal z USA opět velmoc, vrátil USA tam, kam patřily, na světového lídra, zvýšil ekonomickou produktivitu, extrémně snížil nezaměstnanost, růst HDP za jeho vládnutí byl historicky nejvyšší za poslední destíky let. Přišla čínská chřipečka, uvidíme, zda mu to Američané nezapomenou. Naplnil naši představu o tom, že pro USA to bude dobrý prezident, pro svět nikoliv. Ti, kdo nás čtou pravidelně jistě potvrdí, že toto jsme od začátku minulých voleb tvrdili.

Joe Biden – demokratický kandidát. Jistě může nabídnout to, co kdysi Hillary Clinton. Bude lepší pro svět, horší pro občany USA. V současné době by šlo očekávat, že USA pošle šupito presto zpět dolů, jako to udělal Obama. Ani od něj ovšem nelze očekávat ustupování z principů demokracie a svobody, kterou si Američané vzít nenechají. Jistě ani on nebude podporovat bezbřehé řádění BLM a rabování v ulicích amerických měst, byť se proti tomu nikdy nevyjádřil, ba naopak je, pohledem zvenčí, podporuje. Z našeho pohledu horší volba pro USA. Otázkou je, s ohledem na to, jak zdravotně vypadá, zda vůbec dokáže dokončit svůj případný mandát. Za jeho případné vlády budou USA ekonomicky stagnovat, i když zpočátku budou těžit z dobrých reforem Donalda Trumpa a zaznamenají slušný ekonomický růst, který je patrný již nyní.

O USA se nebojíme, je to prověřená demokracie, kde si lidé jen tak nenechají svá práva vzít, to o ČR napsat nelze. Ať vyhraje ten, či onen, žádné dramatické scénáře se očekávat nedají.

Does lockdown really work? - ISRAEL21c

Mnozí se ptají

Jak ještě dlouho tahle totalita bude pokračovat? To není tak těžké odhadnout, dokud se za ni budou sbírat politické body, tak i roky. Například příští rok jsou volby do Sněmovny, agent STB Bureš si do té doby bude chtít napravit zpackané renomé, bude chtít být oslavován, jako vítěz, krátce před volbami se bude prohlašovat za spasitele, který zachránil miliony životů v této zemi, přitom jich 5x více zničil, ekonomicky, zdravotně, počty sebevražd raději nepočítat. Samozvaná demokratická opozice, spíše totalitní opozice, bude chtít z této chřipečky také vytěžit co nejvíce. Bude přibývat osočování totalitní vlády ze strany totalitní opozice, ze zavinění úmrtí v souvislosti s čínskou chřipečkou. Ekonomika padne na dno, tedy to pomyslné, v příštím roce, již letos nás to stojí 1,1 bilionu korun, příští rok se přidá možná dalších půl bilionu, možná více, součtem tedy 1,6 bilionu korun další dluh, celkem se dá počítat se 3 biliony korun dluhu, což sebou přinese i povinnost splácet úroky v částce cca 150-180 mld. Kč ročně, 2x více, než nyní. Růst HDP, odraz ode dna, nelze očekávat téměř žádný, bude někde kolem 1-2%, bude-li vůbec, těžko odhadnout, spíše bychom vsadili na další celoroční propad. Otázkou je, jak totalita bude pokračovat, zda lockdownem totálním, což je praktický zákaz vycházení a i nacistické Arbeit Macht Frei už nebude platit a zakáže se i chodit do práce a na jak dlouho. Očekávat se dá 14 – 30 dnů. To by znamenalo dokonce razantní pokles ekonomiky a další nárůst celkového dluhu, s tím spojený i razantní nárůst povinnosti splácet úroky za tento dluh a s tím spojené i snížené příjmy státního rozpočtu, tedy i snížené výdaje rozpočtu v roce 2022, kdy po zatažení dluhové brzdy začne totalitní opozice volat již v polovině příštího roku.

Budoucnost v této zemi není růžová, jsou zničené minimálně další 2 generace občanů. Pokud můžete, naučte se anglicky, německy a utečte. 

Politika je obchod s lidskou hloupostí, nezapomínejte.

Tak hezký víkend a celý příští týden.