17. 9. 2017 – Jak čínská mafie řádí v naší zemi

Není to tak dávno, co Zeman s velkou pompou oznamoval národu, že zajistil pro naši zemi čínské investice. Jeho příznivci hýkali blahem, průměrně inteligentní občan této země si uvědomil, že je zle. A bylo, je a bude zle. Proč? Zeman do naší země přitáhl čínskou mafii, která v této zemi neinvestuje, ale činí akvizice, tedy koupila pro jejich obchodní praktiky důležité firmy a podniky, aby následně mohla ovlivňovat náš trh, plíživě likvidovat české společnosti, podnikatele, výrobce a tím také znedůvěryhodňovat demokratický systém v naší zemi. Není žádným tajemstvím, že značná část příjmů do čínského státního rozpočtu je z podvodných nabídek čínských firem, které vylákají peníze od zákazníků předem na různých Alliexpresech apod., po převedení peněz od zákazníka mu žádné zboží nepošlou, ale sprostě jej okradou. Obrovské množství čínských společností "krade" patenty světových výrobců, na tom poté získávají pro čínskou komunistickou vládu nemalé příjmy. Příjmy, které jsou poté používání k rozvrácení demokratického systému i naší země. Protože veškeré čínské aktivity, včetně tzv. společností, jsou pod dohledem vlády, je patrné, že za těmito zlodějskými praktikami je právě čínská vláda. A tyto praktiky začali uplatňovat i u nás. Je to jeden z velkých zdrojů příjmů čínských komunistů.

 

Bez ohledu na skutečnost, že je zcela jistě v národním zájmu dodávat na čínský trh, je zcela zbytečné tam "zametat" cestičku takovým podnikům, které nejsou v českém vlastnictví a jejichž sídla nejsou v naší zemi. A to je přesně případ Kellnera a jeho HomeCreditu, kterému soudruh Zeman zametl cestičku do Číny, kdy výsledkem jsou milionové náklady českého občana, pro miliardové zisky nečeské společnosti, tudíž žádný efekt pro naši zemi, našeho občana, ale značný efekt příjmu pro Zemana. Soudruh Zeman se tedy vykašlal, jako vždy, na české občany a naši zemi, ale rozhodl se pomáhat člověku, jehož nosné investice jsou jinak v Rusku a nyní i v Číně.

Asi se ptáte, co u nás páchá čínská mafie? Tak se na to pojďme podívat blíže z oblasti, ke které máme velice blízko - nákupu a prodeji. To činíme, téměř denně, všichni.  Téměř nikdo netuší, že čínská společnost koupila jeden z největších internetových obchodů v zemi Mall.cz. Ještě větší překvapení ovšem je, že koupila i největší srovnávač cen Heureka.cz. Toto spojení přineslo několik překvapení. Propojení obchodní společnosti s největším srovnávačem cen přineslo čínské mafii dokonalý přehled o počtu objednávek na trhu, počtu prodejů na trhu různých výrobků, a to zcela konkrétních, například počet prodaných slunečníků typu 8080, čímž umožnilo čínské obchodní společnosti Mall.cz, s téměř přesným číslem prodeje těchto typů vyjednávat s distributory, či výrobci, a díky své dominanci také sdělit odběr a zajistit si nižší cenu, kterou posléze z části sníží i cenu zákazníkům. Zákazník je rád, že koupí levněji, ve finále, ale dráž, v důsledcích neplacení daně z příjmů v této zemi, které zákazník bude nahrazovat vyšším zdaněním svým.

Tímto spojením získala čínská mafie další informace, a to již zcela konkrétní o prodejích konkurenčních e-shopů a kamenných prodejen. Na základě těchto informací může cíleně likvidovat malé a střední prodejce. Jak? No přeci cenou. Má informace od dodavatelů, kdy dělají různé slevové akce, využije jich, stejně jako drobní prodejci, ale ve větším množství, nechá je se předzásobit a svoji prodejní cenu sníží s odstupem času tak, aby drobným prodejcům zůstalo zboží na skladech, čímž se jim sníží tok peněz, tzv. cash flow a dostávají se do situace, kdy musí začít doprodávat za ceny nižší, než nákupní, tudíž bez zisku. Díky informacím o každém jednotlivém prodejci, jejich obratů, konkrétních výrobků v prodeji, tak získává neskutečnou konkurenční výhodu. Pro ty, co dané neumí pochopit, uvedeme příklad. Díky informacím z města víte, že právě na konkrétním pozemku, který vám před časem nabídl soused za 5 Kč m2, bude umožněno postavit supermarket. Jak se zachováte? Logicky, máte-li peníze, koupíte pozemek a poté jej prodáte za 1.500 Kč metr. Vyděláte opravdu velké peníze jenom díky informacím. A tyto čínská mafie má díky spojení e-shopu s největším srovnávačem cen u nás.

21654

To ale není vše. Heureka.cz umožňuje psát recenze na obchody. Mnozí se jimi řídí. Ale nevíte, že po převzetí čínskou mafií, Heureka umožnila psát i recenze na obchody těm, kteří v obchodech nikdy nenakoupili! To už nemá s objektivitou recenzí nic společného. Prodávající prodá zboží zákazníkovi, ten má možnost napsat recenzi, tuto napíše a prodávají, bez ohledu na to, že je recenze zveřejněna například pod přezdívkou Tom, vidí číslo objednávky a datum, kdy zákazník nakoupil, tedy si může ztotožnit kupujícího s recenzí. Pokud ovšem se jedná o recenzi zákazníka, který nikdy nic nekoupil, vždy to jsou negativní recenze, tak poté prodávající nemůže ani reagovat, ani netuší, kdo jej vlastně pomluvil. A tímto způsobem čínská mafie pomalu, plíživě, likviduje českou konkurenci. Myslíte si, že to není pravda. Tak se podívejte ZDE. Jednoznačně se zde jedná o likvidaci malé české společnosti, která upozorňuje na mafiánské praktiky Heureka.cz.

Po zjištění těchto informací, jsme kontaktovali více prodejců. Všichni, bez rozdílu, nám sdělili, že i jim se začaly množit velmi negativní recenze od neznámých lidí, kteří u nich nikdy nic nenakoupili. Pokusili se tedy oslovit Heureka.cz a jejich zaměstnanci ani nezapírají, že skutečně takto činí. Vzbuzuje to dojem, že čínská mafie si najala zaměstnance, jejichž jediným cílem je zničit pověst českých malých a středních firem, které dosud fungovaly na trhu bez problému a s dobrým hodnocením. Ale to je v přímém rozporu se zájmy čínské mafie, která potřebuje kvalitní hodnocení pro svůj e-shop - Mall.cz.

Máme i část komunikace mezi takovým e-shopem a Heureka.cz, kde paní Havelková z Heureka.cz doslova píše - ...tudíž je na profilu s recenzemi přístupné tlačítko "Přidat recenzi", tudíž daný eshop může v tuto chvíli hodnotit jakýkoliv uživatel, který si jej na Heurece dohledá. O tomto uživateli tedy nemáme k dispozici žádné údaje. Jinými slovy paní Havelková říká - napíšeme vám tam tolik negativních a pomlouvačných "recenzí", protože jsme již ovčany oblbli tím, že jsou "pravdivé", dokud vás nezlikvidujeme. Koho asi zajímá, že jsme u vás nikdy nic nekoupili!

Co udělaly jiné, nečeské firmy? Například Alza.cz ukončila s Heureka spolupráci, protože ihned poznala vliv čínské mafie, ale má i dostatečné prostředky, díky sídlu firmy v daňových rájích, tedy díky neplacení daní z příjmu v této zemi, aby si zajistila televizní reklamu. A to není jediný případ.

Jedná se o zcela zjevný případ likvidace českých podnikatelů čínskou mafií, kterou sem zavlekl Zeman. A tak máme, co jsme chtěli, nejen likvidaci nejmenších živnostníčků a prodejců na trzích svých plodů ze zahrádek, ale i cílenou likvidaci podniků, s posvěcením Zemana i Babiše, které již nejsou nejmenší, ale malé a střední. Čínská mafie v praxi.

V jiných oblastech údajně dochází k podobným aktivitám, jako v oblasti on-line obchodování. Ale zde již nemáme k dispozici zcela konkrétní údaje, které bychom mohli zveřejnit, proto se jimi nebudeme zabývat.

Lze se z této situace nějak dostat? Bez pomoci občanů ne. Pokud budou občané nadále využívat Heureka.cz, nakupovat v internetových obchodech, které nedaní v naší zemi, nebo jsou přímo majetkově propojeny s čínskou mafií, poté není z tohoto cesta ven. A naši občané nepřestanou podporovat tyto praktiky. Takže se z této situace dostat nelze. Smutné, ale realistické konstatování.